Waga elektroniczna z dozownikiem

Moderatorzy: wierzba, P_iter

sabatti
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 22:25

Waga elektroniczna z dozownikiem

Post autor: sabatti »

Witam kolegów mam zamiar kupić wagę z dozownikiem koszt do 1500 zł mam na oku lyman. 6 Generacji co o niej sądzicie?
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Jak chcesz robić celną amunicję to zainwestuj wagę. Dokładność 0,0001 g
Później kup elektroniczną do wstępnego odważania prochu
m2c
Posty: 70
Rejestracja: środa, 29 sierpnia 2018, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: m2c »

Chyba jedno zero za dużo ;)
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Chyba nie :)
Marekj
Posty: 380
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marekj »

Arek_78 pisze: Dokładność 0,0001 g
Co to za waga? Obawiam się że mylisz podziałkę z dokładnością.
oryks
Posty: 226
Rejestracja: czwartek, 08 maja 2014, 14:20
Lokalizacja: Bydgoszcz - okolice

Post autor: oryks »

Arek_78 pisze:Jak chcesz robić celną amunicję to zainwestuj wagę. Dokładność 0,0001 g
...
Nieprawda. Spełnienie dokładności o jedno zero mniejszej już wymagałoby dzielenia ziarna prochu - robisz to ?
elaboruję: .223Rem, 9x19, 6.5x47
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Niestety robię, dobieram ziarka wg wielkości i czasem muszę dzielić. Efekty widać na tarczy dlatego tak robię.
m2c
Posty: 70
Rejestracja: środa, 29 sierpnia 2018, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: m2c »

Jakiej wagi używasz? I jak dzielisz ziarnka prochu? ;)
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Po wielu perypetiach kupiłem Ohaus PR124 (Link do sklepu gdzie było najtaniej: https://www.topwagi.pl/?p=8501)

Co do dzielenia to RS52 ma różnej wielkości ziarna. Da się dopasować bez krojenia żyletką :P Niby jest to chore podejście ale wyniki mi się poprawiły więc robię tak dalej.

Nikogo nie namawiam. Ot po prostu się wypowiedziałem. Miałem i mam różne wagi - od elektronicznych do szalkowych. Najszybciej mi idzie jak używam Hornady Auto Charge do wstępnego nasypania, a później "doprecyzowuję" na Ohaus-ie.
m2c
Posty: 70
Rejestracja: środa, 29 sierpnia 2018, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: m2c »

Ta waga ma rozdzielczość 1mg czyli 0,001g. Jedno zero za dużo, jak mówiłem ;)
100 mikro gramów to już pewnie trzeba mierzyć w próżni.
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Sugeruję się odczytem - reaguje na wszystko co wrzucisz tylko autokalibrację trzeba wykonać po około 50 ważeniach ponieważ potrafi się minimalnie "rozjechać".
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

Arek_78 pisze:Jak chcesz robić celną amunicję to zainwestuj wagę. Dokładność 0,0001 g
Później kup elektroniczną do wstępnego odważania prochu
Gwoli ścisłości, to amunicji nie można zrobić celnej a co najwyżej precyzyjną. Amunicja precyzyjna nie zawsze okazuje się celna.
Goostav
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Dla mnie precyzja = celność. Co mi po precyzji jak pocisk lata gdzie chce :P
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

Arek_78 pisze:Dla mnie precyzja = celność. Co mi po precyzji jak pocisk lata gdzie chce :P
Dla ciebie jak najbardziej precyzja może = celność, ale w świecie strzelectwa sportowego niestety nie. To są dwa różne, niepowiązane ze sobą parametry.
Spróbuję to komiksowo wytłumaczyć. Powiedzmy, że strzelasz na 800m, 10 strzałów.
Okazuje się, że masz najlepszą dotychczas swoją grupę,super skupienie 5cm. Brzmi nieźle, ale ostudzę emocje. Bo grupa jest 40 cm wyżej i 40 cm w prawo od 10. Idąc twoim tokiem rozumowania to amunicja jest nieprecyzyjna bo nie jest celna czyli amunicja jest zła (w/g ciebie precyzja = celność). Ale za chwilę robisz poprawkę na lunecie, kolejne 10 strzałów i znowu masz super skupienie, tym razem centralna 10. Teraz jest celnie i precyzyjnie. Amunicja ta sama ale w tej chwili już jest i celna i precyzyjna -zgodnie z twoim znakiem równości. Jak więc jest możliwe by ta sama amunicja raz nie była precyzyjna a drugim razem już jest precyzyjna?

Myślę, że ten przykład pozwoli zrozumieć różnicę: celność a precyzja. Sprawa jest prosta, amunicja jest albo precyzyjna albo nie precyzyjna. I zarówno z jednej jak i z drugiej można strzelić celnie albo niecelnie. Możesz ultra precyzyjną amunicją strzelić celnie i precyzyjnie (10 i skupienie) albo niecelnie i precyzyjnie (brak 10 i skupienie), można strzelić celnie ale nieprecyzyjnie (ŚPT na 10 i brak skupienia) lub ostatnie-niecelnie i nieprecyzyjnie (brak 10 i brak skupienia).
Amunicją nieprecyzyjną można również strzelać celnie bądź niecelnie. Wtedy po prostu wylicza się ŚPT. Mogą być same 9 i 8 ale ŚPT będzie 10.

Odpowiadając na twoje pytanie, jeśli pocisk lata gdzie chce to: albo amunicja jest precyzyjna a strzelający nie potrafi strzelać, albo amunicja jest nieprecyzyjna i strzelec również nie potrafi strzelać.
Albo musi ustawić (wyzerować) przyrządy celownicze bo tym ustawia się celność broni.
Goostav
oryks
Posty: 226
Rejestracja: czwartek, 08 maja 2014, 14:20
Lokalizacja: Bydgoszcz - okolice

Post autor: oryks »

Arek_78 pisze:Niestety robię, dobieram ziarka wg wielkości i czasem muszę dzielić. Efekty widać na tarczy dlatego tak robię.
Należy też pamiętać, że te wszystkie swoje wyroby ostatecznie zabieramy na strzelnicę i zużywamy. Czyli trenujemy, poprawiamy swoje umiejętności strzeleckie co znaczy, że uzyskanie wreszcie dobrych wyników nie musi być wcale kwestią elaboracji.
Jeżeli dobrze się bawisz przy dobieraniu i dzieleniu ziarenek to tak trzymaj ale na precyzję to już wpływu nie ma.
elaboruję: .223Rem, 9x19, 6.5x47
ODPOWIEDZ