Najlepsze elaboracje i wyniki na nich

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Najlepsze elaboracje i wyniki na nich

Post autor: jkp44jkp »

Czy moglibysmy sie wymieniac zdjeciami najlepszych wynikow na naszych elaboracjach?

Chcialbym wiedziec jakie wyniki maja osoby z duzo wiekszym doswiadczeniem w elaboracji oraz lepszymi umiejetnosciami strzeleckimi, jako ze z racji tego ze nie jezdze na zadne zawody nie mam okazji podgladnac ich przy pracy.

Zakladam ze jest wiecej takich jak ja ktorym umozliwilo by to realne okreslenie wlasnych umiejetnosci i wyznaczenie rownie realnych celow do osiagniecia.

Mnie w szczegolnosci interesuje daleki dystans.

Fajnie by bylo gdyby pod zdjeciem znalazl sie jakis opis w stylu jaka odleglosc , warunki , rodzaj strzelania( taktyczne strzelanie typu mykita np) no i oczywiscie komponenty uzyte do elaboracji.

Mysle ze dla wielu poczatkujacych jak ja bedzie to dobrym wyznacznikiem postepu.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Byl taki zart, w ktorym kon na koncu zaplakal :mrgreen:

Wstawilbym ale,

1. Server nie przyjmuje fot a

2. niemam jakos zamiaru logowac sie poza fotosikiem

:mrgreen:

:wink:
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Ok to ja zacznę. Najlepszy mój wczorajszy wynik oraz jak do tej pory wogóle.
800m, Skarżysko, pozycja leżącą, Pocisk Eld m 178 Proch rs 52, karabin Savage 308win.

Obrazek

Dodam że to moja ostatnia grupa w dniu. Dodatkowo gdy strzelam grupy 5 strzałowe zawsze mam jakiś odskok, gdy 3 strzałowe to z rególy nie.

Tutaj najlepsze grupa z poprzedniej wizyty.

Obrazek

Tutaj dwie ostatnie serię na 910m. Ten dystans strzelałem poraz pierwszy i jestem super zadowolony.

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 lipca 2020, 08:21 przez jkp44jkp, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

Dobry pomysł. Fajnie jest popatrzeć na dobre wyniki, porównać ze swoimi, podpytać, doradzić się. Jestem ZA.

Dopiero w tym sezonie zacząłem strzelać na dystans dłuższy niż 100 m, wcześniej sporadycznie 300 m a obecnie atakuje 500 m.

Karabin to Bergara B14 BMP w 6.5 Creedmoor (w tym sezonie wymieniony spust na Triggertech Specjal), przebieg 1600 szt., luneta Delta Stryker 4.5-30x56 krzyż 1T, bipod Fortmeier

Amunicja elaborowanej: Berger Hybrid Target 140 gn, proch N550, łuski Lapua, prędkość ok 843 m/s

Poniżej kilka tarcz...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie jest idealnie ale staram się :mrgreen:
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

andy7 pisze:Byl taki zart, w ktorym kon na koncu zaplakal :mrgreen:

Wstawilbym ale,

1. Server nie przyjmuje fot a

2. niemam jakos zamiaru logowac sie poza fotosikiem

:mrgreen:

:wink:
Postimage polecam. Bez logowania
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Skarzysko 600 m

kal 6mm Norma BR

Mozna bylo troche poprawic ale brakowalo mi czasu. Na osi musialem zerowac szklo na 100 m i zaczac od poczatku co kosztowalo troche czasu - inni byli juz na 800 m
Załączniki
600 m.jpg
600 m.jpg (106.64 KiB) Przejrzano 5246 razy
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

Ta tarcza na 910 m to jaki ma wymiar?
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Chyba 52x52 cm
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

Obrazek

1000 m, tikka T3

Obrazek

300 m , 10 strzałów, skupienie 26mm Tikka T3
Goostav
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

Goostav, bardzo ładne tarcze. Kiedyś udało mi się zrobić 24 mm na 300 m z fabrycznej amunicji ale w 5 strzałowej serii
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

21 maja 2015 roku pierwszy raz ustawiałem swoją nową broń, strzelając na 300m - serie 5 strzałowe. Trzeba sie przyglądać szukając te przestrzeliny.
Sprawdzałem naważki - pierwsza próba.

