Elaboracja 7,65 x 53 Arg (aka Mauser aka Belgian)

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Mr.Pete
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 04 stycznia 2018, 08:17

Elaboracja 7,65 x 53 Arg (aka Mauser aka Belgian)

Post autor: Mr.Pete »

Witam Szanownych specjalistów.
Zaznaczę, że się nie znam, więc pytam Was o wszystko.
Będę wdzięczny za konkretne i treściwe odpowiedzi.

1. Mam pięknego Mausera w tym kalibrze, który to potrzebuje tytułowego naboju. A jako, że amunicję tę na stanie mają chyba 3 sklepy w Polsce (każdy niestety na którymś pograniczu, a ja mieszkam w centrum kraju) i to nie w ciągłej sprzedaży, pomyślałem o elaboracji.

2. Wiem gdzie i jaką matrycę kupić, ale chciałbym Was spytać o pociski i łuski do tego naboju. A mianowicie, czy da się je gdzieś kupić w Europie? Trochę poszperałem w internecie i oprócz matrycy w czeskim sklepie znalazłem również nowe łuski, ale w bardzo wysokiej cenie (1,5 EUR za szt., to tyle ile kosztuje ten nabój fabryczny w polskim sklepie).

3. Czy ktoś może z Szanownych Użytkowników miał już styczność z elaborowaniem tego naboju? Może nadal to robi i mógłby się ze mną podzielić doświadczeniem? Będę wdzięczny za każdą dobrą radę.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
adam531
Posty: 123
Rejestracja: sobota, 01 listopada 2014, 16:02

Post autor: adam531 »

Łuski PPU w cenie ok. 50 eurocentów za sztukę znajdziesz tutaj:
https://www.grauwolf.net/7-65x53-argent ... tueck.html
Pociski powinny pasować od .303 British, tak przynajmniej piszą na amerykańskich forach. Są nawet tacy którzy używają pocisków od kałacha i Mosina i też twierdzą że dobrze lata.
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

Po co z Niemiec jak są w Polsce i to taniej? https://doctorgun.eu/luska-7-65x53-argentine.html

Poza tym można skrócić i przeformatować np. 8x57, 30-06, 7x64. Oczywiście jak komuś się chce i woli jak najtaniej.
Mr.Pete
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 04 stycznia 2018, 08:17

Post autor: Mr.Pete »

@adam531 i @azmoda

Panowie,
ogromne dzięki za pomoc. Nie mogłem coś tych łusek znaleźć, zatem wielkie dzięki za oba linki.
O pocisku od .303 British też coś słyszałem, ale nie byłem pewien, czy będzie pasował. A teraz już jestem pewien, że będzie. :)

Co do formatowania 8x57, 30-06, 7x64, to aż tak oszczędzać i kombinować nie chcę, ale dobrze wiedzieć, że jest taka możliwość. Na wypadek, jakby mi się już oryginalne łuski skończyły.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Jakby co, to leżą u mnie jakieś łuski w tym kalibrze. Mam również trochę przerobionych z 8x57IS, problemem może być tylko to, ze przed LREC nie planuje wyjazdu do Polski. ;)
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Mr.Pete
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 04 stycznia 2018, 08:17

Post autor: Mr.Pete »

@wozzi - pozwoliłem sobie wysłać do Ciebie wiadomość. :)
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Mr.Pete pisze:@wozzi - pozwoliłem sobie wysłać do Ciebie wiadomość. :)
Piotrze, pozwoliłem sobie na nią odpowiedzieć... :wink: :lol:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
ODPOWIEDZ