Prośba o ocenę zestawu

Moderatorzy: wierzba, P_iter

KarolT23
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 21 lutego 2020, 14:54

Prośba o ocenę zestawu

Post autor: KarolT23 »

Dzień dobry,
Podjąłem decyzję o rozpoczęciu swojej przygody z elaboracją, lecz jeszcze nie wiem jaki sprzęt powinienem wybrać. Nadmienię, że głównie potrzebuje amunicji do myślistwa i strzelania 300m. Zestaw ma być porządny. Konsultując się z kolegami elaborującymi już amunicję, przymierzam się do zakupu takiego sprzętu:
Prasa Redding Big Boss II
Waga Tu mam dylemat, czy wybrać RCBS Chargemaster Lite czy 1500
Trymer Redding Model 1400 XT
Myjka Myślałem o myjce ultradźwiękowej i tu pytanie, jaką wybrać, oraz mokry tumbler. Myślę że "samoróbka" zrobiona przez znającą się na rzeczy osobę też się sprawdzi.
Nie wspominam tu innych przyrządach tj. matryce, uchwyty na łuski, przyrządy do obrobki kanalika ogniowego itp. ponieważ z tym to wiadomo. Chodzi mi tylko o ocenę tych głównych, najdroższych rzeczy z całego zestawu.
Z góry dziękuję za wszelkie opinie i podpowiedzi.
Pozdrawiam, Darz Bór!
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prośba o ocenę zestawu

Post autor: piotrb »

KarolT23 pisze:Dzień dobry,
Myjka Myślałem o myjce ultradźwiękowej i tu pytanie, jaką wybrać, oraz mokry tumbler. Myślę że "samoróbka" zrobiona przez znającą się na rzeczy osobę też się sprawdzi.
Nie wspominam tu innych przyrządach tj. matryce, uchwyty na łuski, przyrządy do obrobki kanalika ogniowego itp. ponieważ z tym to wiadomo. Chodzi mi tylko o ocenę tych głównych, najdroższych rzeczy z całego zestawu.
Z góry dziękuję za wszelkie opinie i podpowiedzi.
Pozdrawiam, Darz Bór!
Ja w sprawie myjki i tumblera. Kompletnie nie rozumiem motywacji zakupu tych gadzetow. Lusek pistoletowych i rewolwerowych nigdy nie mylem (i kompletnie to nie wplywa na celnosc), a karabinowe owszem myje, ale do tego wystarczy mala okragla szczoteczka za pare zlotych i plyn do mycia naczyn plus pare minut w wodzie z octem i woda utleniona. Do tego ostatniego zabiegu stosuje butelki PET. Raczej bym sie radzil zastanowic nad matrycami, bo tu sprawa wcale nie jest oczywista. Ja np. z rozpedu zakupilem meczowe matryce Reddinga (formatujaca szyjke z bushingami z tytanu), a potem sie okazalo, ze swietnie (i bez smarowania) sie formatuje szyjke matryca Lee Collet, ktora jest duzo tansza...
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Re: Prośba o ocenę zestawu

Post autor: andy7 »

KarolT23 pisze: Waga Tu mam dylemat, czy wybrać RCBS Chargemaster Lite czy 1500
Trymer Redding Model 1400 XT
Myjka Myślałem o myjce ultradźwiękowej i tu pytanie, jaką wybrać, oraz mokry tumbler. Myślę że "samoróbka" zrobiona przez znającą się na rzeczy osobę też się sprawdzi.
Bralbym Chargemaster 1500 ale generalnie niam roznicy pozy tym, ze ten light ma chyba mniejsza pojemnosc rury.

Trymer Redding'a to moim zdaniem syf jakich malo, nigdy nie udalo mi sie dobrze osadzic w nim luski tak aby ponownie …..

Bierz Wilson'a ztuleja w ktora wkladasz luske, zupelnie inna bajka !

Myje zarowno w ultradzwieku - wstepnie aby Kanal ognioowy i gniazdo splonki bylo czyste, potem w mokrym. Jezeli ma byc tylko jeden, to tylko mokry.

Do obrobki luski uzywam K&M i sa naprawde dobre.

:wink:
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Re: Prośba o ocenę zestawu

Post autor: Arek_78 »

andy7 pisze: Trymer Redding'a to moim zdaniem syf jakich malo, nigdy nie udalo mi sie dobrze osadzic w nim luski tak aby ponownie …..

Bierz Wilson'a ztuleja w ktora wkladasz luske, zupelnie inna bajka !
Podpisuję się pod tym. Sprawdziłem na własnej skórze !!!
Batko
Posty: 193
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 20:57
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Batko »

Witam zacznę od wagi jedna i druga powinny być OK
Mam RCBS ChargeMaster 1500 Powder Combo była fajna dopóki nie padła waga udało mi się dzięki uprzejmości kolegi dostać nową na razie działa
z tym że jak padnie tym razem to do wyrzucenia bo nie obecnie nie sprzedają samych wag
Brałbym RCBS ChargeMaster Lite prawie tysiąc zł. tańsza ,dla pewności pomiarów kup odważniki wzorcowe i sprawdz naważki
Co do trymera to tak jak piszą koledzy coś w tym jest
Prasa miałem tego Redding Big Boss fajna prasa tylko bardzo brudzi tłok przy wybijaniu spłonek sprzedałem i kupiłem RCBS Summit i to było to na czym mi zależało
Myjka ultradzwiękowa po co kup mokry tumber obojętnie jaki ja mam od kolegi z forum łuski błysk tylko wsad satelitki 2x3 i piny wychodzi cudo
Myjka ultradzwiękowa to niepotrzebna strata czasu i kasy
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Moj trymer reddinga dziala swietnie. NIe nieszczy luski i tnie tak jak trzeba( czytalem o panskich problemach z tym trymerem). NIe mam porownania do innych ale robi to co trzeba. Moze inne robia lepiej, nie wiem.

