Iglica do karabinu - jaki materiał

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Iglica do karabinu - jaki materiał

Post autor: Arek_78 »

Z jakiego materiału są wykonane iglice? Chciałbym dorobić minimalnie dłuższą.
Zastanawiałem się nad nierdzewką.
Saper94
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek, 03 grudnia 2018, 10:54
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Saper94 »

po co ci dłuższa, masz jakieś symptomy? np nie odpalanie spłonek? jakich spłonek używasz? zwykle do iglic stosuje sie stal podobna do HSS lub inna szybkotnaca po obróbce termicznej. powinna być lekko zachartowana na koncu najlepiej indukcyjnie bo jak całą zahartujesz to ci pęknie po parunastu strzałach w przewężeniu

edit: w sumie nie wiem jaki to karabin i jaka ma ta iglice ale pekniecie jest możliwe szczególnie jeśli wystęouja karby, nie masz u siebie regulacji wysuniecia iglicy? co to za broń. nierdzewke odpuść, nawet jakbyś strzelał korozywną to mało to zmienia w układzie. zawsze da sie wyczyścić a jednak zwykła "czarna" stal węglowa w takich przypadkach jest niezastapiona. kwasówka albo nierdzewka jest dobra na tłoki gazowe ;-D
7,62x54r (Mosin 91/30), 7,62x25 (TT-33)
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Mam Sabatti STR Sport.
Czasem mam problemy ze spłonkami CCI BR2. Już się dowiedziałem, że partia spłonek była felerna.

Chciałem dotoczyć iglicę dłuższą o 0,06mm - pomoże pozbyć się jeszcze kilkuset spłonek CCI

Regulacji napięcia iglicy nie mam.
nosu
Posty: 106
Rejestracja: czwartek, 27 października 2011, 21:23
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: nosu »

Zastanów się czy to na sens , oryginalna iglica działa a Ty chcesz dorobić nową ?
Koszt 1000 spłonek BR-2 to max 400zł , nie masz pewności czy nowa iglica nie będzie przebijać spłonki albo spadać z zaczepu . Zużyj je w karabinie pochodzenia wojskowego i będziesz spał spokojnie.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Dluzsza iglice mozna dorobic, to raczej nie Problem.

Ja widze za to Problem gdzie indziej !

Miamowicie w wadze tej iglicy ktora jezeli nie musi miec bardzo zblizona wage do tej oryginalnej, to moze byc troche lzejsza.

:wink:
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

andy7 =D>

dorobię z wiertła lub śruby od głowicy samochodowej - będzie lżejsza, a dłuższa nie wiele

problem spłonek rozwiązany testowałem CCI200 i Federal - wszystkie idą bez niewypałów. Tylko te BR2 były jakieś wadliwe, ale na necie jest już sporo informacji o niewypałach
ODPOWIEDZ