Spłonki vs. ES/SD- test

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Logic
Posty: 92
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2020, 21:08

Spłonki vs. ES/SD- test

Post autor: Logic »

http://www.targetshooter.co.uk/?cat=58

Bardzo ciekawy test. Zdziwił mnie słaby wynik CCI BR4, których większość z nas używa.
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Jest zbieżny z doświadczeniami mojego znajomego, wiele lat temu robił testy w DEVA i jemu też wyszło że spłonki SR generujące najrówniejsze ciśnienia to Muromy.
Były wtedy po 7 groszy jak się brało 1000 sztuk ...
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
oryks
Posty: 226
Rejestracja: czwartek, 08 maja 2014, 14:20
Lokalizacja: Bydgoszcz - okolice

Post autor: oryks »

Pobieżnie przejrzałem ten test i może coś źle zrozumiałem ale niby dlaczego prędkość jako wynik całej elaboracji ( i warunków strzelania w ciągu miesiąca) miałaby być dać wniosek, że różnice wynikają jedynie ze zmiany spłonek ?
Kiedyś gdzieś był test gdzie odpalano same spłonki, było to filmowane szybką kamerą i chyba mierzone ciśnienie i taki test upoważniał do wyciągania jakichś wniosków ale powyższy jest raczej grubymi nićmi szyty.
elaboruję: .223Rem, 9x19, 6.5x47
Logic
Posty: 92
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2020, 21:08

Post autor: Logic »

oryks pisze:Pobieżnie przejrzałem ten test i może coś źle zrozumiałem ale niby dlaczego prędkość jako wynik całej elaboracji ( i warunków strzelania w ciągu miesiąca) miałaby być dać wniosek, że różnice wynikają jedynie ze zmiany spłonek ?
Kiedyś gdzieś był test gdzie odpalano same spłonki, było to filmowane szybką kamerą i chyba mierzone ciśnienie i taki test upoważniał do wyciągania jakichś wniosków ale powyższy jest raczej grubymi nićmi szyty.
sluszna uwaga, założeniem testu jest to, że facet wypreparował i obniżył do zera zmienne wynikajace z pozostałych elementów elaboracji, czyli miał idealne łuski, naważki, pogode etc. pewnie się jakoś starał, żeby wyizolować tę róznicę na spłonkach, ale tak jak to z internetowymi testami- można, ale nie trzeba brać na wiarę.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Splonki sa malym procentem strzelania, glownie jest proch i dlugosc naboju (odleglosc od gwintu, gwint jest punktem odniesienia).
Holland wykonuje swoja prace, ktora jest pisanie artykulow, robi co moze, chociaz temat jest delikatny (za duzo czynnikow i skladnikow).
Kilka lat temu bylem na jednym stanowisku z najlepszym Brazylijczykiem, ktory ostrzegal mnie, abym nie uzywal splonek Magtech splonek, poniwaz duzo ich nie odpala.
Wiekszosc w USA strzela z duzym cisnieniem.
Ruskie i czeskie splonki sa bardzo dobre, ale teraz nie w sprzedazy :oops:, bardzo rowne sa splonki z Bosni Hercegowiny, ale za delikatne na wysokie cisnienie.

Najpopularniejsze w USA, Benchrest, czy Fclass sa Federal 205m i CCI 450.
ODPOWIEDZ