Produkcja śrutu do strzelby filmik na YT

Elaboracja amunicji do broni gładkolufowej

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Saper94
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek, 03 grudnia 2018, 10:54
Lokalizacja: Częstochowa

Produkcja śrutu do strzelby filmik na YT

Post autor: Saper94 »

Jak w temacie, może kogoś zainspiruje. Dodam że trafilem na to przypadkiem i nawet nie posiadam strzelby, ale pomyślałem że się podzielę. Śrut wychodzi lekko owalny i nie jest idealny ale idąc tropem tego filmu widać więcej podobnych produkcji w których ludzie jeszcze obtaczają śrut w młynkach kulowych, wykonanych najczesciej z gaśnicy i silnika od pralki, i wtedy wyglada już calkiem dobrze.
https://youtu.be/Pb3l37vJ8iw
militar
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2018, 22:08
Lokalizacja: Gostynin

Re: Produkcja śrutu do strzelby filmik na YT

Post autor: militar »

Witam , czy podpowie mi ktoś jakiej średnicy otwory trzeba wiercić do odlewania w/w śrutu , 4 3mm do max 3,5 - 0 od 4mm do max 4,5 - i może jeszcze coś na loftke 7-8mm.
militar
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2018, 22:08
Lokalizacja: Gostynin

Re: Produkcja śrutu do strzelby filmik na YT

Post autor: militar »

Witam , czy podpowie mi ktoś jakiej średnicy otwory trzeba wiercić do odlewania w/w śrutu , 4 3mm do max 3,5 - 0 od 4mm do max 4,5 - i może jeszcze coś na loftke 7-8mm.
nosu
Posty: 106
Rejestracja: czwartek, 27 października 2011, 21:23
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Produkcja śrutu do strzelby filmik na YT

Post autor: nosu »

https://parabellum.pl/lee-osiemnastokro ... a-kul.html
Parabellum ma formy wielokrotne, powinny ułatwić robotę.
likker_runner
Posty: 1525
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Re: Produkcja śrutu do strzelby filmik na YT

Post autor: likker_runner »

Moja znajomość rosyjskiego jest prawie zerowa, ale gość mówi o wierceniu dziur 1mm. Nie sądzę żeby tu był duży zakres regulacji, skoro cały proces jednak trzyma się na napięciu powierzchniowym. Z większej dziury możemy dostać po prostu silny strumień ołowiu, szybko opróżniający patelnię i dający jakieś nierównomierne kształty. Obawiam się że bez odrobiny eksperymentowania raczej nie dostaniemy rezultatów.

Do loftki też polecam 18-krotną kokilę Lee.
Jarek
Posty: 78
Rejestracja: sobota, 17 maja 2014, 12:14

Re: Produkcja śrutu do strzelby filmik na YT

Post autor: Jarek »

Kiedyś znalazłem to gdzieś na stronie; śrut
Nr 7 -otwór 0,6mm
Nr 9 -otwór 0,4mm
Nr7,5 -otwór 0,5mm
Nr 6 - otwór 0,8 mm
Nr 5 - otwór 0,95mm ,ale praktyka jest inna .Tak pięknie jak na filmach nie wychodzi. Ja robiłem na otworze 0,8 mm - śrut wychodził 3-4mm ,nie idealny ,ale kaczki i bażanty spadały. Na forum ktoś opisywał zrobioną maszynkę i odlewanie śrutu . (wpływ ma temperatura ,kąt pochylenia ,może skład ołowiu ? )
rado
Posty: 121
Rejestracja: czwartek, 23 października 2014, 11:52
Lokalizacja: pomorskie

Re: Produkcja śrutu do strzelby filmik na YT

Post autor: rado »

Jeśli ktoś myśli o wierceniu odpowiednich otworów, to proponuję zastosować dysze do drukarek 3D, mosiężne lub stalowe są od wielkości 0,2 do 1,2 mm. Bez problemu można dostać na alledrogo i kosztują kilka złotych za sztukę.
ODPOWIEDZ