Pociski Lapua Scenar L 6,5 / 136 gn vs Berger Hybrid Target

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Pociski Lapua Scenar L 6,5 / 136 gn vs Berger Hybrid Target

Post autor: Ultra3000 »

Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników pocisków Lapua Scenar L 6,5 /136 lub 139 grain. Do tej pory używałem Berger Hybrid Target 140 gn ale jak wiadomo jest problem obecnie z dostępnością ich, dlatego chcę przejść na coś równie dobrego ale dostępnego bez problemu. Bergery są świetne, wyniki na tarczy bardzo mnie zadowalały. Jak wygląda celność Scenarow? Czy 136 czy 139 grainow? Czy różnica BC G7 obu tych pocisków (Scenar vs Berger) bardzo się przekłada na wyniki i podatność na warunki atmosferyczne? A może proponujcie jakieś inne pociski: Hornady, Sierra?
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Jeżeli obaliłeś teorię dopasowania pocisku do lufy to popatrz na stronach producentów odnoście BC pocisków. Będziesz miał problem z głowy.

U mnie Lapua Scenar 139gr ładnie lata. Ale mam Sabattiego.
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

BC znalazłem, nieznacznie gorsze od Bergera, aczkolwiek to tylko liczby.. ciekaw jestem jak to wygląda w praktyce. Wnosze że strzelałeś z Bergera jak i ze Scenara. Duża różnica w celności?
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Na 300m szukałem naważki to żadnej nie zauważyłem. Może na 600 i więcej takowa będzie ale raczej wątpię. Za to jedyna róznica jaką odczułem to portfel.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Może ci ułatwi sprawę wyboru - Igor który wygrał konkurencje AR w Drawsku strzela z 139gr Lapua Scenar

Wybór jest raczej z gatunku, jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Problem z Bergerem raczej będzie paro letni i nie będzie alternatywy dla Lapua 139 czy 136 gr.
Na tych pociskach widać że koledzy uzyskują również świetne rezultaty.

Mam do prób Scenara 136gr a ostatnio dokupiłem aby również go sprawdzić Scenara 139gr.
Co prawda mam i Bergera 140gr ale kiedyś się skończy i trzeba mieć jakąś alternatywę.
Mam do sprawdzenia ELD-M 140gr i 147gr, Sierra 140gr i 142gr i tą Lapuę 136 i 139gr, zawsze cos się wybierze.
Chyba dokupiłem jeszcze Sierra 144gr aby ja sprawdzić.
Awatar użytkownika
Ultra3000
Posty: 386
Rejestracja: wtorek, 09 lipca 2019, 23:40
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ultra3000 »

Dzięki za pomoc w podjęciu decyzji: przechodzę na Scenar (dostępność, pozytywne opinie oraz cena). Brałem też pod uwagę Sierra czy Hornady ale teraz przetestuje Scenara. Z Bergerem się raczej pożegnam na dobre ze wzgl na cenę (a będzie jeszcze wyższa) i przede wszystkim trudności w zakupie a nie lubię być uziemiony. Skłaniam się ku 139 grainow: wyższe G7, bardziej stabilny w locie no i może szybciej uda się nawazke znaleźć skoro tylko 1 grain różnicy w wadze do Bergera.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
ODPOWIEDZ