Odmierzanie pudru Objetosc vs. Waga

Moderatorzy: wierzba, P_iter

andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Odmierzanie pudru Objetosc vs. Waga

Post autor: andy7 »

Siemka !

Zaczynajac elaboracje zaczalem od zakupu RCBS Uni Flow. Mam do dzis, choc az tak precyzyjny nie jest. Uzywam go zwykle do skladania wszystkiego co ma zwiazek z bronia krotka. Kilka lat temu stwierdzilem, ze zaczne wykorzystywac urzadzenie wagowe. Zakup Lymen Gen 6 szybko rozwial jednaSiemka !

Urzadzenie nie jest bez wad. W zaleznosci od rodzaju pudru i jego formy urzadzenie odmierza wagowo „ dosc “ sprawnie. W praktyce trwa relatywnie szybko ale i potrafi trwac jak z tad do wiecznosci.

Dlatego tez od kilku tygodni mysle znowu nad czesiowym powrotem do odwazania do broni krotkiej dozownikiem objetosciowym.

Zainspirowany jego filmikami wymienilem z PiotrJub kilka PW. Przed tygodniem - a udalo mi sie nabyc dozownik Harrel's, ktory dzisiaj wyprobowalem. Urzadzenie jest b. Solidne ale, no wlasnie, ze wzgledu na swoja budowe umozliwia sypanie od 6 gr w zwyz, co do b. Krotkiej nie za bardzo sie nadaje.

Zasymulowalem wiec na N140 serie 30 ladunkow prochowych dedykowanych pod kal. .308 → 42,60. Rozczarowanie bylo ogromne ! Ani razu nie udalo mi sie otrzymac wymaganego 42,60. W wiekszosci przypadkow bylo znacznie mniej.

Obecnie bede szukal i probowal praktycznie znalesc w miare precyzyjny dozownik.



:wink:
ODPOWIEDZ