lovex D013 i 45ACP

Moderatorzy: wierzba, P_iter

shizo
Posty: 111
Rejestracja: wtorek, 25 września 2018, 15:14

lovex D013 i 45ACP

Post autor: shizo »

dzisiaj kupiłem lovexa D013. Mam zamiar elaborować 45acp ale już widzę, że będzie horror. Proch w postaci dość dużych płatków zapyta dozownik prochu. Złożyłem kilka naboi zobaczymy dziś wieczorem jak polecą. może ktoś z was ma jakieś wskazówki?
likker_runner
Posty: 1525
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Robiłem .45 ACP na tym prochu. Wnioski są takie:

- Sypać łyżeczką zrobioną z łuski (.32 ACP, .32 S&W Long), na mosiężnym trzonku (można zlutować), dociętej żeby naważka była jak trzeba, zaszpuntowanej odwrotnie wsadzoną zużytą spłonką. Metalowa łyżeczka się nie elektryzuje jak plastixowe Lee. Proch nabierać z małego nierdzewnego dzbanka do śmietanki do kawy (ok. 10 PLN w gospodarstwie domowym).

- Z naważkami super ostrożnie, mi startowa przekraczała prędkości z tabel, mimo krótszej lufy. Rzadki przypadek w elaboracji. Zwłaszcza jakby skracać OAL albo używać niestandardowego pocisku. Chrono obowiązkowe.

- Przygotować się na dym a'la czarny proch, zasłaniający cel. Przynajmniej ja tak miałem z jedną partią prochu.

- Ten proch jest wydajny i ekonomiczny w staroświeckich kalibrach o dużej łusce, ładowanych na niedużą prędkość i odrzut

- Zdecydowanie nie nadaje się do elaboracji wysokociśnieniowych.
shizo
Posty: 111
Rejestracja: wtorek, 25 września 2018, 15:14

Post autor: shizo »

dzięki wielkie za uwagi. właśnie wróciłem ze strzelnicy. Naważka jak z tabel Lovexa 3.9gr ale pocisk mój ołowiak ok 220gr. Bardzo przyjemnie się strzelało mały odrzut ale automatyka pistoletu działała bez zarzutu. Można powiedzieć taka damska elaboracja.
likker_runner
Posty: 1525
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Przy takich bardzo szybkich wynalazkach trzeba uważać - odczuwalny odrzut może i jest mały, ale ciśnienie max. z dużym prawdopodobieństwem będzie wysokie, tylko że szybko zanikające. Sprawdziłbym prędkość pocisku przed ew. podwyższaniem naważki.
ODPOWIEDZ