Potrzebna matryca L.E. Wilson

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Potrzebna matryca L.E. Wilson

Post autor: donkihot »

Witam.
Koledzy chcę kupić matrycę L.E. WILSON, INC. WILSON SEATER DIE ,308 Win. na stronie Brownells Polska widnieje jako niedostępna bez możliwości zamówienia. Za to na Brownells DE, CZ i SK bez problemu.
Ma któryś z kolegów wiedzę czy da się zamówić w którymś z wymienionych krajów z adresem dostawy do Polski i czy za tym idą jakieś dodatkowe koszta?
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
tribal
Posty: 417
Rejestracja: środa, 04 stycznia 2012, 09:30
Lokalizacja: Augustów

Post autor: tribal »

Na innym forum piszesz że używasz Lee osadzającej, wiec może najpierw spróbuj Reddinga Competition, zanim zainwestujesz w prasę arbor i matryce wisona.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Będzie Wilson, decyzja już podjęta.
Problem tylko z dostępnością (jak widać tylko w RP)
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Mam Wilsona - nigdy go nie używałem. Rano ruszam na LongShot, powrót w niedzielę wieczór. Ja będziesz chętny dalej, to daj znać w poniedziałek.

Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 24 kwietnia 2019, 21:53 przez piotrjub, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Cześć Piotrze, jeśli masz to samo: https://www.brownells.sk/WILSON-SEATER- ... -749006108
To oczywiście że jestem zainteresowany, napiszę w poniedziałek do Ciebie na pw.
Tymczasem życzę samych 10-tek i pozdrawiam
Sebastian.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Re: Potrzebna matryca L.E. Wilson

Post autor: andy7 »

donkihot pisze:...na stronie Brownells Polska widnieje jako niedostępna bez możliwości zamówienia. Za to na Brownells DE, CZ i SK bez problemu.
Tapytam , skad masz takie informacje, ze w innych krajach nie trzeba zamawiac ?

Do tej pory cokolwiek zamowilem w Niemczech musialem czekac, czas oczekiwania jest rozny

Ta martyce moze Maja, ja zamawialem z mikrometryczna skala i musialem tez czekac, fakt, ze 160,- € nawet nie wazny wspomnienia


:wink:
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Mam ze śrubą mikrometryczną i tą najbardziej precyzyjną 0,0005”

http://bulletin.accurateshooter.com/tag/wilson-dies/
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Re: Potrzebna matryca L.E. Wilson

Post autor: donkihot »

andy7 pisze:
donkihot pisze:...na stronie Brownells Polska widnieje jako niedostępna bez możliwości zamówienia. Za to na Brownells DE, CZ i SK bez problemu.
Tapytam , skad masz takie informacje, ze w innych krajach nie trzeba zamawiac ?


:wink:
Świetnie że mnie zacytowałeś, tylko proszę wskaż mi to ono palcem bo niedowidzam, gdzie ja napisałem że nie trzeba zamawiać?
Pisałem że w RP "produkt nie może być zamówiony https://www.brownells.pl/WILSON-SEATER- ... -749006108
A w CZ bez problemu https://www.brownells.cz/WILSON-SEATER- ... -749006108

Sednem było pytanie, czy któryś z kolegów zamawiał w Brownells za granicą i czy jest taka możliwość aby zamówić z dostawą do RP?
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 kwietnia 2019, 07:27 przez donkihot, łącznie zmieniany 1 raz.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

piotrjub pisze:Mam ze śrubą mikrometryczną i tą najbardziej precyzyjną 0,0005”

http://bulletin.accurateshooter.com/tag/wilson-dies/
Dziękuję Piotrze, ale ja myślałem (przepraszam że nie napisałem na wstępie) o takiej za max. 70 €
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Nie wiem czy to przez ten weekend majowy, czy po prostu wszyscy maja wysrane?
Napisałem maila do Brownells Polska czy nie mogą przekierować z innego kraju UE tej nieszczęśliwej matrycy. Brak odpowiedzi
W necie znalazłem info że ponoć Brownells DE wysyłają do RP ale ceny mają zaporowe, Czesi ponoć nie chcą do nas wysyłać a Słowacy od czterech dni nie odpowiedzieli na zapytanie.
Chyba poczekam jeszcze kilka dni i jak nic się nie wyjaśni to będę szukał innej możliwości.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Temat się wyjaśnił:
Człowiek ze Słowacji napisał żebym kontaktował się z Brownells Polska, odpisałem mu że u nas jest niedostępna i dla tego proszę o pomoc. Już nie odpisał.
Czesi odpisali że nie wyślą bo takie mają wewnętrzne przepisy, a w Brownells PL jest niedostępna bo prawdopodobnie mają niezaktualizowaną stronę.
Zadzwoniłem do naszego oddziału (bo na zapytanie od dwóch tygodni nie doczekałem się odpowiedzi) i sprawa się wyjaśniła.
Okazało się że cena u producenta poszła w górę (i to fakt, sprawdziłem) i dla tego B. PL zablokowała możliwość zamawiania.
Na moją prośbę (i przy akceptacji ceny z mojej strony) produkt został odblokowany i sobie zamówiłem.
Ot i cała historia.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
PP-67
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2016, 13:12
Lokalizacja: 3M

