Przywrocenie pelnego zakresu ustawienia Delta OpticalSTRYKER

Moderatorzy: wierzba, P_iter

alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Przywrocenie pelnego zakresu ustawienia Delta OpticalSTRYKER

Post autor: alta32 »

Witam Pierwszy raz borykam sie z tym problemem ,a wiec moja wiedza jest niewielka ;Po zmianie broni zamontowaniu lunety (Delta Stryker 4,5-30x56) w montaz ,przystrzeleniu wykorzystalem cala regulacje do gory i dopiero na samym koncu na 100m bylem w celu.jak przywrocic max ustawienie do gory,pierscien z trzema srubami imb. pod bebnem gornym jak i sama mosiezna wiezyczka sa na maxa podniesione.czy ktos przerabial ten problem? prosze o pomoc :(
larky
Posty: 330
Rejestracja: środa, 14 lutego 2018, 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: larky »

Zacząłbym od pojechania do samego dołu, potem liczenie klików do samej góry, podzielenie tego na pół i powrót o tę wartość na dół.
Używka ta luneta?
MOTOR-PIL
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek, 09 stycznia 2017, 13:46
Lokalizacja: Piła

Post autor: MOTOR-PIL »

Zaczął bym od sprawdzenia, w którą stronę jest skos szyny, montażu czy jednego i drugiego. I czy jest w odpowiednim kierunku zamontowany.
7.62x54R 6.5x55SE 7.5x55SWISS .308 .223 .22 9x19
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Lunete mam od nowosci,wczesniej byla na tym karabinie (Tikka Tac A1) na ktorym jest teraz (i to na nim brakuje zakresu do gory),ale w oczekiwaniu na nowa lufe przelozylem na rugera 10/22,nie demontowalem lunety z montazu SPHUR, i jak przyszla nowa lufa luneta powrucila na tikke i pojawil sie problem :-k
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Sprobuje przeliczyc kliki
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

A może jakiś błąd w montażu nowej lufy??
Dawid
Awatar użytkownika
domel
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 23:14
Lokalizacja: Łosice/Podlasie

Post autor: domel »

To że po wymianie lufy lufa "patrzy" w inne miejsce to nic dziwnego. Ostatni przypadek z jakim miałem styczność to (w stosunku do starej lufy) ok 1m/200m w prawo i 0,5m/200m do dołu.
Całe szczęście że była regulacja na montażu.
Natomiast inny przypadek: nowa Tikka, nowa luneta i nowy montaż Optilock - cały proces przystrzelania to kilka klików (poniżej 10) jednym i drugim bębnem.
Reasumując: wg mnie spieprzony gwint na lufie, jak stara nie trafiła jeszcze na złom można to sprawdzić
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Witam jak to sprawdzic majac stara lufe?
Awatar użytkownika
RobertK
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 08:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: RobertK »

Trudno sprawdzić będzie. Jeżeli coś jest sknocone to może być : gwint z przyporą nie ma wspólnej osi z przewodem lufy lub jest bardzo "luźno "zrobiony i w trakcie przykręcania lufa choć powinna nie ustawia się prawidlowo względem komory zamkowej.
Awatar użytkownika
RobertK
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 08:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: RobertK »

Sprawdź Kolego jeszcze coś. Policz kliki od końca do końca podziel przez dwa, przeklikaj tą połowę. Karabin na stabilny stojak, ustaw przez lufę w środek tarczy ( duża pistoletowa) jest dobrze widoczna na 100 m . I spójrz przez lunetę gdzie jest środek siatki. Jeżeli blisko środka tarczy to jest cień szansy ,że to koronka.
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Dziekuje bardzo sprawdze. :)
Awatar użytkownika
domel
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 23:14
Lokalizacja: Łosice/Podlasie

Post autor: domel »

Tak jak pisze mój poprzednik,
1. na co najmniej 100 m, czym dalej tym lepiej, wieszasz kontrastowy punkt o średnicy 20-30 cm. Ja mam powieszoną żółtą przykrywkę od wiadra z farbą na ciemnym tle lasu w odległości 200 m od stanowiska.
2. montujemy broń w imadło strzeleckie, jeżeli imadło jest lekkie obciążamy czymkolwiek tak aby ustawiona broń była stabilna
3. patrzymy przez przewód lufy i łapiemy nasz oddalony punkt w środek światła lufy, żeby sobie to ułatwić możemy w komorę nabojową włożyć łuskę z wybitą spłonką (otrzymujemy wtedy coś w rodzaju przeziernika)
4. Patrzymy przez lunetę i staramy się krzyżem trafić w nasz cel, uważając żeby nie zruszyć broni. Jeżeli nie uda nam się na sucho dojechać do celu z powodu braku regulacji to znaczy że coś jest spieprzone, albo lufa, albo montaż, albo luneta.
5. Jak masz starą lufę możesz poprosić rusznikarza żeby ją powtórnie wkręcił w komorę i powyżej opisaną metodą możesz sprawdzić gdzie "patrzy" nowa lufa w stosunku do starej
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Witam ,moje zabiegi nic nie daly temat trafil do rusznikarza ktory montowal lufe -zobaczymy :roll:
ODPOWIEDZ