Elaboracja 9mm - wysoki Power Factor

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Arhelion
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 11 kwietnia 2021, 16:22

Elaboracja 9mm - wysoki Power Factor

Post autor: Arhelion »

Cześć wszystkim,

chciałbym zacząć elaborować amunicję 9mm. Jestem na etapie przygotowywania i wyliczania co i jak. Komponenty jakie posiadam:
- proch Lovex D032
- pociski ALSA Pro 124, FMJ
- Spłonki Fiocchi, małe
- zbierane łuski

W tabelach do prochu Lovex D032 rekomendowana naważka prochu dla 124 FMJ to 3,9 gr. Wrzuciłem te wartości do programu GRT i pokazało mi, że w ten sposób uzyskam power Factor na poziomie 166. Strzelam IPSC production więc zadowala mnie poziom powyżej 125. Dlaczego rekomendowana dawki prochu daje tak wysoki PF ? Według GRT, 2,7 gr i tak dałoby pożądany PF. Z drugiej jednak strony, obawiam się, że nie bez powodu rekomendowany poziom to właśnie 3,9. Jak to więc jest w tej kwestii ? Czemu producent zaleca aż 3,9 i czym grozi znaczne obniżenie tej wartości, np do poziomu 3,00 ? Czy chodzi to o pracę mechanizmu broni i broń przy tak małej naważce będzie się zacinać ? Myślałem o tym ale z drugiej strony PF 166 to już prawie Major więc ciężko mi sobie wyobrazić, że wszystko poniżej miałoby zacinać broń. Czy ktoś pomoże mi to zrozumieć ?
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Małe szanse na taki PF, sprawdź dobrze dane, które podstawiłeś do programu. Jaka prędkość jest prognozowana?
Arhelion
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 11 kwietnia 2021, 16:22

Post autor: Arhelion »

Okej, sprawdziłem dane jeszcze raz i znalazłem błąd. Nie zmieniłem długości lufy z domyślnie ustawionych 600 mm. Po ustawieniu poprawnej długości lufy wszystko wróciło do normy, a PF to 133. W takim razie wszystko się zgadza i nie było tematu. Dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
Spyderco
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 14 lutego 2019, 22:14
Lokalizacja: znienacka

Post autor: Spyderco »

Wyliczenia miałeś przy jakim OAL?
105dariusz
Posty: 235
Rejestracja: piątek, 22 listopada 2019, 22:33
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: 105dariusz »

na D32 sporo brakuje w realu do tego co podaje producent. jak nasypiesz max zalecanej to może te 125 PF bedzie albo i nie. jakieś pojedyńcze zacięcia miałem przy minimum, lekko powyżej już płynnie działa mechanika.
Awatar użytkownika
Spyderco
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 14 lutego 2019, 22:14
Lokalizacja: znienacka

Post autor: Spyderco »

Też to zauważyłem, jak ktoś składa amunicję na swoje treningi do lovex wystarczy, osobiście nie ważny jest dla mnie pf mimo że często trenuje "swoją dynamike".
ODPOWIEDZ