Prośba o sprawdzenie danych elaboracyjnych

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Matti86
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 30 maja 2019, 14:38

Prośba o sprawdzenie danych elaboracyjnych

Post autor: Matti86 »

Witam. wysłałem zapytanie do producenta prochu Swiss Reload z prośbą o podanie danych elaboracyjnych w kal. 8x57JS, Proch RS 52, pocisk RWS EVO 13g. w pierwszej odpowiedzi otrzymałem wyliczenia z błędnym C.O.L. który wyniósł 81,99 mm gdzie przy oryginalnym naboju RWSa wynosi on 76,1 mm. Po kolejnym pytaniu i informacji o moich wątpliwościach otrzymałem takie wyliczenia jak w załączniku. Prosiłbym o sprawdzenie tych ich wyliczeń przez doświadczonych kolegów bo mimo wszystko mam pewne wątpliwości.
Załączniki
8 x 57 IS RWS Evolution 201gr RS52 (44.5gr start load) - eng.pdf
(210.81 KiB) Pobrany 51 razy
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

Podaj długość tego pocisku zmierzoną i producenta łuski.
Dobrze jakbyś zmierzył objętość Twojej łuski.
Matti86
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 30 maja 2019, 14:38

Post autor: Matti86 »

Pocisk dopiero ma do mnie przyjść. Napisałem w międzyczasie do producenta prochu na jakim mam zamiar działać. Jest on ponoć polecany do tego kalibru. Dopiero zaczynam moją przygodę z elaboracja więc jestem na etapie poszukiwania danych elaboracyjnych. I tu mam problem bo wiele już przeczytałem artykułów na ten temat, czytam książkę o elaboracji i to co na początku wydawało się nawet proste, gdyż ja będę elaborowal do myślistwo i na początek nie wymagam nie wiadomo czego nagle okazało się skomplikowane. Problem pojawił się kiedy porownalem wymiary jakie podaja producenci prochu z wymiarami amunicji jaką posiadam i wtedy właśnie się okazało że często podają jakieś długości z kosmosu. Np. Wspomniany RS podaję długość Lapua Naturalis 80 mm gdzie oryginalna ma 75 mm. Vv podaję jeszcze chyba więcej. Przy takiej długości pocis prawie wypadnie z łuski. A wiadomo że z osadzenie głębiej zmieniają się też inne parametry i tu z kolei całe dane przedstawiane przez producenta biorą w łeb. Ja mam zamiar pracować na luskach RWS bo takie posiadam raz odstrzelone.
ODPOWIEDZ