Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Matryca rozcalająca.
Matryca rozcalająca.
seba73
Odpowiedz z cytatem
Tak jak w temacie. Jaka matryce rozcalającą kupic? Moze ktos ma i mu zalega. Proszę o sugestie. Pozdrawiam
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty seba73Wyślij prywatną wiadomość
smoczy
Odpowiedz z cytatem
używałem młotka kinetycznego, ale teraz używam matrycy hornady. Nie rysuje pocisków. Mam inserty do wszystkich kalibrów - wygodne, szybkie, czyste
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty smoczyWyślij prywatną wiadomość
KrisSz
Odpowiedz z cytatem
matryca RCBS działa ok tylko musisz dokupić wkładki dla danego kalibru. Działa super, jest solidna - jestem zadowolony.
Gdzieś widziałem ostatnio podobną matrycę Forstera - działa na tej samej zasadzie. Pytanie jak wychodzi cenowo jedno lub drugie w zależności od liczby kalibrów (i wymaganej w konsekwencji liczby wkładek).
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty KrisSzWyślij prywatną wiadomość
seba73
Odpowiedz z cytatem
Dzieki. Wlasnie kupilem RCBS plus wkladka oczywiscie. A co robisz ze splonkami?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty seba73Wyślij prywatną wiadomość
KrisSz
Odpowiedz z cytatem
Jeżeli chodzi o spłonki które zostają w łuskach z rozcalonych nabojów to zależy od kalibru, ich liczby i stanu łuski.

Dla kalibrów pistoletowych jak łuska cała i jest ich więcej to elaboruję je jeszcze raz pomijając odspłonkowanie i spłonkowanie.
Jak jest ich mało 2-3 szt albo łuska uszkodzona to zalewam spłonkę kwsem octowym i po 24 h idą na złom z łuską

W kalibrach karabinowych od razu ocet a potem jeżeli łuska ok to wrzucam do łusek odstrzelonych zebranych do odpsłonkowania albo do kubła.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty KrisSzWyślij prywatną wiadomość
wozzi
Odpowiedz z cytatem
Zamiast octu proponuje olej. Deaktywuje spłonkę w tym samym czasie (24h) co ocet, o którego użyciu w tym celu do tej pory nie słyszałem, a nie wpływa negatywnie na samą łuskę.

Odpowiedz z cytatem
A jak ktoś przy rozcalaniu jest rozczarowany, ze nie było "boom" - to może to nadrobić takim urządzeniem :
https://www.youtube.com/watch?v=gyxuxAgIRnY

Dla mnie to trochę takie gaszenie świecy za pomocą robota - ale, z drugiej strony - ile radości w życiu to daje … ;)
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty smoczyWyślij prywatną wiadomość
specmisiek
Odpowiedz z cytatem
Ciekawe urządzenie. Ja spłonki "wybijam" na matrycy odspłonkowującej. Wiem że to niezgodne z zasadami. Mam jednak zawsze okulary balistyczne (jakieś granice ryzyka ustanawiam) i jeszcze nigdy mi spłonka nie odpaliła. Hardcore to wsuwanie głębiej spłonki w gotowym naboju. Wtedy to tętno biło szybciej...
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty specmisiekWyślij prywatną wiadomośćTelefony
Matryca rozcalająca.