]K] Tacki na spłonki.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
kuchartek
Posty: 151
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 20:38
Lokalizacja: Borne Sulinowo

]K] Tacki na spłonki.

Post autor: kuchartek »

Szukam pilnie...na wczoraj 5-10 tacek na spłonki do amunicji używanej w broni gładkolufowej.
Jak zapewne wiecie nowe gilzy do samodzielnej elaboracji można w naszym kraju kupić jedynie ze spłonką , no i trzeba to przechowywać w rygorze amunicji. Nie mam magazynu broni , a w szafie miejsca coraz mniej. Kolega który może dokonać zakupu gilz w Sulejówku będzie tam w sobotę ...mam więc mało czasu na zdobycie tacek.
Usunę spłonkę w prasie LEE i będzie po kłopocie. Robiłem to już wiele razy i funkcjonuje to u mnie bez problemów ...zero jakichkolwiek uszkodzeń. Mam braki w tackach ... bo segreguję je w/g producenta i typu spłonki. Tacki ułatwiają przechowywanie w szafie S1 , i późniejszy dostęp do określonych spłonek.
Oczywiście osobiście odradzam wam rozspłonkowania gilz i robicie to na swoją odpowiedzialność. Nie bądź wariatodesperatem.
Starałem się zdobyć tacki przez publikację w/w tekstu na innym forum. Bez odzewu. Kontakt na PW.
Arek_78
Posty: 740
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Jeżeli nie ma nigdzie to może poszukaj kogoś z drukarką 3D. Bedziesz miał szybko, tanio i wymiar jaki zechcesz.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Opakowanie po spłonkach, jako element całkowicie nieprzydatny (bo do czego?) ląduje w koszu na odpady. Myślę, że warto posłuchać Arka, albo zwyczajnie w pudełka od zapałek nasypać.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
kuchartek
Posty: 151
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 20:38
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post autor: kuchartek »

Trzeba najpierw zdobyć taki program do druku 3D. Ciekawe skąd/jak zdobyć puste opakowania po zapałkach...ale pomysł na "pomostowe'' przechowywanie jest dobry. Mimo to może ktoś zaoferuje pomoc. Wiadomo że koszty przesyłki i odstępne za umożliwienie mi utylizacji plastikowych odpadów z radością poniosę.
Heilsberg
Posty: 26
Rejestracja: środa, 03 czerwca 2020, 11:20

Post autor: Heilsberg »

Od small pistol mam z 20 tacek ale nie wiem czy to pasujący rozmiar.
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 503
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

Ja przechowuje spłonki w małym, zamykanym pojemniczku na żywność + silica gel żeby wchłaniał ewentualną wilgoć i jest git.
Dawid
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 662
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

Nie ma obowiązku przechowywania spłonek w tackach, tak jak i amunicji w koszyczkach. Amunicja reelaborowana powszechnie dystrybuowana jest w foliowych workach, a i fabryczne S&B pakowane po 250 szt. lądują luzem w kartonach.

Firma Ginex sprzedaje spłonki luzem w kartonikach.
Obrazek
ODPOWIEDZ