Hornady L-n-L problem z osiowoscia

Moderatorzy: wierzba, P_iter

dzik
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2012, 13:01

Hornady L-n-L problem z osiowoscia

Post autor: dzik »

Cześć

Mam taką prasę od kilku dni, zabrałem się za pierwszą elaborację .308 Win. Problem pojawił się już przy osadzaniu spłonek, podajnik spłonki (nie wiem jak się fachowo nazywa) nie ustawia się równo pod gniazdem tylko jest przekoszony, czy coś robię żle?
Obrazek
Jacek___73
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2011, 20:03
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Jacek___73 »

Ja bym reklamował prasę, bo ze zdjęcia wygląda że jest niesymetrycznie wyfrezowany rowek w tłoku. Trzeba zmierzyć od góry ścianki po obu stronach, oczywiście wcześniej zdjąć shell holder i odchylić osadzarke spłonek.
Jacek
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

A jak osadza?
Piotr
Awatar użytkownika
Adico
Posty: 218
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 23:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Adico »

Dziwnie mi to wygląda, strasznie duży luz w otworze shellholdera. Z ciekawości sprawdziłem jak to w mojej prasie jest. U mnie tłoczek osadzarki wchodzi w otwór shellholdera praktycznie z zerowym luzem - niezauważalnym gołym okiem. Ja bym sie shellholdera czepiał, bo sama osadzarka pracuje w tłoku ze sporym luzem i pozycjonowana jest właśnie shellholderem. Inna sprawa że jak prawidłowo osadza spłonki to bym sie nie przejmował. Osadź pocisk i sprawdź osiowość, będziesz wiedział czy jest się czym martwić.
dzik
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2012, 13:01

Post autor: dzik »

Niestety własnie nie osadza. Osadzałem pierwszy raz, nie byłem pewien czy to moja wina. Ale jak teraz zrobiłem więcej zdjęć to już jestem pewien ze frez nie jest w osii.
Obejrzałem kilka filmów z tą prasą na YT i tam spłonka podawana jest równo.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