Post autor: PP-67 »

donkihot pisze: Temat się wyjaśnił:

Na moją prośbę
(i przy akceptacji ceny z mojej strony)
produkt został odblokowany i sobie zamówiłem.
Ot i cała historia.
A możesz podać aktualną cenę
Dzięki.
Pozdrawiam. :halo-
Piotr P
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
aquater
Posty: 115
Rejestracja: czwartek, 19 października 2017, 00:19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: aquater »

Mam komplet nowy w pudełku :)
Obrazek
Załączniki
59051846_1148169368697519_3833600569033883648_n.jpg
59051846_1148169368697519_3833600569033883648_n.jpg (76.96 KiB) Przejrzano 1914 razy
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

aquater pisze:Mam komplet nowy w pudełku :)
Obrazek
Ale o ile mnie wzrok nie myli, to nie jest ta za 378,- pln'ow

Mam wilsona ale mnie kosztowala ona znacznie wiecej, tyle, ze mam mikrometryczne nastawianie.





:wink:
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Tylko pozazdrościć koledze aquater, ładny zestaw za ładne $$$
Nie mogę pozwolić sobie na taki a z drugiej strony choć wiem że mikrometryczna to duża wygoda, to doszedłem do wniosku że dam sobie radę tą tańszą.
Robię na jednym pocisku, jednej marce łusek i tylko do jednej komory, jak raz ustawię to długo nie będę musiał jej przestawiać.
ps. Chyba że kolega aquater chce mi odstąpić swój zestaw za 378zł. chętnie kupię a zamówienie w Brownells anuluję :wink:
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

donkihot pisze: Robię na jednym pocisku, jednej marce łusek i tylko do jednej komory, jak raz ustawię to długo nie będę musiał jej przestawiać.
Chyba nie do końca rozumiesz na czym to polega. To o czym wspominasz to twój wymysł prawda jest taka że robisz, sprawdzasz, dajesz korektę na śrubie mikrometrycznej ponownie sprawdzasz i powinno wyjść OK. Tylko że tak jest dla każdej sztuki, mało jest przypadków że robisz kolejną sztukę i nie trzeba nic robić z ustawieniami matrycy. Jak będziesz robił jak mówisz to życzę szczęścia chyba że do np. celów łowieckich ale Wilsona do tego to przegięcie.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

No to ja chyba nie do końca rozumiem,
Piotrze wytłumacz proszę, że co jak ty to robisz?
Ja rozumiem że na etapie szukania "sweet load" robi się wiele kombinacji: długość pociski ws naważka
Ale jak się dojdzie do zadowalającego wyniku to chyba finish, zapisujemy w zeszyciku (coby nie zapomnieć) i do szuflady.
Ale z tego co piszesz wnioskuję że każdą sztukę amunicji (już w optymalnej naważce i długości) jeszcze korygujesz?
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Nie wszystkie pociski sa idealnie tego samego ksztaltu.
Z mojego doswiadczenia na pociskach Bergera ,moze ewentualnie Sierra ,o zunifikowanej dlugosci da sie robic bez przestawiania matrycy amunicje do strzelania precyzyjnego do dystansu 600yd.
Na dalszych dystansach nie probowalem wiec sie nie wypowiem.
Natomiast na Hornady trzeba by wczesniej posortowac pociski po ogive ,a i to chyba niewiele by dalo.
No i korekta po zakupie nowej parti pociskow bedzie zawsze ,chyba ze kupisz duza partie z jednej seri produkcyjnej.
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Bready pisze: No i korekta po zakupie nowej parti pociskow bedzie zawsze ,chyba ze kupisz duza partie z jednej seri produkcyjnej.
Cześć Bready, jak wiesz zacząłem próby z Bergerami i kupiłem partię na cały sezon, celem sprawdzenia pomierzyłem OGIVE i przeważyłem. Jak dla mnie wyniki wyszły zadowalająco. Jeden pocisk zostawiłem "na pamiątkę" właśnie do porównań jak kupię następną partię.
Ja dopiero raczkuję a i sprzęt (elaboracyjny i broń i lunetę) mam mocno budżetową i fajerwerków się nie spodziewam. Chcę osiągnąć (lub się zbliżyć) do max możliwości tego co mam ale nie koniecznie max nakładem finansowym.
Ja wiem że żeby było super to i super musi kosztować, ale ja nie mam tyle $$$ żeby kupować wszystko z najwyższej półki.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

