Matryce do 6.5 CM

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Greenhard
Posty: 549
Rejestracja: piątek, 20 października 2017, 11:27

Matryce do 6.5 CM

Post autor: Greenhard »

Szukam najlepszych mozliwych dostepnych w Europie matryc do 6,5 CM
Formatująca FL bez bushingów
Osadzająca

Pocisków uzywam 140 ELD-M i chce przejść nieco wyżej w technologii produkcji :)
Zależy mi oczywiście na powtarzalności. Poleci ktoś coś?
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

Podepnę się pod pytanie kolegi.
Szukam takiego samego zestawu. Gdyby okazało się, ze trzeba robić zakupy za granicą moglibyśmy kupić wspólnie.
Dawid
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Nie słyszałem o tej firmie wcześniej. Z chęcią przetestuję jakąś matrycę
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Panowie tez szukam matryc do 6,5 creedmoor kupilem Luski Lapua na splonke SR(otwor kanalika ogniowego jest mniejszy niz w luskach na splonke LR) czy do pelnego formatu luski ze splonka SR trzeba specyjalnej matrycy czy moze wymienia sie zerdz :-k
de Fresz
Posty: 182
Rejestracja: czwartek, 27 grudnia 2018, 16:50

Post autor: de Fresz »

Jeśli zadowolą was informacje z drugiej ręki - jestem właśnie po dogłębnym riserczu matryc osadzających. Najlepsze opinie na zagramanicznych forach mają:
Forster Ultra
Redding Competition
Wilson.

Najwięcej dobrych opinii ma Forster, co ciekawe ponoć Redding zżynał z Forstera i zrobił to gorzej - słabiej widoczna podziałka (gęstsza), gnące się trzpienie na skompresowanych ładunkach. I Forster ciut tańszy.
Co do formatujących - Forster Benchrest też ma świetne opinie, w stanach można nawet zamówić ze średnicą szyjki pod wymiar, u nas raczej tak dobrze nie ma. Osobiście zwróciłbym uwagę na to, aby do matrycy dało się założyć mandrel karbidowy (ma to za dodatkową opłatą Redding, Lyman pasujacy do ich matryc i RCBSa) - odpadnie zabawa ze smarowaniem łusek wewnątrz, a więc i z ponownego mycia można zrezygnować, bo z zewnątrz body to se można przetrzeć szmatką.
ODPOWIEDZ