W USA wszystko wyprzedane

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Marconi
Posty: 38
Rejestracja: sobota, 29 września 2018, 20:59
Lokalizacja: Poznań

W USA wszystko wyprzedane

Post autor: Marconi »

Cześć,

powoli przymierzam się do rozpoczęcia elaboracji amunicji karabinowej i zakup odpowiedniego sprzętu.
Nie specjalnie mi się śpieszy więc wymyśliłem sobie, że może by tak coś sprowadzić z USA.
Niestety skompletowanie zestawu na tych bardziej markowych narzędziach (np. Hornady, Redding) jest praktycznie niemożliwe.

Wszystko w Stanach jest wyprzedane, na stronach widnieją oświadczenia sprzedawców z przeprosinami, żadnych backorderów,
jak ktoś już pisze o przewidywanych terminach to jest to np. 3 miesiące. Dla mnie taki termin to już nie gwarantuje niczego za daleko od Polski żeby bawić się w przedpłaty.

Nie śledziłem tego wcześniej ale wygląda że "ammo/reloading shortage" trwa już wiele miesięcy.


Pytanie do Was. Jak myślicie długo to potrwa ? Wróci to do normy w tym roku ?
Czy może kupować jak najszybciej z Polski/UE, bo zaraz może wszędzie zabraknąć na kilka lat albo mocno podrożeć ?
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

lOd siebie polece to

predzej cz ypozniej znajdziesz wszystko czego dusza i cialo potrzebuja. Owszem przesylka jest droga ale i tak taniej niz ze Stanow


https://www.egun.de/market/index.php



:wink:
Chochla
Posty: 111
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 23:15

Re: W USA wszystko wyprzedane

Post autor: Chochla »

Powiem tak.
Sprowadzalem sprzet z Dillona pod koniec zeszlego roku. Na stronie byla adnotacja, ze czas oczekiwania na prase wynosi 3 miesiace, w rzeczywistosci prasa byla u kumpla po 3 tygodniach.
Ale fakt faktem jest, ze problemy z dostawami i produkcja maja spore.
/C
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Faktycznie jest masakra ale to u nich normalne i cyklicznie się powtarza. Za jakiś czas wróci wszystko do normy ale pewnie nie wcześniej jak za 2 miejsce. Np w strobl prasy Dillon mają być dostępne w czerwcu dopiero 😱
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Ci wariaci wykupili wszystko. Codziennie zaglądam na Brownells i sprawdzam czy pojawiły się pociski Berger, wszystkie świecą się na czerwono (znaczy brak) Jak tak dalej pójdzie to w tym sezonie przyjdzie mi strzelać z torebek po cukrze :(
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Ktoś ostatnio pisał że kupował Bergery za Odrą, bo tam jeszcze są.
Warto pomyśleć, myślę że za szybko nic się u nas nie poprawi, a nie długo i tam nie będzie.
Zawsze możesz w sklepie CEL popytać, bo zawsze pomaga w trudnych takich sytuacjach.
tytus160
Posty: 309
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2018, 09:17
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: tytus160 »

Kupowałem w zeszłym roku, jeszcze były.
Teraz też coś się da znaleźć - ale ceny wysokie - np. 90EUR za 100 szt 200.20X
DudeNamedM
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 22 kwietnia 2021, 17:04

Post autor: DudeNamedM »

Większych kłopotów z kupowaniem komponentów nie mam większe sklepy typu brownells dalej można dostac to co jest niedostępne tylko trzeba powisieć na telefonie strony dillon czy Hornady to samo potrzebowałem pare rzecze wysłali mi bez problemu mimo ze na website nie mieli
ODPOWIEDZ