donkihot pisze:
Bready pisze: Ja wiem że żeby było super to i super musi kosztować, ale ja nie mam tyle $$$ żeby kupować wszystko z najwyższej półki.
Tez tak kalkulowalem ,dlatego do 6.5 Creedmoor mam matryce Lymana ,Forstera competition ,Reddinga competition i Wilsona.
W innych kalibrach tez podobnie ,od Lee przez Lymana ,Forstera competition do Reddinga competition.
Dlatego teraz przy nastepnym kalibrze bede zaczynal od Wilsona z mikrometrem ,nie stac mnie na tansze :wink:
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Bready pisze:Tez tak kalkulowalem ,dlatego do 6.5 Creedmoor mam matryce Lymana ,Forstera competition ,Reddinga competition i Wilsona.
W innych kalibrach tez podobnie ,od Lee przez Lymana ,Forstera competition do Reddinga competition.
Dlatego teraz przy nastepnym kalibrze bede zaczynal od Wilsona z mikrometrem ,nie stac mnie na t
=D> Wiem też to przerabiam, ale dzięki tobie oszczędziłem sobie etapów Lymana ,Forstera i Reddinga.
Jak kiedyś kupię sobie Grunig+Elmiger to też nie będę szukał półśrodków.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

donkihot pisze:dzięki tobie oszczędziłem sobie etapów Lymana ,Forstera i Reddinga.
Wiesz ,Redding z mikrometrem nie jest zly.
Nie wiem jak na sztywnej prasie ,ale na Forster Co-ax robil naprawde dobra robote.
Nadal uzywam w .223 i 30-06.
Pozdrawiam Bready
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Bready,
jak trafna byla twoja decyzja aby, uzyc creed w benchrest?

PS: przepraszam za "nie w temat"
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 239
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 15:02
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: TommyT »

A czy koledzy mogą podpowiedzieć w czym się przejawia przewaga Wilsona nad Forsterem competition czy Reddingiem Competition?
Pytam zupełnie poważnie, z ciekawości.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Nie generalizuj z marką tylko oceniaj jak konkretna matrycę pasuje do twojej komory.
Ostatnio zmieniony sobota, 11 maja 2019, 16:18 przez piotrjub, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

TommyT pisze:A czy koledzy mogą podpowiedzieć w czym się przejawia przewaga Wilsona nad Forsterem competition czy Reddingiem Competition?
Pytam zupełnie poważnie, z ciekawości.
Jeżeli chodzi o matrycę osadzającą, to przewaga polega na tym że proces osadzenia pocisku jest zupełnie odwrotny niż przy wszystkich innych i z pominięciem błędu osiowości prasy.
W każdym systemie (oprócz Wilsona) nakładają się na siebie różne zmienne (błędy)
Pierwszy to to że nasuwasz łuskę na pocisk, łuska (butelkowa) wchodząc w matrycę ma luz na (początku drogi) bo jest zbieżysta i tak na prawdę ten luz jest kasowany do zera (lub prawie do zera) w momencie kiedy siedzi całkowicie w matrycy (czyli już po wciśnięciu pocisku)
Drugi to nie osiowość (lub luz) tłoka prasy w porównaniu z matrycą (też jej osadzenie w prasie)
Trzeci (pewnie najmniejszy) to precyzja wykonania samego shelholdera (czy jak to tam się nazywa, trzymacza łuski) i pewnie jeszcze kilka innych o których nawet nie wiem lub nie pomyślałem.
Obejrzyj filmiki jak proces osadzania wygląda w Wilsonie.
Zanim zacznie się sam proces osadzania (wciskania) pocisku w łuskę, cała łuska siedzi w matrycy. Sam pocisk też znajduje się w otworze (kanale) którego średnica jest zbliżona do średnicy pocisku co uniemożliwia (lub w znacznym stopniu ogranicza) możliwość jego skoszenia. Czyli mamy stabilną łuskę i stabilny pocisk, brakuje trzeciego puntu podparcia. Tym punktem jest żerdź osadzająca która praktycznie nie ma luzów osiowych. No i pomijamy błędy osiowości prasy, bo jej nie ma.
Tak ja to sobie tłumaczę, cytując jednego z kolegów.