Obrazek

kolejna próba

Obrazek

następna trzecia próba

Obrazek

i po tej trzeciej serii pomyślałem k..wa mać co w tym ma być takiego trudnego - dziś wiem że mocno się myliłem i powtórzenie takiego wyniku jest niezmiernie
rzadkim wydarzeniem. Praktycznie zostało tylko we wspomnieniach :D

Zapiski moje z tamtego dnia

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 lipca 2020, 17:53 przez piotrjub, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

Piękne wyniki Piotrze. Tak jak piszesz: każdy ma jakieś swoje "zlote" tarcze ale najtrudniejsze jest zrobić z nich "powtarzalne" tarcze..
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
Greenhard
Posty: 549
Rejestracja: piątek, 20 października 2017, 11:27

Post autor: Greenhard »

Piotrze, nadal szukam szczęki bo mi gdzieś opadła. Jednak autor tego wątku chciał chyba o podanie danych elaboracyjnych wraz z tarczą a nie tylko tajemnych tarcz. Jakiś komentarz też by był mile widziany.
Moja najlepsza tarcza jak do tej pory to 100m. Tylko naboje były robione w Mordorze na dozowniku objętościowym, bez ważenia łusek i innych rytuałów jakie zwykle robię. Do tej pory nie poprawiłem wyniku. Ba, wręcz go pogorszyłem bo przeszedłem na dokładniejszą wagę :).

Obrazek
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Wow , ale grupy. Ta jedna dziura na 300m i naprawde jedna dziura na 100 Greenharda to mistrzostwo.

Mam pytanie , 4 strzaly to dlatego ze zawsze takie grupy strzelasz czy bales sie strzelic piaty raz i zostalo na 4. Tak czy siak wynik jest genialny.

Ja przy 4 strzale zawsze mam odskok . Nie wazne czy mieszam amunicje czy strzelam po kolei z pudelka , zawsze 4 strzal. Nie wiem czy to juz psychika czy co . Dlatego czesto strzelam 3 strzaly w grupie i wtedy wygladaja dobrze.

Tutaj przyklad mojej "najlepszej" tarczy w ogole z piatku ze Skarzyska. Nie do konca moge zagwarantowac ze to naprawde taka dobra tarcza a to dlatego ze po oddaniu 1 strzalu zauwazylem ze mialem zle ustawione wiezyczki , potem oddalem 3 strzaly i to jest wynik. Wnioskuje ze strzal nad tarcze to ten strzal z zlego ustawienia wiez ale zagwarantowac tego nie moge.

910m Skarżysko

Obrazek

Takze tym zakonczylem strzelanie w piatek i zdecydowalem ze "uznam" to za swoj wynik a niewidoczny oskok (znajduje sie na krawedzi tarczy) uznam za strzal ze z;lego ustawienia wiezy haha. Za dwa tygodnie znowu wyjazd do Skarzyska to zobacze czy dam rade powtorzyc.

Ps Tak na swoja obrone dodam ze bardzo podobna tarcza byla moim najlepszym wynikiem na 800m ( zdjecie w pierwszym poscie)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 lipca 2020, 15:02 przez jkp44jkp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Greenhard
Posty: 549
Rejestracja: piątek, 20 października 2017, 11:27

Post autor: Greenhard »

Jak to mówi mój siostrzeniec : Busiam siem :) i ja też się wtedy busiałem :P

Zwykle robię 3 szybkie strzały i nie bawie się w czwarty czy piaty bo błąd strzelca jest bardziej prawdopodobny niż realny odskok pocisku. Jednak dla pełnego obrazu strzelam grupy po 6. Jeśli 4 najlepsze strzały są zadowalające to te pozostałe 2 wrzucam do kategorii, bład elaboracji, bład strzelca i przyjmuje naważkę za dobrą.
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

Greenhard pisze:Piotrze, nadal szukam szczęki bo mi gdzieś opadła. Jednak autor tego wątku chciał chyba o podanie danych elaboracyjnych wraz z tarczą a nie tylko tajemnych tarcz. Jakiś komentarz też by był mile widziany.
Moja najlepsza tarcza jak do tej pory to 100m. Tylko naboje były robione w Mordorze na dozowniku objętościowym, bez ważenia łusek i innych rytuałów jakie zwykle robię. Do tej pory nie poprawiłem wyniku. Ba, wręcz go pogorszyłem bo przeszedłem na dokładniejszą wagę :).

