Steyr-Mannlicher SSG 04 kal 308 Win lufa 690mm

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Hermann
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 19:46
Lokalizacja: Olsztyn

Steyr-Mannlicher SSG 04 kal 308 Win lufa 690mm

Post autor: Hermann »

Zadałem pytanie na "beżowym" forum, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi, może ktoś z tego forum udzieli mi rady. Szukam opinii na temat tej broni, może ktoś ma jakieś doświadczenia lub informacje co do trwałości lufy i niezawodności. Na pierwszy rzut oka osada nie sprawia pozytywnego wrażenia jest "wiotka", jak to się ma do jej walorów użytkowych.
tribal
Posty: 417
Rejestracja: środa, 04 stycznia 2012, 09:30
Lokalizacja: Augustów

Post autor: tribal »

Zapytaj Janczewskiego. Za taką kasę (ok. 10000zł) złoży coś lepszego.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

tribal pisze:Zapytaj Janczewskiego. Za taką kasę (ok. 10000zł) złoży coś lepszego.
Tribal, Kolega pyta się o SSG04 a Ty o Janczewskiem.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Witam nie wiem czy cie zadowoli tak do konca moja odp. posiadam ten karabin ale w 300wm to co mnie mega zaskoczylo to praca spustu,bron uwazam za skladna,fajna regulowana baka, delikatnie skretnie ryflowana lufa dodaje wyjatkowosci samej broni,karabin z dobrze dopasowana kula ( w moim przypadku super lata Nosler HPBT 190grein) 1\2moa na 200m to nie problem,minusy te co ja widze to lufa sie szybko grzeje ( ale to 300 wm tasma antymirazowa bardzo pomogla)i sama osade musialem usztywnic (przednia czesc gdyz potrafila sie lekko wyginac),usztywnilem ja i dociazylem aby zlikwidowac podrzut broni,teraz jest jak nalezy
Hermann
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 19:46
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Hermann »

Dziękuję za odpowiedź, nabyłem drogą kupna taki karabin (używany) , byłbym wdzięczny za udostępnienie zdjęć przerobionej osady i poradę jak zostało to wykonane, osada to jest słaby punkt tej broni. Czy spotkałeś się może z osadą "tuningową" jakieś firmy dla SSG 04 ? Jaką ilość strzałów oddałeś, czy obserwujesz pogorszenie skupienia - zużycie lufy? I najważniejsze czy nie żałujesz zakupu i czy polecasz ten karabin ?
hensoft
Posty: 91
Rejestracja: poniedziałek, 09 maja 2011, 22:02

Post autor: hensoft »

Czołem Hermann!

Użytkuję karabin podobny do tego o którym piszesz (tylko lufa 600mm) od ok. 9 lat. Dzięki dobrym ludziom z tego forum zacząłem do niego składać swoją amunicję (link do tematu jak to się zaczęło: https://elaboracja.pl/forum/viewtopic.p ... c&&start=0).

Przez te 9 lat karabin był użytkowany z bardzo zmienną i raczej umiarkowaną intensywnością. Przez jego lufę dotychczas przeleciało ok. 1700 pocisków. Żadnych usterek/problemów z nim nie doświadczyłem. Potwierdzam, że lufa nagrzewa się szybko także przy kalibrze 308 (taki urok cienkościennej lufy). Ponieważ w konkurencjach, w których zazwyczaj uczestniczę oddaje się do ok. 15 strzałów, nie jest to jeszcze mocno odczuwalne.

Jeżeli chciałbyś zobaczyć jak się po takim przebiegu spisuje karabin/lufa w moich rękach, zapraszam pod poniższego linka (na końcu wątku jest trochę tarcz z zawodów na 300m):
https://elaboracja.pl/forum/viewtopic.php?p=55524#55524
ODPOWIEDZ