A propos, piotrjub mógłbyś odpowiedzieć na moje pytanie?
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Nie chce mi się pisać elaboratów bo już parę lat temu pisałem na temat matryc.
To co pisałeś na temat matrycy Wilsona i pras to dla mnie są pobożne życzenia. Co mam napisać że dobra matryca formatująca naszą łuskę, dopasowana do naszej komory kosztuje 600USD i tłumaczyć co i dlaczego tak jest, a ty nawet nie kupujesz matrycy ze śrubą mikrometryczną bo uważasz to za zbędne. Dalej nie rozumiesz jaką masz komorę, nie znasz jej wymiarów i zaczynasz porównywać to, przypisując do jakiejś matrycy jej wyimaginowaną wyższość. Sorry ale to po prostu jakieś bzdury. Nie chcę się licytować na matryce ale dla samego kalibru 308Win jak wymyślisz jakąś nazwę to prawie ze 100% pewnością powiem że ją mam. Bzdurne jest wymyślanie jakiejś mitycznej przewagi danej matrycy nad inną np. Wilsona nad Reddingiem - powiem nawet tak, jak kupisz dwa Reddingi Competition to nie są to dwie identyczne matryce. Dlatego pisałem, jeśli ktoś zaczyna określać coś, to niech pisze określając i oceniając te konkretne matryce jakie ma a nie porównując matryce Firmami np. Wilson jest lepszy od Reddinga. Piszesz o matrycach Wilsona a jakie masz np. Bushingi może Reddinga? Znasz jakie wymiary zewnętrzne mają bushingi oryginalne Wilsona? Dla mnie z twoich postów wynika że oceniasz matryce na podstawie ceny (bo coś jest dla ciebie za drogie), masz wiedzę z kosmosu na temat matryc i pras (wiedza internetowa bzdurna nie poparta niczym). Jak kupowałem matryce Wilsona np. do kalibru 308 to mam ich parę sztuk, aby poznać ich budowę i zasadę działania, pras do nich mam parę włącznie z mierzeniem siły osadzania pocisku, ale mam również nazwijmy to normalne prasy (nie arborprass) gdzie mam czujniki podłączane do komputera i mierzące mi siłę osadzania pocisku. Jak piszesz o wyższości Wilsona i prasy do tego typu matrycy to brutalnie powiem to są bajki. Jak powiesz że twoja matryca Wilsona robi lepszą amunicję od twojej matryce Reddinga Competition to powiem że tak jest z dopiskiem dla twojej broni, jak ktoś powie że on robi lepszą amunicję np. na matrycach Lee od matryc Wilsona to powiem że dla jego broni tak możliwe że jest. Nie wymyślaj historyjek na temat luzów prowadzenia łusek i tym podobnych dla mnie bzdurnych teorii. Ja wymieniam tuleje np. w matrycach Redding Competition które są bardziej dopasowane do mojej broni, ponownie dodam one są w takiej konfiguracji lepiej dopasowane do mojej broni. Pociski segreguje w grupach co dwie setki mm a osadzenie po ogive w amo jest i tak mimo to różne, jak piszesz o bergerach i że są one równe, to ja pomierzyłem bergerów z kilkanaście tysięcy ostatnio i bardziej nierównych nie znalazłem. Faktem bergery mimo to ładnie latają. Jak ktoś pisze że bergery są równe to dwie myśli mi nachodzą facet nie wie co pisze albo tak ma dla tej konkretnej partii, ale znając bergery raczej skłaniam się do pierwszej myśli. W którym miejscu mierzymy ogiv pocisku a w jakim miejscu łapie pocisk trzpień który go osadza. Mimo posegregowania pocisku różnice wymiarowe są bardzo duże w amo trzeba to sprawdzać i korygować. Ale całą wiedzę weryfikuje strzelnica, wczoraj zapoznawałem się z amunicją GGG (pierwszy raz z niej strzelałem) kaliber 308Win o wadze 155gr i 175gr strzelałem na 300m i każda grupa wyglądała podobnie, na pytanie kolegi czy opłaca się elaborować nie znalazłem odpowiedzi a to było tylko sprawdzanie kształtu korony lufy najtańszą dostępną względnie dobrą amunicją. Po przemyśleniu może rzeczywiście Wilson jest lepszy od innych matryc tylko ja tego nie widzę ale mam czas może się jeszcze przekonam, mam na czym bo matryc Wilsona mam do każdego kalibru jaki używam, ale raczej szybko to nie nastąpi.