Obrazek
Skoro jesteś taki ultra dokładny i piszesz skupienie w MOA do 3 miejsca po przecinku, to czuję się w obowiązku poprawić Ci humor.
Pocisk nie jest 7.62mm-to kaliber lufy, pocisk ma kaliber 7.83mm a to znacząco wpływa na wynik!!
Goostav
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

Może te odskoki to wina zbyt szybkiego strzelania, jeden po drugim. Chodzi o nagrzanie lufy. Mi się często zdarza 5 odskok choć staram się robić dłuższe przerwy między seriami aż do wystygnięcia całkowitego lufy. Jutro jadę na strzelnice (500 m) i będę robił ok 1,5 - 2 minutowe przerwy między każdym strzałem w serii. Zobaczymy czy to coś zmieni.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

W moim przypadku to chyba nie, poniewaz 5 zawsze wraca do pierwszych 3. Faktem jest jednak ze zawsze strzelam dosc szybko.
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

W zeszłym sezonie ustrzeliłem takie coś na 100 m. Pierwszy strzał to ten odskok a 4 strzały w 1 dziurę (0,1 MOA)..

Obrazek
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
Greenhard
Posty: 549
Rejestracja: piątek, 20 października 2017, 11:27

Post autor: Greenhard »

goostav pisze:
Skoro jesteś taki ultra dokładny i piszesz skupienie w MOA do 3 miejsca po przecinku, to czuję się w obowiązku poprawić Ci humor.
Pocisk nie jest 7.62mm-to kaliber lufy, pocisk ma kaliber 7.83mm a to znacząco wpływa na wynik!!
Na tarczy owszem jest błąd. Powinno być tak jak piszesz 7.83 mm
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Skoro pojawiły się tarczki na 100m. to i ja się pochwalę:
sztucer - CZ 557 Varmint 308 Win
proch - RS 52
pocisk - Berger Hybrit 168 grain PN:30425
Tarcza 100m. 09-07-2019 (strzelnica FSO)

Obrazek

Tarcza 100m. 13-05-2020 (strzelnica Bellona)

Obrazek
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
oryks
Posty: 226
Rejestracja: czwartek, 08 maja 2014, 14:20
Lokalizacja: Bydgoszcz - okolice

Post autor: oryks »

Proponuję zmienić tą galerię na "średni wynik" bo takie przytaczanie losowych przypadków wiele nie wnosi. Używający fabrycznej amunicji pewnie też maja takie wyjątkowe zdjęcia.
elaboruję: .223Rem, 9x19, 6.5x47
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

Przecież ten temat ma tytul: "Najlepsze wyniki", więc każdy kto chce wrzuca tarcze które wg niego są najlepsze. Gdzie tu jakaś losowość? Nic nie stoi na przeszkodzie żeby też ktoś wstawił swoje najlepsze tarcze z amunicji sklepowej. Jeżeli np wg kogoś najlepsza jego tarcza na 100 m ma 2 MOA to również może wrzucić fotkę, mimo że dla innego dobra tarcza to jest 0.1 MOA. Dobra tarcza to pojęcie względne przecież.. Za gorsze wyniki nie ma punktów karnych ani za wybitne nie ma pucharu jakby co.. przynajmniej w tym wątku.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
oryks
Posty: 226
Rejestracja: czwartek, 08 maja 2014, 14:20
Lokalizacja: Bydgoszcz - okolice

Post autor: oryks »

Tak możemy się przerzucać słówkami ale co z tego wyniknie ? Podobnie jak niewielka korzyść z prezentacji takich wyjątkowych wyników a autor tematu założył , i słusznie, że będzie z tego jakaś wiedza i punkt odniesienia.
elaboruję: .223Rem, 9x19, 6.5x47
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

Dzisiejsza tarcza na 500 m

Obrazek
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

A tu kolejne "500"...

