Reczna prasa Lee

Moderatorzy: wierzba, P_iter

jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Reczna prasa Lee

Post autor: jkp44jkp »

CZy ta prasa jest wystarczajaca do usuwania splonek?

NIe chce montowac drugiej brudnej prasy, nie mam za bardzo miejsca a chce miec brudna prase bo szkoda glownej. Ta reczna bedzie ok ?

Nie mowie o zacrimpowanych luskach po amunicji ggg np tylko juz przygotowane luski po paru elaboracjach.

Da rade?
likker_runner
Posty: 1526
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Trudno wyobrazić sobie coś bardziej niewygodnego niż odspłonkowywanie na ręcznej Lee. O toksycznym brudzie sypiącym się po ubraniu już nie wspomnę.

Sam nawet nie zastanawiałbym się, tylko wziąłbym APP. Zwłaszcza że ona jest na raz czysta i brudna, skoro "atakuje" matrycą z góry, a shellholder na dole jest nieruchomy i można jeszcze zorganizować w miarę szczelny system wyłapywania spłonek i brudu.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Uzywam od kilku lat, gdy siedze przed TV i spelnia moje oczekiwania, polecam !

Naprawdee dobra inwestycja. nawet do kalibrowania, czy robienia kielicha, choc na stacjonarnej idzie duzo szybciej. Zaleta dla mnie jest, ze moge robic nawet gdy mymy rodzine w domu bo nie musze niczego rozkladac poza wspomniana miseczka.

Aaaaaaaaaaaaa, jak zczniesz robic na kanapie to zakladaj tylko i wylacznie stare koszulki czy innne, bo trasia sie przyciac
i jest pozniej dziura ! :mrgreen:

Ja podstawiam sobie na kohones miseczke i caly brod / posostalosci spada do niej !

:wink:
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Generalnie działa. Pytanie ile łusek chcesz odspłonkować. Jak do dynamiki to nabawisz się łokcia tenisisty ;-)
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Juz ja kupilem.
agrest
Posty: 47
Rejestracja: czwartek, 13 września 2018, 13:22

Post autor: agrest »

Podlacze sie pod watek zeby nie zakladac nowego.
Zabieram sie do tematu elaboracji. Teoretycznie jak i czesciowo praktycznie jestem gotowy. Niestety to co mnie interesuje (sprzet) jeste niedostepny albo czasy realizacji blizej nieokreslone.
Sytuacja jaka jest kazdy wie. #Zostanwdomu :(. Siedze wiec w domu i sie nudze a chetnie ten czas przeznaczyl bym na np. odsplonkowanie wora brundnych lusek 9x19.
Macie jakis pomysl jak to sensownie uskutecznic zeby pozniej nie zostac ze sprzetem ktory do niczego nie posluzy? Albo nie zplacic bajonskich sum a jednoczesnie szybko cos kupic i juz cos robic?!
Myslalem wlasnie nad ta reczna prasa, tym bardziej ze infrastruktura domowa jeszcze nie gotowa na stanowisko do prasy (najpierw musze kupic).
Na razie planuje elaboracje kalibrow 9x19, 38special, 357 Magnum a w przyszlosci rowniez .308 WM.

Cos czuje ze elaboracja wezmie gore nad strzelaniem. Nowe hobby. Oby sie tylko zona nie dowiedziala jakie sa koszty (bo przeciez wiadomo ze wszystko w promocji) ;)
Agent 007
Posty: 642
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 10:28

Post autor: Agent 007 »

Witam

Uzywam recznej prasy Lee do usuwania zużytych spłonek przed myciem od ok 10 lat . Wg mnie w tym zastosowaniu taka praska '' robi robotę '' dużą zaletą jest szybkość oraz możliwość jej używania gdziekolwiek np podczas oglądania TV
agrest
Posty: 47
Rejestracja: czwartek, 13 września 2018, 13:22

Post autor: agrest »

Dzieki, tylko gdzie ja kupic? Kolega wlasnie mnie ubiegl :)
ODPOWIEDZ