Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku 45-70 gov. - problem z formatowaniem łusek.
45-70 gov. - problem z formatowaniem łusek.
Marekj
Odpowiedz z cytatem
Rozpocząłem zabawę z elaboracją kalibru 45-70. Kupiłem komplet matryc Lee, nowe łuski Starline i od razu pojawił się problem: na przeformatowanych łuskach są podłużne wgniecenia.
Próbowałem smarować łuski olejem do pił oraz smarem Lee do formatowania łusek stosując różne ilości środków do smarowania. Efekt jest za każdym razem taki sam.
Ktoś ma pomysł co może być nie tak?

Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty MarekjWyślij prywatną wiadomość
smoczy
Odpowiedz z cytatem
Kiedyś tak miałem z .303 British - a powodem było za dużo oleju na łusce.
Zacząłem używać tacki do lubrykacji - kilka "lulnięć" po gąbce i jest bez problemów.
Może to jest to.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty smoczyWyślij prywatną wiadomość
P_iter
Odpowiedz z cytatem
Za dużo oleju.

Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty P_iterWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailGaduGadu
Marekj
Odpowiedz z cytatem
Przyszło mi do głowy że to za dużo oleju i jedną z łusek formatowałem na "półsucho". Formatowanie szło już naprawdę ciężko a efekt był taki sam. Spróbuję jeszcze raz wymyć matrycę i smarować delikatniej.
P_iter
Odpowiedz z cytatem
To może coś siedzi w matrycy?

Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty P_iterWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailGaduGadu
domel
Odpowiedz z cytatem
A te wgniotki mają wszystkie łuski czy tylko niektóre?
Mi się też czasami takie robią ale doopy sobie tym nie zawracam tylko sypię proch, osadzam pocisk i do lufy.
Pamiętaj żeby dobrze zrobić kielich bo z łuski zrobisz harmonię.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty domelWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailTelefony
huskys
Odpowiedz z cytatem
Popatrz do środka matrycy przy świetle ledu,masz tam pewnie pozostałości smaru stałego po konserwacji.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty huskysWyślij prywatną wiadomość
likker_runner
Odpowiedz z cytatem
Wyczyściłbym porządnie matrycę na benzynę i brunox. Smarowałbym jak najoszczędniej.

Potem zmierzyłbym sformatowaną łuskę. Jeżeli średnica jest wyraźnie mniejsza niż powinna być wg. wikipedii albo specyfikacji CIP / SAAMI, reklamowałbym matrycę. Sam używam Lymana w .45-90 i takich numerów nie miałem.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty likker_runnerWyślij prywatną wiadomość
domel
Odpowiedz z cytatem
Z mojego doświadczenia z łuskami Starline to nowe łuski są strasznie miękkie i takie "kwiatki' czasami wychodzą, po ich odstrzeleniu 2-3 razy problem ustępuje choć nie do końca i incydentalnie zdarza mi się jakaś z wgniotką. Obecnie moje łuski są już odstrzelone ponad 10x i zastanawiam się nad odpuszczeniem, ale jeszcze się waham.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty domelWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailTelefony
Marekj
Odpowiedz z cytatem
huskys napisał:
Popatrz do środka matrycy przy świetle ledu,masz tam pewnie pozostałości smaru stałego po konserwacji.

No i wygląda że to było przyczyną. W pierś się biję: matrycy nie umyłem z oleju konserwacyjnego. Po umyciu płynem do hamulców i przy oszczędnym smarowaniu problem zniknął.Łusek jeszcze nie mierzyłem. Dziękuję wszystkim za rady i na wskazanie problemu.
huskys
Odpowiedz z cytatem
Applause Dancing Laughing
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty huskysWyślij prywatną wiadomość
Agent 007
Odpowiedz z cytatem
Mam matryce Hornady i łuski PPU . Pomimo oszczędnego smarowania efekt na łuskach podobny ............fakt nie czysciłem matrycy zbyt dokładnie . Wyczyszczę solidnie i zobaczę jestem ciekaw bardzo ...........
Sądziłem ze komora '' jest jaka jest '' bo karabin ma 130 lat .......
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Agent 007Wyślij prywatną wiadomość
45-70 gov. - problem z formatowaniem łusek.