Obrazek
Obrazek
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: tomp »

W sumie to i ja... 100m. Zaślepkami były zalepione przestrzeliny z poprzednich strzelań. To co na zdjęciu to kompletnie wszystkie strzały oddane tego dnia. Żadnego pierwszego odskoku. W sumie oddałem 30 strzałów do tych tarcz. Sztucer savage 12 bvss .308. Amunicja.... fabryczna geco express do polowania. Z elaborowanej mimo wszelkich starań nigdy czegoś takiego nie powtórzyłem. A savage ma od zakupu krzywą lufę i w niektorych lunetach które zakładałem brakuje zakresu bocznej korekty.... No i jak Piotr kiedyś stwierdził komora nawiercona nie idealnie. Bicie na odstrzelonych szyjkach 0.002"
Obrazek
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

W piątek 11-09-2020 na strzelnicy Bellona strzelałem 200m.
sztucer - CZ 557 Varmint 308 Win
proch - RS 52
pocisk - Berger Hybrit 168 grain PN:30425
Temperatura 19 ℃
Obrazek
Po 4 strzały w tarczy strzelane bez przerwy na studzenie lufy.
Graficznie wygląda to tak:
Górna tarczka
Obrazek
I dolna
Obrazek
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

Też tam jeżdżę 😀 świetna strzelnica.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

To fakt, ten piątkowy wyjazd dał mi możliwość postrzelać z ,338LM bo strzelałem z Warsiawiakiem ;)
https://www.youtube.com/watch?v=dtdlZ2dqEcM&t=109s
Może kiedyś i my się spotkamy?
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

Tak. Widziałem filmik 😀 będę w tym tygodniu zapewne. Zwykle jestem z samego rana.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

donkihot pisze:To fakt, ten piątkowy wyjazd dał mi możliwość postrzelać z ,338LM bo strzelałem z Warsiawiakiem ;)
https://www.youtube.com/watch?v=dtdlZ2dqEcM&t=109s
Może kiedyś i my się spotkamy?
Dobra,

raz kozie smierc, wiec zypatam

jaka jest roznica miedzy matryca

FL

a

Body

Domyslam sie, ze FL to zarowno dluga czesc " butelkowa " + ramiona szyjli i sama szyjka.

Bpdy tylko sama czesc " butelkowa " ?




:wink:
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Dokładnie tak. :wink:
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

donkihot pisze:To fakt, ten piątkowy wyjazd dał mi możliwość postrzelać z ,338LM bo strzelałem z Warsiawiakiem ;)
https://www.youtube.com/watch?v=dtdlZ2dqEcM&t=109s
Może kiedyś i my się spotkamy?
Tez tydzien temu mialem okazje strzelic z 338 po raz pierwszy w Skarzysku dzieki uprzejmosci jednego ze strzelajacych, jesli czyta to forum to pozdrawiam.

338 sako m10( moze to bylo ktores trg w osadzie m10) z tlumikiem. Jezu jak to strzelalo. Pocisk na 920m lecial jak naprowadzany laserem. Strzal byl tak "gladki" ze az nie moglem w to uwierzyc. Przy dobrym ulozeniu zadnego podskoku i mozliwosc obserwowania lotu pocisku od A do B. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam .


Tak poza tym to swietne grupy na to 200m , gratuluje.
tribal
Posty: 417
Rejestracja: środa, 04 stycznia 2012, 09:30
Lokalizacja: Augustów

Post autor: tribal »

A nie jest tak że body redinga robi jeszcze ramiona.
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

Robi, jak odpowiednio ustawisz matryce. Ja tak właśnie robię na Redding Competition, mam ustawioną matryce na zbicie ramion o -0.002" + format body i mam "dwie pieczenie na jednym ogniu"... Później szyjka, expander, proch, osadzenie i jazda na strzelnice.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

jkp44jkp pisze: Tak poza tym to swietne grupy na to 200m , gratuluje.
Dzięki, właśnie zastanawiam się czy następnego filmu nie zrobić właśnie o tym. Bo zajęło mi trochę czasu (i $$$) żeby takie wychodziły :eeg/:
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

A ja może zrobię filmik z cyklu 6 Eggs Challenge. Na YT jest trochę tego: 6 jajek, 6 nabojów, odległość 300 jardów (ja zrobię na 300 m / 330 jardów). Z tego co wiem to nikt jeszcze nie zestrzelił wszystkich. Ostatnio wydrukowałem sobie 6 jajek w skali 1:1 (żeby nie robić śmietnika na tarczownicy) i spróbowałem szczescia... 4/6 się udało...


Obrazek
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
tribal
Posty: 417
Rejestracja: środa, 04 stycznia 2012, 09:30
Lokalizacja: Augustów

Post autor: tribal »

Wygloda jak zakład Botanga
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

To żaden zakład. Kiedys trafiłem na to na YT i chciałem sprawdzić trudność tego. Każdy może spróbować jeśli chce. Tarcze do wydruku mogę podesłać jakby co 😀
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
ODPOWIEDZ