przesyłki broni i amunicji z Niemiec

Moderatorzy: wierzba, P_iter

PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Tyle że polskie przepisy nie zezwalają na przesyłanie amunicji i jej istotnych elementów nawet z zagranicy. Wątpię czy dałbyś radę się wytłumaczyć że nie wiedziałeś co Ci Niemcy przysłali....
Piotr
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

W niemczech wolno wysyłać i bez problemu wysyłają. Mało tego, w tym wypadku naszą poczte obliguja umowy miedzynarodwe do dostarczenia tego. Natomiast np. Parabellum faktycznie nie wolno wysyłać, ani tu, ani tam. U nas nawet karabinu nie wolno wysłać, z niemiec przychodziła mi broń parokrotnie, bezproblemowo.
Wojtek
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 145
Rejestracja: wtorek, 29 czerwca 2010, 22:37

Post autor: Wojtan »

O widzisz.... tego nie wiedziałem.

Broń to owszem, bo raz kupowałem na "uprzednią zgodę przewozową".
Ora et elabora...
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Cyrograf - masz pełną rację - przegapiłem w nowelizacji że zastąpiono ...dopuszcza się przesyłanie z zagranicy broni dla osób fizycznych ......zdaniem .......Dopuszcza się przesyłanie broni lub amunicji za pośrednictwem operatorów świadczących usługi pocztowe, o ile świadczą oni tego rodzaju usługi......
Piotr
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Chyba w Niemczech coś się zmieniło. Herr Mank w lipcu wysyłał bezproblemowo, a teraz >> Achtung Gefahrgutzuschlag beachten - Versand nur in Deutschland !!!!!! << takie coś napisał.
forester
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Zmieniło się w Niemczech... niestety. Poczta niemiecka wprowadziła sobie w AGB (zasady ichmościów/firmy) niechęć do przesyłania broni, jak i jej części, oraz amunicji za granice... W taki sposób wprowadzono praktycznie zakaz i to bez wprowadzania nowych przepisów, które by trzeba było uzasadnić i które by pewnie nie przeszły... Poczta niemiecka uzasadniła to umowami/problemami z niektórymi liniami lotniczymi. Osobiście mi ta sprawa śmierdzi polityką... Są firmy, które dalej dokonują przesyłek, ale niestety maja uzasadnienie, aby podnieść ceny.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

To prawda że coś się popsuło, ja kilka miesięcy temu płaciłem 48EUR za przesyłke broni a kolega w tym tygodniu zapłacił 90EUR. Jak z czasem dostawy to zobaczymy bo przesyłka jeszcze nie dotarła. Dodatkowo słaby złoty obecnie skutecznie odstrasza przed zakupami, trzeba przeczekać.
Wojtek
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Teraz Niemcy wysyłają każdy egzemplarz broni w dwóch paczkach (podobno zmiana przepisów) osobno idzie zamek, bęben lub inna istotna częśc broni. DPD załatwia sprawę w około 5 dni, ale trzeba zapłacić 2x45euro :(
forester
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Neue Exportinformationen !!

Sehr geehrte Kundschaft, da seit dem 01.07.2011 der günstige Export-Versand von Waffen mit DHL nicht mehr möglich ist, mußten wir auf ein anderes Unternehmen umsteigen.

Mit diesem Unternehmen können wir Waffen zerlegt in 2 Paketen zumindest innerhalb der EU

(Kein Versand in die Schweiz, Efta & Drittländer) liefern.

Leider erhöhen sich dadurch die Kosten für den Auslandsversand unserer Waffen incl. der

Eu-Verbringungsgenehmigung auf &#8364; 89,00 pro Stück.

Für Waffenhändler auf &#8364; 59,00 pro Stück.

(Bei mehreren Waffen in einer Sendung oder bei Inseln bitte anfragen)

Informacja ze strony Waffenverwertung.de
forester
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

No, no,,,,, nie mam zamiaru testować na swojej osobie "DZIWNYCH PRZESYŁEK Z SĄSIEDNIEGO KRAJU"......
"Uwielbiam chorał ruski..."
Awatar użytkownika
Adeb
Posty: 200
Rejestracja: niedziela, 02 sierpnia 2009, 21:30
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Adeb »

Ogolnie wyglada to tak, ze Poczta w ten sposob wchodzi w konflikt z prawem, gdyz ma obowiazek wedlug ustawy dostarczyc towar.
Dla mnie jest to jeden z nastepnych ruchow, aby wprowadzic wlascicieli broni w nastepny problem oraz ograniczyc ruch bronia w Niemczech. Akurat wysylka zagraniczna to marginalny procent ale ja to sie mowie - dostala przy okazji.
Obecnie wedlug prawa sa tylko dwie mozliwosci wysylki broni aby sie nie narazac na konflikt prawny.

DHL Express
Overnite

Ceny wyzsze okolo 100%- 200% od dotyczczasowych.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

No to jeśli Koledzy macie chęć kupić sobie broń za granicą, to radzę się pośpieszyć.
Do poczytania:
http://www.bip.msw.gov.pl/palm/bip/242/ ... zegol.html
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

No to wam się tez do d...py dobierają... Najpierw zakaz wysyłki, później sprzedaży, a na końcu oddaj bron... Hitler tez coś takiego wprowadzał...

P.S. Wiem, ze pisze z Hamburga...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Agent 007
Posty: 652
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 10:28

Post autor: Agent 007 »

Nie wygląda to dobrze .......... :?
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

"Im słabsze państwo, tym bardziej szczegółowe prawo".

Za komuny Wujek Stan przysyłał na Wielkanoc i Boże Narodzenie list z życzeniami, do każdego wkładał 20USD, o czym dowiadywaliśmy się z treści listu....... bo list (bez USD) przychodził w folii i z adnotacją "przesyłka przyszła z zagranicy ze śladami nagumowania" czyli była otwierana

Dla DPD nie ma znaczenia co jest w paczce, bo oni mają ją zwyczajnie DOSTARCZYĆ, a nie w niej grzebać, albo jeszcze gorzej -gubić.

Co by się u nas działo gdyby na paczce było napisane "Broń" "amunicja" "Krugerrandy" etc
Niech lepiej dalej pracują spokojnie. :-$
forester
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Do znajomego w końcu jakieś dwa tygodnie temu broń dotarła. Pomylili adresy dostawy z zameldowaniem, odesłali do Niemiec i jeszcze raz wysyłali. Broń przyszła jako dwie przesyłki dla tego prawdopodobnie cena przesyłki x 2. Odzielnie szkielet i odzielnie lufa.
Wojtek
ODPOWIEDZ