Obrazek
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

I cóż ja mam odpowiedzieć, albo pomyśleć?
Piotrze, zapytałeś "a jakie masz np. Bushingi"
Otóż nie mam żadnego, ba powiem więcej nie posiadam matrycy do bushingów. Kierując się radami naszego forumowego kolegi Breadiego kupiłem matrycę Lyman 7135047 która została przerobiona przez rusznikarza tak aby formatowała szyjkę łuski jak bushing i robi to bez żerdzi. Do tej matrycy w komplecie jest trzymacz łuski Lee tak przerobiony aby w trakcie formatowania szyjki zbić ramiona, ale tylko tyle żeby zamek zamykał się z takim mini-mini oporem (nie wiem jak to opisać, płynnie ale wyczuwalnie) oczywiście łuski mają obtoczoną szyjkę (czyli śmiało mogę powiedzieć że zestaw zrobiony pod moją komorę) Problem to właśnie osiowość osadzenia pocisku. Moja matryca Lee potrafi osadzić jeden pocisk z biciem rzędu 0,02mm. a następny 0,2 mm.
Z tąd moja chęć kupienia matrycy osadzającej L.E.Wilson (już zamówiona) i mam nadzieję że pozbędę się tego problemu.
Ja się uczę i to zupełnie od niedawna, Piotrze bez wątpienia twoja wiedza to przepaść w stosunku do tego co ja wiem i dla tego pytałem, ale ty wolałeś napisać długą przemowę drwiąco-ośmieszającą zatytułowaną "Nie chce mi się pisać elaboratów"
No cóż, taka twoja wola panie.
Niewątpliwie mi, jak też wszystkim którzy czytają ten wątek przekazałeś kawał swojej wiedzy.
Dziękuję.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