Tez nie mam zadnej myjki czy tumblera. Ja myje w butli po 4l spryskiwaczu do samochodu w plynie do naczyn i kwasie L-askorbiowym plus satelitki. Efekt jest swietny. Wiec nie trzeba wogole na to wydawac nic poza satelitkami. Za to mozna dolozyc i kupic dobre matryce.

Dobra suwmiarka.

Co do obrobki luski i K&M to sie nie wypowiem poniewaz dzis mi wlasnie przyszedl od nich neck turner ale wygladal tragicznie i bede musial go oddac( wygladal jakby byl uzywany przez lata ) a cieszylem sie z nastepnego gadzetu do kolekcji. Coz musze jeszcze poczekac.
shizo
Posty: 111
Rejestracja: wtorek, 25 września 2018, 15:14

Post autor: shizo »

Kup zestaw Rock Chucker® Supreme Master Reloading Kit. Do tego kup jakąś taką małą wagę elektroniczną z ali z dokładnością do 0,001g. Kosztuje grosze. Mam taką jest bardzo dokładna testowałem ją razem z moją wagą szalkową. Do trymowania polecam matrycę do trymowania Lee z odpowiednim frezem. Ja sobie zbudowałem tumbler ale długo obchodziłem się bez.
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Tez kupilem ten zestaw bo myslalem ze jestem madrzejszy od ludzi z doswiadczeniem na tym forum ktorzy pisali ze polowe rzeczy i tak nie bede uzywal. Dzis po 2.5 miesiaca od pierwszej elaboracji uzywam tylko prasy z tego zestawu haha.
Myslalem sobie ze przeciez na Youtubach mowia za oceanem ze szalkowe wagi sa wystarczajace to aj tez dam rade . Powiem tak, moze gdybym mial doswiadczenie, wiedzial co robie to ta waga byla by wystarczajaca. Niestety starczyla mi na 4 elaboracje i kupilem elektroniczna z podzialka do 0.001g, nie z alli tylko w sklepie z wagami. Problem z waga szalkowa jest taki ze na 3-4 polozenia tej samej nawazki raz napewno pokaze co innego (co innego to przynajmniej 0.1gr) a prosze mi wierzyc ze jak nie idzie na tarczy to pierwsza watpliwosc to to czy prochu jest tyle samo we wszystkich 5 nabojach w grupie. To dziadostwo siedzi w glowie i dopoki nie wyeliminuje pan tej watpliwosci to bedzie lipa. To samo z waga z Alli. MOze pan trafic na swietna wage za 200pln i bedzie naprawde powtarzalna, tylko ze tam to jest loteria i znowu pojawia sie ta watpliwosc.

Wage polecam kupic dobra , mowie to z wlasnego 2.5 miesiecznego doswiadczenia haha.
No chyba ze nie bedzie pan scigal jednej dziury na 100m to ok. Zestaw bedzie wystarczal.
Batko
Posty: 193
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 20:57
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Batko »

zestaw Rock Chucker® Supreme Master Reloading Kit fajny tylko bez te wagi szalkowej straszne badziewie miałem i całe szczęście że znalazła innego właściciela
Przetestowałem wszystkie wagi szalkowe dostępne w Polsce i właściciel sklepu na pytanie którą wybrać powiedział szczerze że żadną wielki szacun dla niego.
Udało mi się trafić na amazonie https://www.amazon.ca/Ohaus-10-10-Reloa ... B0733LFD3Z i innej nie chcę jest super
lub szukaj tej https://www.amazon.com/Ohaus-5-0-2-Relo ... B0733LX8V1
ewentualnie Dillona 505 resztę omijaj z daleka
shizo
Posty: 111
Rejestracja: wtorek, 25 września 2018, 15:14

Post autor: shizo »

Batko pisze:zestaw Rock Chucker® Supreme Master Reloading Kit fajny tylko bez te wagi szalkowej straszne badziewie miałem i całe szczęście że znalazła innego właściciela
Przetestowałem wszystkie wagi szalkowe dostępne w Polsce i właściciel sklepu na pytanie którą wybrać powiedział szczerze że żadną wielki szacun dla niego.
Udało mi się trafić na amazonie https://www.amazon.ca/Ohaus-10-10-Reloa ... B0733LFD3Z i innej nie chcę jest super
lub szukaj tej https://www.amazon.com/Ohaus-5-0-2-Relo ... B0733LX8V1
ewentualnie Dillona 505 resztę omijaj z daleka
No ja mam trochę inne doświadczenia z tą wagą RCBS. Jest całkiem OK. Jedynie co mi nie odpowiada w wagach szalkowych ogólnie, to sposób odczytu wyniku. Wagę albo trzeba ustawić na jakiejś podstawie tak aby była na wysokości wzroku albo się chylać przy odczycie co jest naprawdę upierdliwe.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

shizo pisze:No ja mam trochę inne doświadczenia z tą wagą RCBS. Jest całkiem OK. Jedynie co mi nie odpowiada w wagach szalkowych ogólnie, to sposób odczytu wyniku. Wagę albo trzeba ustawić na jakiejś podstawie tak aby była na wysokości wzroku albo się chylać przy odczycie co jest naprawdę upierdliwe.
Jest jeszcze opcja: kamerka i monitor. :wink:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
ODPOWIEDZ