D073.4 na Lee auto drum - duże odchyłki ,a jak u Was ?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

bau32
Posty: 31
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2020, 11:01
Lokalizacja: KSGarda

D073.4 na Lee auto drum - duże odchyłki ,a jak u Was ?

Post autor: bau32 »

Witam
zacząłem elaborację .223 na prochu D073.4 i mojego Lee auto drum nijak nie mogę ustawić.
Jak robię 9x19 na Vectanie Ba9 1/2 idzie pięknie bardzo równo.
Na Lovexie D073.4 jak chcę ustawić 24 gn to mam odchyłki po 0.5gn w obie strony a i czasami zdarza się 1gn.
Bęben do karabinowej ammo nówka sztuka nie używany , więc przesmarowałem go pudrem grafitowym , wyregulowałem śrubę ściągającą , robiłem różne eksperymenty z tą śrubą ... nic efekt ten sam, skacze bardzo mocno naważka od 23,66 do 24,86 gn , a zdażają się też czasami dokładnie 24,00 gn.
No więc na próbę do tego bębna zasypałem Vectana Ba9 1/2 .... wyszło mi na elektronicznej wadze 15,35 gn a kolejne naważki wychodziły od 15.34 do 15.37 dla mnie super.

Jakie są Wasze doświadczenia z sypaniem tego prochu D073.4 objętościowo ?
Jaki proch sypie się Wam równo objętościowo do .223 do AR-a ?
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

IMHO proch przecieka bo jest drobny a precyzja wykonania bębnów jest delikatnie mówiąc słaba. Weź pastę ścierną posmaruj bęben i dotrzyj go tak, żeby przylegał dokładnie.
bau32
Posty: 31
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2020, 11:01
Lokalizacja: KSGarda

Post autor: bau32 »

@KrisSz - Dzięki :D :D
zadziałało , co prawda jak pomyślałem ile to będzie mycia z pasty polerskiej , to wziąłem najpierw papier 1500 i na płycie szklanej powoli przeszlifowałem bęben , kurde jak słabo to było fabrycznie zrobione ...
I już nie musiałem polerować , wystarczył delikatny szlif.
A dokładność teraz +- 0,03 gn na tym prochu , super.
Dzięki jeszcze raz.

@KrisSz - jak tam Twoje szukanie faktora na długą lufę ? Ja się najpierw zająłem krótką 10,5'' i będę szukał wg tego co znalazłem w postach @montrali na beżowym forum.
ODPOWIEDZ