Matryce

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Dino1984
Posty: 151
Rejestracja: wtorek, 03 stycznia 2017, 10:31
Lokalizacja: Warszawa/Żyrardów

Matryce

Post autor: Dino1984 »

Próbuję wybrać matryce i powoli zaczynam wariować....
Bushingowe czy nie? Dlaczego?
Osobno do formatowania szyjki i body czy Full Lenght? Dlaczego?

](*,)

Weźta mie to łopatologicznie wyłóżta.... (ja wiem jak one działają. Oglądałem, czytałem i w ogóle, ale nadal nie wiem dlaczego powinienem zapłacić za RCBS Competition zamiast jakiś podstawowy zestaw LEE).

Ma być do precyzyjnego .308
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Jak jeszcze nie wiesz do czego - kup zwykłe Reddinga z matrycą FL na początek, jak chcesz zaszaleć to dokup żerdź z oliwką z węglika wolframu na dodatek (odpada smarowanie szyjki od środka).

NS+body to według niektórych konieczność, wyższa szkoła, dla innych ślepa uliczka. Ja to rzuciłem w cholerę, ustawiłem FL na minimalne zbicie ramion, i tak nie strzelam dalej niż 100 metrów (do papieru).
Jak nie ma jednej dziury to zastanawiam się co mnie wku .... tego dnia, a nie czy coś zrobiłem tak czy śmak.
Oczywiście jak ktoś strzela dalej to wszystko ma znaczenie, waga koniecznie z dokładnością do 0,01 gn (chociaż facet od Autotricklera pisze wprost że wagi które są stosowane do jego ustrojstwa tak naprawdę ważą z dokładnością 0,1gn i to wystarczy).
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
larky
Posty: 330
Rejestracja: środa, 14 lutego 2018, 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: larky »

Teraz tylko iść po popcorn, to pytanie z tego rodzaju, że bez niego się nie obędzie :) :lol:
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

ale nadal nie wiem dlaczego powinienem zapłacić za RCBS Competition
Daruj sobie te matryce.
Kup Reddinga najlepiej Competition, ale inne też dadzą radę np. S.match :D
tribal
Posty: 417
Rejestracja: środa, 04 stycznia 2012, 09:30
Lokalizacja: Augustów

Post autor: tribal »

Jeśli masz ambicje strzelaś dalej niż 300m to body reddinga + Lee collet do szyjki na początek wystarczy. Osadzająca np. Redding Competition, wygoda użytkowania dzięki śrubie, a redding bo jakoś najlepiej mi pasują.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Napewno musisz miec matryce FL.

Matryca osadzajaca albo Redding ze sruba mikrometraczna albo RCBS Gold Medal Match ( patent zastosowany do jej budowy moim zdaniem troche nie teges ale mimo tego robi porzadnie swoja robote! )

Ciekawe i sporo racji ma Wierzba z tym " pinem " i oliwka z weglika. Ja mam na ten temat troche inne zdanie. Wole formatowac szyjke tak aby nie rozszerzac pozniej srednicy szyjki co w pewnych przypadkach moze zmienic kat ramion luski. dlatego dobrany bushing....

:wink:
ODPOWIEDZ