Matryca osadzajaca Redding Type-S

Moderatorzy: wierzba, P_iter

piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Matryca osadzajaca Redding Type-S

Post autor: piotrb »

Zakupilem ww. matryce i sie zastanawiam, czy ona sie nadaje do osadzania pociskow LAPUA SCENAR, czy tez trzeba do niej dokupic gadzet do pociskow typu VLD, zeby ten rodzaj pociskow osadzic? Napisalem "gadzet", bo nie za bardzo wiem co to ewentualnie jest. Parbellum podaje:
https://parabellum.pl/redding-sruba-mik ... jacej.html
ze jest to druba mikrometryczna do pociskow VLD, ale z ich opisu wcale nie wynika, ze te sruby mikrometryczne maja zastosowanie do matryc TYPE-S. Z kolei na stronie Reddinga jest mowa o "VLD stem":
https://www.redding-reloading.com/tech- ... ater-chart


Czy wiec do osadzania SCENARow trzeba cos dokupic, a jesli tak, to co?
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

To jest tylko śruba mikrometryczna regulująca precyzyjnie głębokość osadzania.

Ty potrzebujesz sam trzpień osadzający o numerze katalogowym #55750

Redding Competition Seating Die VLD Stem #55750 30 Caliber Long

który wygląda tak:
https://www.amazon.com/Redding-Competit ... B073RGFQ7L
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrb »

Arek_78 pisze:To jest tylko śruba mikrometryczna regulująca precyzyjnie głębokość osadzania.

Ty potrzebujesz sam trzpień osadzający o numerze katalogowym #55750

Redding Competition Seating Die VLD Stem #55750 30 Caliber Long

który wygląda tak:
https://www.amazon.com/Redding-Competit ... B073RGFQ7L
Czyli - jak rozumiem - Scenar wymaga takiego trzepienia i bez niego tego pocisku nie da sie poprawnie osadzic? A wiesz moze jakie jeszcze pociski wymagaja takiego trzpienia? Sierra MatchKing? Nosler CC? Czy w ogole sa jakies pociski do strzelan dalekodystansowych, ktore mozna osadzic standardowym trzepieniem? Wyglada mi na to, ze Redding troche robi klientow w bambuko sprzedajac w matrycach typu competition trzepien, ktory sie nie nadaje do osadzania pociskow uzywanych w strzelectwie dlugodystanowym...
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Nie znam tych pocisków, ale ja zawsze wyciągam ten trzpień z matrycy i patrzę jak wchodzi pocisk - jak pasuje to się da :)
Trochę łopatologicznie, ale działa. Też jestem zdania, każdy producent i nie tylko Redding komplikuje coś, co w gruncie rzeczy jest proste. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase.
Tysiąc narzędzi i akcesoriów do elaboracji amunicji - jak dojdziemy do wprawy to się okaże, że połowa zakupionych gratów jest zbędna.

Ta śruba z parabellum jest łącznie z trzpieniem osadzającym z tego co piszą. Więc nada się do pocisków VLD. Trzeba się dopytać na czacie jutro.
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 października 2019, 19:51 przez Arek_78, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrb »

Arek_78 pisze:Nie znam tych pocisków, ale ja zawsze wyciągam ten trzpień z matrycy i patrzę jak wchodzi pocisk - jak pasuje to się da :)
Trochę łopatologicznie, ale działa. Też jestem zdania, każdy producent i nie tylko Redding komplikuje coś, co w gruncie rzeczy jest proste. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase.
Tysiąc narzędzi i akcesoriów do elaboracji amunicji - jak dojdziemy do wprawy to się okaże, że połowa zakupionych gratów jest zbędna.

Ta śruba z parabellum jest łącznie z trzpieniem osadzającym z tego co piszą. Więc nada się do pocisków VLD. Trzeba się dopytać na czacie jutro.
Juz sie kontaktowalismy z Parabellum. Ta sruba to nie jest do matryc "competition", ktore sa w nia standardowo wyposazone. Mozna zamowic sam trzpien.
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Ale nie mają tego trzpienia na stanie więc trzeba zamawiać z USA
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Do scenarów nic nie musisz dokupywać
pociski VLD to Bergery i to nie najnowsze.Do nich są te specjalne trzpienie.
https://bergerbullets.com/product/30-ca ... ld-target/
scenary nie są VLD, nic mi o tym nie wiadomo.
Gdyby jednak odciskała się krawędź z tego trzpienia,trzeba go lekko przypolerować.

Wyrzuć tylko trzpień z formatującej który rozpycha szyjkę,będziesz miał prawie competition. :D
A wyrzuć dla tego że on rozciąga łuskę dodatkowo po długości,a tego nie chcemy.
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrb »

snajper pisze:Do scenarów nic nie musisz dokupywać
pociski VLD to Bergery i to nie najnowsze.Do nich są te specjalne trzpienie.
https://bergerbullets.com/product/30-ca ... ld-target/
scenary nie są VLD, nic mi o tym nie wiadomo.
Gdyby jednak odciskała się krawędź z tego trzpienia,trzeba go lekko przypolerować.
Wlasnie przed chwila ogladalem ten caly insert po wyjeciu go z matrycy osadzajacej i nie bardzo wiem, jak go przypolerowac. Sam pocisk wchodzi przeciez gleboko (na kilka centymetrow) do srodka tej wewnetrznej tulei i dopiero tam sie opiera. Tuleja wyglada mi na nierozbieralna. Jak sie wiec tam dostac do srodka? Ale to mila wiadomosc, ze Scenary nie wymagaja tego dodatkowego insertu. Bo w prasie amerykanskiej ludzi pisza, ze pociski VLD to wszystkie ze wspolczynnikiem balistycznym G1 wiekszym od 0.5 i scietym tylem. A Scenar spelnia oba te warunki.
snajper pisze: Wyrzuć tylko trzpień z formatującej który rozpycha szyjkę,będziesz miał prawie competition. :D
A wyrzuć dla tego że on rozciąga łuskę dodatkowo po długości,a tego nie chcemy.
Jak pomierzylem grubosc luski i srednice tego trzpienia z formatujacej to mi wyszlo, ze jak prawidlowo dobiore srednice bushingu, to trzpien rozpychajacy powinien albo tylko lekko musnac luske od srodka, ale w ogole jej nie dotknie. Problem o ktorym napisales by sie pojawil, gdyby dobrac zbyt ciasny bushing.
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Wszystko się rozbiera.
po rozebraniu włóż pocisk i obróć,na pocisku będzie widać gdzie i jak się styka.
Załączniki
IMG_20191011_113924_1_1.jpg
IMG_20191011_113924_1_1.jpg (115.07 KiB) Przejrzano 1118 razy
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Bo w prasie amerykanskiej ludzi pisza, ze pociski VLD to wszystkie ze wspolczynnikiem balistycznym G1 wiekszym od 0.5 i scietym tylem.
Pitu pitu :D najważniejszy ścięty tył.
Z tym 0,5 to bym dyskutował czy ma 0,5 czy podają ze ma 0,5.
Oni to mają w genach,coś wyprodukują a potem robią upgrade. :D
Kasa musi się zgadzać i tyle.

Tak samo jak specjalny trzpień do osadzania pocisków ELD Hornady-ego.
Kupiłem trzy rodzaje ELD i żadne nie są wciskane za plastik.
To kolejny ,,chłyt marketindody"
https://www.youtube.com/watch?v=jv6MxkP19eo
ODPOWIEDZ