piotrjub pisze:Nie chce mi się pisać elaboratów bo już parę lat temu pisałem na temat matryc.
To co pisałeś na temat matrycy Wilsona i pras to dla mnie są pobożne życzenia. Co mam napisać że dobra matryca formatująca naszą łuskę, dopasowana do naszej komory kosztuje 600USD i tłumaczyć co i dlaczego tak jest, a ty nawet nie kupujesz matrycy ze śrubą mikrometryczną bo uważasz to za zbędne. Dalej nie rozumiesz jaką masz komorę, nie znasz jej wymiarów i zaczynasz porównywać to, przypisując do jakiejś matrycy jej wyimaginowaną wyższość. Sorry ale to po prostu jakieś bzdury. Nie chcę się licytować na matryce ale dla samego kalibru 308Win jak wymyślisz jakąś nazwę to prawie ze 100% pewnością powiem że ją mam. Bzdurne jest wymyślanie jakiejś mitycznej przewagi danej matrycy nad inną np. Wilsona nad Reddingiem - powiem nawet tak, jak kupisz dwa Reddingi Competition to nie są to dwie identyczne matryce. Dlatego pisałem, jeśli ktoś zaczyna określać coś, to niech pisze określając i oceniając te konkretne matryce jakie ma a nie porównując matryce Firmami np. Wilson jest lepszy od Reddinga. Piszesz o matrycach Wilsona a jakie masz np. Bushingi może Reddinga? Znasz jakie wymiary zewnętrzne mają bushingi oryginalne Wilsona? Dla mnie z twoich postów wynika że oceniasz matryce na podstawie ceny (bo coś jest dla ciebie za drogie), masz wiedzę z kosmosu na temat matryc i pras (wiedza internetowa bzdurna nie poparta niczym). Jak kupowałem matryce Wilsona np. do kalibru 308 to mam ich parę sztuk, aby poznać ich budowę i zasadę działania, pras do nich mam parę włącznie z mierzeniem siły osadzania pocisku, ale mam również nazwijmy to normalne prasy (nie arborprass) gdzie mam czujniki podłączane do komputera i mierzące mi siłę osadzania pocisku. Jak piszesz o wyższości Wilsona i prasy do tego typu matrycy to brutalnie powiem to są bajki. Jak powiesz że twoja matryca Wilsona robi lepszą amunicję od twojej matryce Reddinga Competition to powiem że tak jest z dopiskiem dla twojej broni, jak ktoś powie że on robi lepszą amunicję np. na matrycach Lee od matryc Wilsona to powiem że dla jego broni tak możliwe że jest. Nie wymyślaj historyjek na temat luzów prowadzenia łusek i tym podobnych dla mnie bzdurnych teorii. Ja wymieniam tuleje np. w matrycach Redding Competition które są bardziej dopasowane do mojej broni, ponownie dodam one są w takiej konfiguracji lepiej dopasowane do mojej broni. Pociski segreguje w grupach co dwie setki mm a osadzenie po ogive w amo jest i tak mimo to różne, jak piszesz o bergerach i że są one równe, to ja pomierzyłem bergerów z kilkanaście tysięcy ostatnio i bardziej nierównych nie znalazłem. Faktem bergery mimo to ładnie latają. Jak ktoś pisze że bergery są równe to dwie myśli mi nachodzą facet nie wie co pisze albo tak ma dla tej konkretnej partii, ale znając bergery raczej skłaniam się do pierwszej myśli. W którym miejscu mierzymy ogiv pocisku a w jakim miejscu łapie pocisk trzpień który go osadza. Mimo posegregowania pocisku różnice wymiarowe są bardzo duże w amo trzeba to sprawdzać i korygować. Ale całą wiedzę weryfikuje strzelnica, wczoraj zapoznawałem się z amunicją GGG (pierwszy raz z niej strzelałem) kaliber 308Win o wadze 155gr i 175gr strzelałem na 300m i każda grupa wyglądała podobnie, na pytanie kolegi czy opłaca się elaborować nie znalazłem odpowiedzi a to było tylko sprawdzanie kształtu korony lufy najtańszą dostępną względnie dobrą amunicją. Po przemyśleniu może rzeczywiście Wilson jest lepszy od innych matryc tylko ja tego nie widzę ale mam czas może się jeszcze przekonam, mam na czym bo matryc Wilsona mam do każdego kalibru jaki używam, ale raczej szybko to nie nastąpi.


Obrazek
Piotr

powiem tak, Moja komora w .308 ( Remington 700 ) jest standardowa nie wiem ile miejsac ma szyjak luski ktorej uzywam any dotknac scianki przy przejsciu stozka.


Luska po oddanym strzale dopasowuje sie do komory ( tlumaczyc Ci tego nie musze bo wiesz to lepiej niz ja ) I tu wlasnie jest sens znania bushingu potrzebnego / dobranego do Twpojej komory i luski.

Pociski nigdy nie sa idealne ( chyba, ze monoliy a te tez idealne moga nie byc ) i tak jak piszesz ich glebokosc osadzenia bezdieza kazdym razem inna. Generalnie pokazdym osadzeniu pocisku kazdy napoj trzeba by wymierzyc i korygowac mikrometrem do osiagniecia tej samej dlugosci nabolu, co jest mozliwe ale jest upierdliwe.


Inna bajka w tym przypadku bedzie wewnetrzna wolna objetosc pudru, co znowu przelozy sie na cisnienie podczas detonacji prochu i znowu pojdzie w parze z sila osadzania pocisku ( grubosc i elastycznosc scianek szyjki iuski )

Na Skarzysko w zeszlym roku robilem amo na GamePro 300, osadzalem Wilsonem z mikrometrem. Nie wiem czy to dobrze - na 600 m mialem grupe bodejze 6,5 cm w pionie i 2,8 cm w poziomie.


JAK wiesz NC Rado tez nie robi matryc pod swoje komory, moj producent tak samo nie robi, ba nawet nie podal mi zblizonego ladunku do swojej roboty tylko kazal szukac.


