Mokry tumbler za 200 zł

Moderatorzy: wierzba, P_iter

CzarnyBrat
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 18 lipca 2017, 18:40

Mokry tumbler za 200 zł

Post autor: CzarnyBrat »

Przeglądając internet zobaczylem reklamę "marynatora prozniowego". Co ciekawe koncepcja przypomina mokry tumbler i kosztuje 200 zl :) Ja już mokry tumbler mam ale podaje linka jako ciekawostkę może się komuś przyda :)

https://www.jula.pl/catalog/gospodarstw ... gIPsPD_BwE


Ps. Slowo klucz - "marynator" lub "peklownik". Pogooglowałem i nawet za 100 pln daje sie takie cos znaleźć. Ciekawe czy to ma sens.
Awatar użytkownika
bobers
Posty: 287
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2018, 15:42
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Post autor: bobers »

Niestety nie.

Tu już napisałem dlaczego.
https://reloading.pl/forum/viewtopic.php?p=69080#69080
.308 Win, .223 Rem, 12 ga, .22 LR, 9x19
CzarnyBrat
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 18 lipca 2017, 18:40

Post autor: CzarnyBrat »

Ok nie zauważyłem że ktoś na to wpadł wczesniej. Ale te za 100 pln mogą być dobrą bazą na przeróbkę. A jak oceniasz sam pojemnik ? Gruby plastik ? Ma to szansę przetrwać kręcąc śrutem ?
Awatar użytkownika
bobers
Posty: 287
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2018, 15:42
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Post autor: bobers »

Raczej nie.
Jest kruchy, niezbyt gruby i nie wygląda solidnie.
Też myślałem o przeróbce, bo wygląda fajnie.
Ale...
doszczelnienie podciśnieniowe to strasznie słaby pomysł w połączeniu z czymkolwiek innym, niż woda i niereagujący płyn.
Po dodaniu czegokolwiek, co buzuje - wszystko dookoła zalane.

Nie mam pomysłu co z nim zrobić...
.308 Win, .223 Rem, 12 ga, .22 LR, 9x19
CzarnyBrat
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 18 lipca 2017, 18:40

Post autor: CzarnyBrat »

Cóż czyli "chinczyki" ciągle górą.

A co zrobić z tym co kupiłeś ? ... Kilkanaście papryczek chili 1/2 szklanki miodu 1/3 szklanki octu 5 dużych ząbków czosnku, jedna drobno posiekana cebula + inne przyprawy wg uznania w razie konieczności dodatkowo rozrzedzić . Do tego wrzucasz piersi z kurczaka. Pewnie jakoś 0,5 godzinki kręcenia. I na grila :D majówka się zbliża :D
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

Mam pytanie odnośnie chińczyków.
W sprzedaży są małe na 3 kg wsadu i większe na 5 kg. Chciałbym czyścić w partiach po 50 szt łusek do 308 czy mały mi wystarczy do tego?
Dawid
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

rethempthoor pisze:Mam pytanie odnośnie chińczyków.
W sprzedaży są małe na 3 kg wsadu i większe na 5 kg. Chciałbym czyścić w partiach po 50 szt łusek do 308 czy mały mi wystarczy do tego?
Tego to Ci nie powiem, ale jak umiesz zrobić co-nieco, masz kawałek wiertarki, szlifierkę i podstawowe narzędzia to jak się spotkamy pokażę Ci swój tumbler i zrobisz sobie coś podobnego, za część tej kwoty co gotowy. :wink:
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
Raphael27
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2014, 06:16
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raphael27 »

Wybebeszasz popsutą drukarkę tak aby zostały same wałki. Podłączasz wiertarkę tak jak byś zakładał wiertło i gotowe.
Ktoś z Kolegów ma jakiś patent odnośnie pokrywki do pojemnika od tumblera ?
Pabcio
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 30 marca 2019, 19:35

Post autor: Pabcio »

Raphael27 pisze:(...) Podłączasz wiertarkę tak jak byś zakładał wiertło i gotowe.
Po co? Wystarczy zasilacz komputerowy 12V (7V i 5V do wyboru) i najlepiej regulator napięcia PWM by można precyzyjnie regulować obroty. Silnik z drukarki powinien mieć wystarczająco dużo siły by napędzić całość. Testowane wielokrotnie. Dostałem 3 zepsute drukarki więc myjkę mam za darmoszkę. W jednej szczotki silnika zajechalem to rozebrałem drugą :)
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Tutaj moja konstrukcja ze starej szafki na buty, silnika od frani, koło pasowe od automatu osadzone na wałku. Bęben z mufy 200mm z korkami zamykanie korkiem od rewizji 100mm, sam ucięty gwint od rewizji przezykleilem na klej fixall soudala. Wszystko uszczelnione jest tym klejem i wklejone są nim również kątowniki plastikowe w środku do przesypywania towaru.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pabcio
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 30 marca 2019, 19:35

Post autor: Pabcio »

Niezła betoniara. Nie za duży ten silnik do tej objętości? Ile watów pobiera?
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Nie wiem ale nie odczułem na rachunkach za prąd, za to rzadko uruchamiam bo w godzinę mam umyte 600-800 łusek 9x19 albo 300-400 223rem
utyty
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 20 kwietnia 2019, 13:02

Post autor: utyty »

Jeśli to silnik od pralki frani to ma moc 180W, pobiera pewnie ze 2x wiecej. Mam taki i sprawuje się wyśmieliście :D
Obrazek

Za tumblerem widać mój patent na zakręcanie mufy
:D
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Dokładnie ten sam silnik, tylko zamiast przekładni masz falownik.
No i polecam rozwiązanie z kółeczkami zamiast drugiej rolki bo mocno to zmniejsza opory
utyty
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 20 kwietnia 2019, 13:02

Post autor: utyty »

Dokładnie tak jest z tymi kółeczkami jak kolego piszesz. Po pierwsze to zmniejszają się opory po drugie są o wiele tańsze niż rozwiązanie z dwoma łożyskami i wałkiem, ale u mnie nie sprawdziły się na beczce do kiszenia ogórków. Na mufie było ok ale beczka była na nich nie stabilna. Pocieszające jest jest że silniczek ma spory zapas mocy i radzi sobie z tym bez problemu :wink:
Spitfire24
Posty: 100
Rejestracja: piątek, 21 sierpnia 2015, 22:43

Post autor: Spitfire24 »

Panowie, wasze rozwiązania są fajne ale niestety potrzebują dużo miejsca w piwnicy, którego nie mam. I niestety dlatego kupiłem w Juli ten wynalazek :(. Na FB dostałem link do szybszego silniczka z Ali i zamierzam to przetestować bo w becnym setupie kręci się za wolno i nie doczyszcza.
PS
Co stosujecie jako wsad ? Ja wsypałem po 0,5 kg kulek i 0,5 kg satelitek. Czy zamiana na piny coś da ?
JAką mieszankę stosujecie jako płyn ?
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Kulki z satelitami, stosuje płyn do mycia naczyń z cilitem albo z płynem do kibli co mają w nazwie kamień i rdza, czyli na bazie kwasu.
ODPOWIEDZ