Formatujcie formatujcie

Moderatorzy: wierzba, P_iter

shizo
Posty: 111
Rejestracja: wtorek, 25 września 2018, 15:14

Formatujcie formatujcie

Post autor: shizo »

Chciałbym się podzielić z wami swoją przygodą. W sobotę przywiozłem do domu nowy pistolet Kimber Custom 2 kalibru 45.acp. Wiadomo człowiek od razu chciałby na strzelnicę ale to dopiero w niedzielę. Postanowiłem ukręcić sobie jeden dummy nabój aby zobaczyć jak pistolet repetuje. Jako, że już wcześniej robiłem amo w 45acp matryce były nastawione. Raz i pocisk osadzony, dwa i krimp zrobiony. Wkładam do magazynka ciach przeładowany ciach wyrzucony. No i tu całkiem niemiła niespodzianka. Pocisk prawie cały wciśnięty w łuskę !!! Tak naprawdę nie wiem, co było powodem, AOL 31 więc nie za długie. Strach się bać co było jakby to był prawdziwy nabój. Mogło być niewesoło! Morał z tego taki ! Uważać na na krimp i osadzanie pocisków.

Tak właśnie myślę co mogłoby być jeszcze powodem. Jedynie co mi jeszcze przychodzi do głowy to to, że w odstrzelonej łusce nie robiłem kielicha tylko od razu wcisnąłem pocisk no i na koniec Krimp (Lee factory crimp)
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 lutego 2020, 23:03 przez shizo, łącznie zmieniany 1 raz.
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Prawdopodobnie zrobiłeś za długi nabój. Sprawdzałeś tego "dummy" w samej lufie?
45'tki ACP się nie crimpuje, raczej.
shizo
Posty: 111
Rejestracja: wtorek, 25 września 2018, 15:14

Post autor: shizo »

lechu pisze:Prawdopodobnie zrobiłeś za długi nabój. Sprawdzałeś tego "dummy" w samej lufie?
45'tki ACP się nie crimpuje, raczej.
AOL 31mm do lufy wskakiwał lużno nie wystawał. Co do Crimpu to wiadomo, że to nie żaden tam roll crimp jak w .44 Magnum. Lee podaje, że to tapper crimp czyli taki jaki może być.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Pytanie podstawowe: Formatowałeś łuskę?
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Amo do pistoletu sie nie crimp'uje, no czyba, ze amo WC !



:wink:
shizo
Posty: 111
Rejestracja: wtorek, 25 września 2018, 15:14

Post autor: shizo »

P_iter pisze:Pytanie podstawowe: Formatowałeś łuskę?
No właśnie i tu jest chyba pies pogrzebany. Nie formatowałem Choć Lee Factor crinp formatuje po całości.
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

No to zmień temat / lub poproś moda o zmianę na Formatujcie, formatujcie...
:halo-
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Czyli pocisk był trzymany tylko przez crimp. To właściwie kończy temat... :D
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Gawon
Posty: 61
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2018, 20:14

Post autor: Gawon »

andy7 pisze:Amo do pistoletu sie nie crimp'uje, no czyba, ze amo WC !



:wink:
nie generalizuj, ja defa-kto w 9x19 robię dwa crimpy (lekkie)

pierwszy robi się już w matrycy osadzającej (zamykanie kielicha) a drugi robię na factory crimp die tyle że delikatny, tak aby nabój miał minimalne luzy po włożeniu do komory.

wiec mów że TY nie robisz crimpa a nie że się nie robi go wcale, bo jakis nowicjusz może sobie krzywdę zrobić.

pozdr
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Gawon pisze:
wiec mów że TY nie robisz crimpa a nie że się nie robi go wcale, bo jakis nowicjusz może sobie krzywdę zrobić.

pozdr
To, ze Ty lub ktos robi to nieznaczy ze trzeba, lub, ze jest konieczne. Wszystko zalezy jaki ustawisz matryce.

Tak jak sam powiedziales zaciskanie kielicha, jest OK a to co robisz dodatkowo, to tylko Twoja fanaberia, bo konieczne to nie jest, no moze z wyjatkiem .45 ACP :mrgreen:

Oprocz tego, wyjasnisz mi w jaki sposob nie robiac crimp'u jakis novicjusz moez sobie krzywde zrobic ?

Co najwyzej naboj do kompry nie wejdzie ! I co najwyzej, trudno go bedzie wyciagnac z komory, bo sie lekko lub mocniej zaklinuje.

Teoretycznie mozna oddc strzal i moze dojsc do uszkodzenia broni ale to raczej tylko w broni z systemem otwartego zamka i

Dalej pozostaje pytanie, czy masa zamka nie dopchnie naboju do komory, bo system dziala wlasnie na wiekszej masie zamka.

Kto chce moze robic, ja uwazam za zbyteczne, poza .45 ACP



:wink:
Gawon
Posty: 61
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2018, 20:14

Post autor: Gawon »

dla początkujących polecam crimpa bo tak jak powiedziałeś zamek potrafi sie zaklinować w pozycji niestabilnej i mało osób wie jak bezpiecznie to "rozbroić". Z czasem można go z lenistwa przestać robić ale pomaga w osiągnięciu lepszych skupień na tarczy ale co ja tam wiem, na swoich 9mm ołowiakach do dynamiki mam grupe aż 3 cm na 25mm.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Gawon pisze:na swoich 9mm ołowiakach do dynamiki mam grupe aż 3 cm na 25mm.
Z wolnych rąk?
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Gawon
Posty: 61
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2018, 20:14

Post autor: Gawon »

:shock: tak, nazywam sie chuck noris :) i jestem ojcem jerego miculka

z podpórki i laserowe celowanie
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Gawon pisze::shock: tak, nazywam sie chuck noris :) i jestem ojcem jerego miculka

z podpórki i laserowe celowanie
:D :D :D
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Gawon
Posty: 61
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2018, 20:14

Post autor: Gawon »

z tym laserem to na serio, cz shadow 2 ma szynę i łatwo to zrobić, teraz biorę się za .32 s&w long WC, musi być jedna dziura :)
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Bierz się bierz i daj znać. Ja mam zamiar ale nie mogę się przemóc. Pierwsze testy aż strach pokazywać.
ODPOWIEDZ