Remington 700 VTR .308

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Dino1984
Posty: 151
Rejestracja: wtorek, 03 stycznia 2017, 10:31
Lokalizacja: Warszawa/Żyrardów

Remington 700 VTR .308

Post autor: Dino1984 »

Chcę stworzyć łowiecką kulkę dla VTRa.

Proch RS52.
Kulka ELD-X... i tutaj zaczynają się schody. Po przestudiowaniu internetów znalazłem kilka źródeł mówiących, że w VTR dobrze lata 150gr, co przy gwincie 1:10 wydaje się co najmniej dziwne, bo raczej celowałbym w cięższe pociski, rzędu 178 gr.

Pytanie, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym karabinem i może podpowiedzieć wagę kulki?
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Nie mam tego karabinu, ale się wypowiem... :wink: Przy gwincie 10" można ustabilizować pociski do jakichś 200grains, a mój Steyr Match poradził sobie nawet z 208grains. Powyżej nie próbowałem. To ze pociski 150 grains dobrze latają nie jest jednak jakimś ewenementem. Przy strzałach do maks. 300m nie ma potrzeby wydawać pieniędzy na cięższe, a zatem i droższe pociski. Wybór pocisku zależy od tego, co chcemy uzyskać:
- postrzelać sobie tanio i przyjemnie?
- uzyskać możliwie płaski tor lotu?
- rozpędzić możliwie szybko taka gruszkę, co ja wiatr za bardzo z toru nie zepchnie, a i wyhamować ją trudno, tak że przy strzelaniu na 1100m trzeba celować tylko dwie tarcze w bok, zamiast normalnie... czyli pięć? :wink:
- zmusić zwierza, aby padł i nie wstał?
Poniewaz szukasz właśnie do tej ostatniej opcji, to za bardzo Tobie pomoc nie mogę, bo to nie moja bajka. Przypuszczam jednak, że aby odpowiedzieć na Twoje pytanie potrzebna by była jeszcze wiedza o tym, jakiego zwierza masz na łowisku?
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
sowland
Posty: 306
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:21

Post autor: sowland »

Miałem vtr 308 swojego i czasem kolegi też takiego samego . Mój strzelał dobrze prawie każdą gramaturą pocisków a kolegi dawał skośniki na ttsx168gr.
Obydwa miały jakieś dziwne odskoki . Mój po kilku strzałach miał dziwny odskok na godzinę 7 a kolegi na 3. Obydwa dobrze tolerowały pociski 185 mega i 180 RN gdyby nie te dziwne odskoki
Obydwa skończyły jako dawcy .
Mój po wymianie lufy i osady strzelał idealnie a kolegi losy są mi nie znane .
R8 6,5x55 se 8x57 is T3 6,5x55 CZ Shadow2 Sig
ODPOWIEDZ