Tanie matryce Lee, RCBS, Hornday, Lyman =>308 win

Moderatorzy: wierzba, P_iter

berserk
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 06 listopada 2014, 23:21
Lokalizacja: piła

Tanie matryce Lee, RCBS, Hornday, Lyman =>308 win

Post autor: berserk »

Dzień dobry:)

Stoje przed wyborem matryc, strzelanie myśliwskie, oraz dla zabawy.

W okolicach 220zł są komplety, FL + Osadzajaca, producentów: Lee, RCBS, Hornday, Lyman

Czy któreś matryce wyrużniają się czymś, na plus lub na minuś Smile

Czy to poprostu wybór Cola czy Pepsi, rozpatrując w tym przedziale cenowym?

z góry dziękuje za pomoc
od 22lr po 12/76 nowa zabawka Savage 16 308 WIN
Agent 007
Posty: 642
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 10:28

Post autor: Agent 007 »

Ja mam dobrą opinię o Hornady w tej grupie cenowej - jakość/cena . Jeżeli tylko dostępne i nie potrzebuję '' wodotrysków '' wybieram Hornady ( choć reszta też daje radę :)






J
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Zadaj sobie pytanie, jak dlugo zamierzasz jeszcze elaborowac ? Zastanow sie, czy na przeciagu 20lat roznica w cenie bedzie naprawde istotna.

Matryce jake posiadam to w wiekszosci przypadkow to Redding, do broni dlugiej - tylko Redding.

:wink:
Opposite Pole
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek, 20 maja 2019, 01:43
Lokalizacja: z wilgoci

Post autor: Opposite Pole »

Wiem, że to nie odpowiada bezpośrednio na Twoje pytanie ale, według mnie, warto rozważyć również matryce Redding. Są co prawda nieco droższe - komplet matryc to około stówka więcej, mają natomiast taką zaletę, że Redding wprowadza do oferty produkty do "tuningu" matryc. Do ich podstawowych matryc można z czasem dokupić ekspander z węglików (Lyman również ma w ofercie) czy śrubę mikrometryczną do osadzania co zdecydowanie poprawia komfort pracy. Pytasz o matryce na budżecie więc nie będę wypisywał "mądrości" o innych, znacznie droższych (które mają zalety).
470NE416Rem375H&H9.3x74R8x57JRS308Win223Rem460S&W
Sobol
Posty: 392
Rejestracja: piątek, 17 stycznia 2014, 00:35
Lokalizacja: Mazowieckie / Garwoliński

Post autor: Sobol »

W większości moje matrycę to miszmasz, wszystkiego po trochu. W zależności na czym mi zależało. Jednak od pewnego czasu używam kilku zestawów hornady i jestem pozytywnie zaskoczony, na plus. Wykonane precyzyjne, materiał też niczego sobie a cena, no cóż jak napisali przedmówcy w dłuższej perspektywie czasowej pomijalna a i ciekawostka, skończyły się problemy z zaciskiem szyjkowym.
berserk
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 06 listopada 2014, 23:21
Lokalizacja: piła

Post autor: berserk »

bardzo dziękuję za pomoc, na razie kupie Hornady myślę że do 200m wystarczy mi taka matryca.

w dalszych planach (coraz dalszych...) jest karabin w 6.5 C. z lufą jak i osadą do sportu i tu myślę, że od razu zacznę od matryc z wyższej pułki, oczywiście też nie omieszkam podpytać, bo mądrego zawsze warto posłuchać:)
od 22lr po 12/76 nowa zabawka Savage 16 308 WIN
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 689
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

Kiedyś stałem przed podobnym wyborem. Trochę pomogło mi to zestawienie:


For handguns, it's a tie between Lyman and Redding because of their excellant expander design.

FL sizing rifles, it's Forster because of their excellant adjustable height expander button.

Seaters in rifles, it's Forster and Redding.
The micrometer heads are nice but the real difference between them and others
is the sliding full chamber that supports the entire round before straight-line type seating starts.

For neck sizing and crimping, it's Lee's Collet Sizer and Factory Crimp Dies.

Only RCBS and Dillon replace parts we have damaged ourselves,
but their initial cost includes the price of those "free" parts even if you don't need them!


Rifle FL sizing: Forster
Rifle neck sizing: Lee Collet
Rifle seating: Forster or Redding Competition or RCBS Competition
Rifle Crimp: Lee FCD
Rifle Die set: Forster


https://thefiringline.com/forums/showpo ... stcount=10
ODPOWIEDZ