W Zeszlym roku poznalem goscia - fanatyk precyzji ktory do kazdej sztuki przez siebie stworzonej podaje dane elaboracyjne - inna bajka, czy ktos potrafi pod to cos zrobic

pozdro

P.S. Donkihot, czytaj i sie ucz. Prawda jest bolesna a jest tez taka, ze pewnych rzeczy nie przeskoczysz i MUSISZ wydac ta a nie inna kase aby mialo to sens. Sam tez wszystkiego nie mam, bo zawsze pojawi sie cos, co ma priorytet.

Ja sie juz ciesze, ze wyscig zbrojeniowy zakonczylem Wiecej zabawek miec nie boge bo niemam mozliwosci gdzie trzymac :mrgreen: , terazbedemogl juz na spokojnie moge zaczac zbierac to co potrzebne aby miec to o czym pisze Piotr.

:wink:
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

abersfelderami pisze:Bready,
jak trafna byla twoja decyzja aby, uzyc creed w benchrest?

PS: przepraszam za "nie w temat"
Oczywoscie ze nie trafna.
Teraz bym szukal .300WSM .ewentualnie 6mm Dasher.
Ale ze lubie wieksze kalibry to raczej ten pierwszy ,Dasher moze jako drugi na dni kiedy nie wieje.
TommyT pisze:A czy koledzy mogą podpowiedzieć w czym się przejawia przewaga Wilsona nad Forsterem competition czy Reddingiem Competition?
Pytam zupełnie poważnie, z ciekawości.
Tym ze zadne nieosiwosci czy naprezenia prasy nie maja wplywu na osiowosc pocisku ,a takze nie trzeba ustawiac jej wysokosci w prasie .
No i mikrometr z wyraznym klikiem co 0.0005"
Praktycznie roznic w jakosci amunicji pomiedzy Reddingiem a Wilsonem nie ma ,ale jak dla mnie lepszy komfort pracy.
Forster - za mocne sprezyny ,do wymiany na sam poczatek ,i strasznie wielka galka mikrometru.
Pozdrawiam Bready
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Gwaltem i przemoca nic nie wygrasz, czym wiekszy kaliber tym lepszy sprzet, wiecej umiejetnosci, wiecej pieniedzy. Dasher wiecej wybaczy.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

andy7 pisze:
JAK wiesz NC Rado tez nie robi matryc pod swoje komory, moj producent tak samo nie robi, ba nawet nie podal mi zblizonego ladunku do swojej roboty tylko kazal szukac.
Całych matryc nie robi, ale dorabia najczęściej środki - tuleje do gotowych obudów najczęściej Redding Competition lub Forstera.
Sam mam tuleje NcRado do kalibrów 6BR, 6,5x47 , 284Win , 308Win do Redingów (do formatowania łusek i do osadzania pocisków) i jedną sztukę do Forstera

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

dodatkowo daje śruby mikrometryczne mitutoyo i wilson ze swoim najdokładniejszym rozwiązaniem czyli ze śrubą mikrometryczną 0,0005” nie dorównuje jakością w/w zestawowi.

Tu masz linka z egun gdzie facet sprzedaje matryce Reddinga z dorobioną tulejką przez NCRADO ale tylko do formatowania łuski.

http://www.egun.de/market/item.php?id=7293276
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Watryca juz wiekowa, bo Schwarze dawno, dawno temu rozstal sie z Menke. Temat rzeka

pozdro.

:wink:
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Matryca nie jest wiekowa, a pisze Menke i NcRado bo obaj zamawiają rozwiertaki o takich samych wymiarach i ta tulejka pasuje do obu producentów. Sam u tego chłopa kupowałem matryce z taką tulejką do 6BR.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Matryca dojechała, scaliłem cztery sztuki amunicji i je pomierzyłem. Jak was interesuje co z tego wyszło to zapraszam na film:
https://www.youtube.com/watch?v=TjSv7Sj4OsY
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Sagi L.E Wilson ciąg dalszy, strzeliłem najlepszą tarczę w życiu ;;pelenluz
https://www.youtube.com/watch?v=FI28LTZaMvc&t=2s
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

Ave Ty :D
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

I ja Kolegę pozdrawiam.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
Patek
Posty: 175
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 10:57
Lokalizacja: okolice 100-licy,te z sosnowymi lasami krzywą rzeką
Kontakt:

Potrzebna matryca

Post autor: Patek »

Ad,Donkihot
Z Dąbrówki do Otwocka chyba nie daleko, stawiam whisky, na żywo , za trochę informacji, 😁 w sensie wiedzy
ODPOWIEDZ