Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Przyczepianie się ziaren prochu do lejka
Przyczepianie się ziaren prochu do lejka
Arek_78
Odpowiedz z cytatem
Zaczynam mieć dosyć stukania po lejku.
Zawsze jakieś 2-3 ziarenka mi się przyczepiają do ścian lejka a po stukaniu lądują na stole.
Kto ma jakiś sposób na to?

Dodam, że tacki wagi też mają tą przypadłość. Uważam bardzo, aby nie dotykać paluchami, a pomimo tego zawsze gdzieś się przyczepią.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Arek_78Wyślij prywatną wiadomość
Alert1a
Odpowiedz z cytatem
Cześć.
Miałem to samo, moje "laboratorium" jest ciepłym pomieszczeniem i jest suche powietrze.
Przed ostatnim Long Range na Drawsku dostawałem kota, proch kleił się do lejków, łyżeczek, do wszystkiego.
Po zawodach odwiedziłem pomarańczowy portal na A...... i kupiłem blaszki mosiężne, rurki i jeden wieczór
w garażu. Wszystko mam z mosiądzu, na w/w portalu znałem jakieś naczynie mosiężne do którego wsypuję proch z butli i nabieram łyżeczką.
Włożyłem go do bębna razem z łuskami i wygląda jakbym podprowadził mojemu proboszczowi z kościoła:)
Na poważnie, problemy elektrostatyczne poszły w niepamięć. Zdjęcia robiłem na potrzebę odpowiedzi na tego posta i akurat miałem dziś dzień mycia łusek Smile

Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Alert1aWyślij prywatną wiadomość
Arek_78
Odpowiedz z cytatem
Hmm. Myślałem, że będzie prostsze rozwiązanie Razz
Ale dam radę zrobić taki lejek. Dzięki za podpowiedź.
Tylko po ciula sprzedają tyle rzeczy, które są tak przydatne jak dziura w łajbie.

PS
Moje łuski właśnie się suszą w piekarniku. Widzę, że nie tylko ja czas sobotni dobrze wykorzystałem
piotrpawel1
Odpowiedz z cytatem
Użyj płynu antystatycznego do prania , działa na 100% Musisz wypłukac w nim lejek /w roztworze/ i wysuszyc .
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty piotrpawel1Wyślij prywatną wiadomość
Arek_78
Odpowiedz z cytatem
Zaraz zawinę żonie Lenora Smile i sprawdzę
andy7
Odpowiedz z cytatem
Tez mialem, zwykly plyn do mycia szyb !

Wink
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty andy7Wyślij prywatną wiadomość
donkihot
Odpowiedz z cytatem
A ja walczyłem z elektrostatyką i na ratunek przyszedł grafit (nawet mówię o tym w tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=TJ0oQXocJSc) Trzeba zmatowić lejek czy szalkę (papier 1000-1500) i wetrzeć w powierzchnię pył grafitowy (ołówek utarty na tym samym papierze ściernym) Załatwia problem definitywnie.

Arek_78
Odpowiedz z cytatem
Oglądałem. Tylko na razie szukałem bezinwazyjnego sposobu bo mam taki fajny gładziutki lejek i nie chciałem go uszkodzić Smile
donkihot
Odpowiedz z cytatem
Arek_78 napisał:
Oglądałem. Tylko na razie szukałem bezinwazyjnego sposobu bo mam taki fajny gładziutki lejek i nie chciałem go uszkodzić Smile

Twój wybór, piękny gładziutki- naelektryzowany lub posmarowany grafitem i działający jak trzeba? halo!

Bready
Odpowiedz z cytatem
Przesyp przez lejek kilogram prochu ktory ma grafitowane ziarna z 2 razy (u mnie byl Bullseye) i problem nagrafitowania lejka zniknie.
I nie czysc ,nie myj lejka po pracy ,wystarczy przedmuchac sprezonym powietrzem.
A ze widac zaciemnienia od grafitu - tak ma byc.

Odpowiedz z cytatem
Ja u siebie wszystko co ma kontakt z prochem najpierw odtłuszczam (np gun cleanerem, alkoholem izopropylowym etc) a potem biorę szpatułkę do uszu i nacieram powierzchnie proszkiem grafitowym (zakup drobnej ilości na znanym portalu aukcyjnym starcza „na wieki”). Nic nie matuję. Powierzchnia plastikó nabiera lekko ciemnego metalicznego połysku.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty KrisSzWyślij prywatną wiadomość
Saper94
Odpowiedz z cytatem
może to głupie ale ja swój lejek skleiłem z kartonu (okładka bloku technicznego) i dopasowalem tak aby na wcisk wchodził do łuski. błyszczaca strona do wewnatrz. działa. nic sie nie przykleja, wiec nie szukałem innego lejka i tak zostałem z tym

Odpowiedz z cytatem
donkihot - dziękuję za poradę. Zrobiłem tak jak pisałeś. Papier ścierny 2000, przeszlifowałem lejek, później naniosłem na papier grafit (kupiony na znanym portalu aukcyjnym za 8 zł), przeszlifowałem jeszcze raz. Lejek nie jest estetyczny, ale nie ma problemu z przyczepianiem się ziaren prochu. Wypadają co do jednego.

Możesz kiedyś umieścić filmik z taką pracą - będzie dla potomnych. Problem wyeliminowany całkowicie.

PS
Zleciłem firmie wykonanie lejka mosiężnego. Jak przyjdzie i przetestuję to puszczę namiary wykonawcy na forum. Za wzornik posłużył lejek szary Lyman - E-ZEE
donkihot
Odpowiedz z cytatem
To super, cieszę się że mogłem pomóc. Smile