Szafka/sejf do przechowywania spłonek + prochu

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Kogutron
Posty: 8
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2021, 08:32
Lokalizacja: Toruń

Szafka/sejf do przechowywania spłonek + prochu

Post autor: Kogutron »

Cześć wam, zastanawiam się czy jest na rynku jakieś gotowe rozwiązanie na mniejszy sejfik / szafkę S1 który da się postawić na szafie z bronią tak żeby nie mieszać ze sobą broni amunicji plus komponentów do elaboracji. Podzielcie się jak macie to u siebie rozwiązane.
shizo
Posty: 111
Rejestracja: wtorek, 25 września 2018, 15:14

Re: Szafka/sejf do przechowywania spłonek + prochu

Post autor: shizo »

Kogutron pisze:Cześć wam, zastanawiam się czy jest na rynku jakieś gotowe rozwiązanie na mniejszy sejfik / szafkę S1 który da się postawić na szafie z bronią tak żeby nie mieszać ze sobą broni amunicji plus komponentów do elaboracji. Podzielcie się jak macie to u siebie rozwiązane.
Ze swojej strony powiem tylko, że lepiej nie przechowywać prochu i spłonek razem. Ja przechowuję swój proch w blaszanej skrzynce zamykanej na kluczyk. Chodzi o to aby w razie czego z szafy S1 nie zrobić bomby rurowej.

Obrazek
TomaszMk
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: TomaszMk »

Shizo, ale ta skrzynke + proch to trzymasz w szafie?
Bo proch ekhm .... ma tez byc w S1 :roll: o ile dobrze pamietam.

No chyba ze rzeczona skrzynka ma S1.
shizo
Posty: 111
Rejestracja: wtorek, 25 września 2018, 15:14

Post autor: shizo »

TomaszMk pisze:Shizo, ale ta skrzynke + proch to trzymasz w szafie?
Bo proch ekhm .... ma tez byc w S1 :roll: o ile dobrze pamietam.

No chyba ze rzeczona skrzynka ma S1.
No to muszę uściślić. Strzelam i elaboruję w Niemczech a tu przepisz regulują to tak.
Spłonki można kupić bez zezwolenia (od 18 lat) nie wolno ich przechowywać z prochem. Trzymam je razem z łuskami kulami itp.
Proch należy trzymać pod kluczem ale nie razem z amo ale wystarczy blaszana albo drewniana szafka.
Szafę na broń po zmiania przepisów musi być w klasie 0 albo 1 a to są już prawdziwe słonie i trzymać w nich proch to tak jak mieć bombę w domu.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

shizo pisze: No to muszę uściślić. Strzelam i elaboruję w Niemczech a tu przepisz regulują to tak.
Spłonki można kupić bez zezwolenia (od 18 lat) nie wolno ich przechowywać z prochem. Trzymam je razem z łuskami kulami itp.
Proch należy trzymać pod kluczem ale nie razem z amo ale wystarczy blaszana albo drewniana szafka.
Szafę na broń po zmiania przepisów musi być w klasie 0 albo 1 a to są już prawdziwe słonie i trzymać w nich proch to tak jak mieć bombę w domu.
Ja bym chetnie zobaczyl podstawe prawna na to co zu opisales, zwlaszcza na ten

1. zakaz przechowywania splonek razem z prochem !

2. Na trzymanie prochu nie razem z amo

mozesz wkleic w j. niemieckim , mysle, ze jakos ogarne.

Moje splonki leza w szafie w kartonie od butow.

Puder w blaszanej skrzynce z IKEA'i za 29 Jurkow. Scianki skrzynki maja moze 0,4 - 05 mm :mrgreen:
do ktorego wstawilem zamek od skrzynki na listy. :mrgreen:


:wink:
Kogutron
Posty: 8
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2021, 08:32
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Kogutron »

Chwila uściślijmy, mieszkam w Polsce czyli spłonki i proch mogę przechowywać jedynie w S1 czy się mylę?
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Kogutron pisze:Chwila uściślijmy, mieszkam w Polsce czyli spłonki i proch mogę przechowywać jedynie w S1 czy się mylę?
W Polsce przechowujesz w sejfie kalsy MINIMUM S 1



:wink:
ODPOWIEDZ