shell holder

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Wojciech
Posty: 137
Rejestracja: środa, 08 września 2010, 19:48

shell holder

Post autor: Wojciech »

Witam

Proszę o informacje jakiej firmy shell holder będzie pasował do prasy lee, czy tylko tej samej firmy??
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Shellholdery są znormalizowane wiec nie ma to znaczenia jaki do jakiej. Wyjątek - Wilson
Ostatnio zmieniony piątek, 23 grudnia 2011, 20:06 przez PiotrL, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Z tym znormalizowaniem to nie jest calkiem tak... Nie sa zamienne, a wiec nie mozna ustawic matrycy nach shellholder firmy A, wymienic shellholder na jakis z firmy B i pracowac dalej bez przestawiania matrycy. Rozne firmy numeruja swoje shellholdery roznie, wiec trzeba uwazac na ich wielkosc.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
Andrzej Błaszkiewicz
Posty: 60
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 14:50
Lokalizacja: Kampinos

Post autor: Andrzej Błaszkiewicz »

Z tym znormalizowaniem to nie jest calkiem tak... Nie sa zamienne, a wiec nie mozna ustawic matrycy nach shellholder firmy A, wymienic shellholder na jakis z firmy B i pracowac dalej bez przestawiania matrycy. Rozne firmy numeruja swoje shellholdery roznie, wiec trzeba uwazac na ich wielkosc. :bh|:

Ale wystarczy wkręcić wyżej lub niżej matryce, nie bardzo rozumiem co Kolega ma na myśli że nie są znormalizowane shellholdery, ja używam Lee, RCBS, i jeszcze jakiś Redding był z matrycami, pracuje na prasie RCBS i nigdy nie miałem problemów z zamianą jednych na drugie poza wysokością wkręcenia matrycy. :-k
Pozdrawiam
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Wlasnie o to wkrecenie mi chodzi. Jak ktos ma dwa pasujace shellholdery roznych producentow, to jeszcze to nie znaczy, ze sa one wymienne. Po prostu chcialem na ten fakt zwrocic uwage...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Chodziło mi o znormalizowanie w układzie prasa - shellholder...
Piotr
Wojciech
Posty: 137
Rejestracja: środa, 08 września 2010, 19:48

Post autor: Wojciech »

Dzieki Piotr za informacje
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

PiotrL pisze:Chodziło mi o znormalizowanie w układzie prasa - shellholder...
Wiem Piotrze. Problem tylko w tym, ze pod pojęciem "znormalizowane" można zrozumieć dużo więcej... i się mocno zdziwić. A po co? Ja osobiście mam przy tym słowie przed oczami 10 Garandów, które są rozbierane na części pierwsze, wszystkie części idą na jedna kupę, a później żołnierze z tego majdanu biorą je jak popadnie i składają sprawna, w pojęciu wojskowym, bron. Tak wyglądały m.i. testy garantow przed zapadnięciem decyzji o przyjęciu ich na stan USMC... :D

Pozdrowienia, Andreas
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

:D Coż... humanistyczne wykształcenie powoduje że czasem określenia techniczne rozumiem..hm.... bardziej lekko...
Piotr
MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Śledzę wątek od dłuższego czasu, bo choć używam shellholder`ów Redding`a do pras Redding`a, zawsze może się znaleźć Kolega, co to będzie chciał poskładać kulki, mając tylko shellholder Lee i matryce Lyman. I jak na razie wszystko cacy - każdy łuskotrzymacz pasuje do każdej prasy mocowaniem, różnią się natomiast wysokością. Wyjątek - Wilson. I nie ma z tym żadnego problemu, wystarczy odpowiednio ustawić (wkręcić) matrycę. Niektóre firmy robią to nawet specjalnie i oferują zestawy łuskotrzymaczy dla danego denka, ale różniące się wysokością. Po co i dlaczego - wszyscy wiedzą.
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

Prasa Co-Ax Forstera, definitywnie rozwiązuje problem shellholderów:
http://www.midwayusa.com/product/265719 ... tage-press
:!--!
ODPOWIEDZ