klejące się lee auto disk pro

Moderatorzy: wierzba, P_iter

shizo
Posty: 111
Rejestracja: wtorek, 25 września 2018, 15:14

klejące się lee auto disk pro

Post autor: shizo »

Problem mam. Zacząłem używać lee autodisk pro z rególowaną wkładką. Zauważyłem, że ziarenka prochu przyklejają się do ścianek dozownika jak i środka wkładki. Na początku myślałem, że to sprawa ładunku elektrostatycznego i wymyłem wszystko wodą z płynem do płukania prania ale nie jestem zadowolony z efektów. Myślę, aby przesmarować wszystko suchym smarem z teflonem. Ma ktoś z was doświadczenie z takim problemem ?
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Jak nowy to przesypać trzeba trochę prochu jak w instrukcji lub ołówek w dłoń i "pokryć" nim stosowne elementy i powinno załatwić temat.
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Kupujesz grafit w proszku. Zakładasz rękawiczki gumowe na końcu listewki okręcasz kawałek szmatki i ściskasz go gumką recepturką żeby nie spadł - masz taką "dużą szpatułkę do uszu". Potem wsypujesz proszku grafitowego do podajnika. Pocierasz ścianki pojemnika przy pomocy szpatułki i grafitu aż wszystko będzie usmarowane grafitem (robi się taka "metaliczna" powłoka). podobną operację robisz na wszystkich elementach podajnika które mają styk z prochem. Potem zakładasz pojemnik na dozownik i przesypujesz resztę grafitu przez dozowwnik. Potem wsypujesz proch, odsypujesz parę naważek i możesz działać. Możesz też uziemić prasę np ciągnąc kabelek od prasy do kołka uziemiającego w kontakcie.
tom3k111
Posty: 67
Rejestracja: czwartek, 28 września 2017, 12:43

Post autor: tom3k111 »

Dzięki Panowie,
Ja miałem podobny problem z tą wkładką jak kolega.
W rezultacie, przestałem używać i wróciłem do krążków.
Ale, że widzę możliwość poprawy to spróbuję jeszcze się z tą wkładką pobawić.

Nurtuje mnie jeszcze jedno. Mianowicie, w którą stronę ma być płaska cześć pojemnika?

Widziałem kilkadziesiąt filmików na yt , i nie jest to jednoznaczne. Nawet na filmach
Lee różnie jest zamontowany.
Czy ma być płaska strona w stronę otworu wsypowego do łusek czy zaokrąglona?
shizo
Posty: 111
Rejestracja: wtorek, 25 września 2018, 15:14

Post autor: shizo »

Dzięki podziałało przestało się kleić a wkładka to i tak syf maważki mało powtarzalne. Tak jak kolega tom. wróciłem do krążków. Ja swój dozownik zakręcam płaską stroną do wylotu.
ODPOWIEDZ