Makarov 9x18

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Zantor
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 22 sierpnia 2013, 08:30

Makarov 9x18

Post autor: Zantor »

Witam
Przymierzam się do produkcji makarova. Do tej pory robię na lee load master 9x19 para w formie "młócki", która daje rade.Które matryce można zostawić a które miszę mieć nowe? Pociski 9x19 sam odlewam ale do makarova nie mogę znaleźć formy sześciokrotnej. Czy są jakieś inne pociski które makarov przełknie?

Przy okazji może ktoś ma łuski do makarova - mogę się zamamienić za różne inne do których mam dostęp np .45
kuras999
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 24 sierpnia 2018, 10:37

Post autor: kuras999 »

Na pewno potrzebujesz matryce formatujacą i crimpującą. Nie wiem też czy ta robiąca kielich będzie wystarczająco otwierała łuskę. Łuski do makarowa zrób sam - wystarczy skrócić 9x19 o ten milimetr. Działa idealnie. Wyboru form to za dużo niestety nie ma ta dwukrotna od Lee daje radę.
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

kuras999 pisze:Łuski do makarowa zrób sam - wystarczy skrócić 9x19 o ten milimetr. Działa idealnie.
No nie wiem czy tak idealnie, w ilu broniach to testowałeś? Bo jednak wtok przed kryzą w 9Mak jest sporo większy niż w łuskach 9x19 i o ile w niektórej broni faktycznie to działa to spotkałem się z egzemplarzami, które miały duży pazur i z małym, płytkim wtokiem nie działał już tak dobrze.
likker_runner
Posty: 1526
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Właściwie to żadna matryca od 9x19 nie pasuje do Makarowa. Najlepiej kupić zestaw dedykowany. Chociaż na Load Master można spróbować matrycy osadzającej od 9 para, a z tej prawilnej wykręcić trzpień osadzający i traktować ją jako sam crimp. Rozdzielenie crimpu od osadzania jest zawsze wskazane w nabojach pistoletowych.

Chociaż sam wolałbym jednak dokupić Lee Factory Crimp, jest dostępny w 9x18. Nie trzeba będzie modlić się żeby trzpień osadzającej od 9 para sięgnął bez dotknięcia łuską do ścianki matrycy. No i można zachować ustawienia dla 9 para, a kompletny zestaw do Makarowa mieć na oddzielnej głowicy, ustawiony i gotowy.
kuras999
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 24 sierpnia 2018, 10:37

Post autor: kuras999 »

azmoda pisze:No nie wiem czy tak idealnie, w ilu broniach to testowałeś? Bo jednak wtok przed kryzą w 9Mak jest sporo większy niż w łuskach 9x19 i o ile w niektórej broni faktycznie to działa to spotkałem się z egzemplarzami, które miały duży pazur i z małym, płytkim wtokiem nie działał już tak dobrze.
Działa idealnie w makarovie i raku z 2 magazynki też puściłem z p64 wszędzie 100% udanej ekstrakcji. Jesteś wstanie określić które łuski to oryginalny Makarow a które 9x19?
Obrazek
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

9x19 pierwsza, trzecia i piąta od lewej. Mak środkowa i przedostatnia. Możliwe też że ostatnia. Zdjęcie jest zwodnicze, ale na żywo bym się nie dał oszukać.
kuras999
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 24 sierpnia 2018, 10:37

Post autor: kuras999 »

No ok :) ale faktem jest że ewentualne różnice są subtelne i wg mojego doświadczenia w tej broni co testowałem na prawdę było ok
Obrazek
ODPOWIEDZ