Forster- przyrzad sprawdzania łuski

Moderatorzy: wierzba, P_iter

wolf
Posty: 23
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 09:26

Forster- przyrzad sprawdzania łuski

Post autor: wolf »

Witam, Mam pytanko czy ktoś z Was używa : "Forster case and catridge inspector" ?
Wyjaśniam o co chodzi.... do tej pory elaborowałem "kulki" tylko pod polowanie, gdzie wyniki do 200m dawały mi zadowolenie i satysfakcje. Po kilku wyjazdach na strzelnicę z osią 500metrowa zauważyłem wile niedoskonałości w tym co robię. Zacząłem się zagłębiać w tajniki precyzyjnej elaboracji.
Zakupiłem produkt o który pytam i mam wiele wątpliwości co do jego skuteczności; najważniejsze co mnie interesuje to badanie osiowości łuski które według instrukcji należy mierzyć tuż pod ramionami, a na w/w ustrojstwie na szyjce mierzymy tylko "nierówności" w grubości szyjki. Czy dobrze to zrozumiałem? Czy ktoś z was pracuje na tym urządzonku i może mnie naprowadzić na właściwe tory?
Czy badanie grubości i osiowości przeprowadzamy na odstrzelonej czy już sformatowanej łusce?
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Sprawdź na jednej i drugiej łusce, będziesz miał różnice na nich występujące. Dla mnie ten przyrząd jest delikatnie mówiąc ...... szkoda na to kasy.
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Zgadzam się z przedmówcą w 100% - miałem to "cudo" aż 3 dni.

Do osiowości bardziej polecam Ammo Concentricity Tool Hornady 050076 - jest bardziej spasowany i dobrze prowadzi nabój do pomiarów
ODPOWIEDZ