Lee FC czy Horanady Taper Crimp/Seating

Moderatorzy: wierzba, P_iter

zoom2
Posty: 282
Rejestracja: wtorek, 19 września 2017, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Lee FC czy Horanady Taper Crimp/Seating

Post autor: zoom2 »

Jakie są przewagi (o ile są) konfiguracji:

Lee Bullet Seating Die + Lee Factory Crimp nad Hornady Taper Crimp/Seating Die

Mam i używam zestawu Lee ale w związku z tym, że na chwilę przesiadłem się na prasę jednostanowiskową lenistwo podpowiada mi rozwiązanie Hornady ( jeden przebieg zamiast dwóch)

Przy zastosowaniu matrycy Hornady zyskam na wygodzie pracy tylko pytanie czy coś przy tym stracę?
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Lee FCD zapewnia Ci dodatkowo postsizing łuski, osadzająca H-dy robi tylko zacisk.
H-dy w wersji jednoprzebiegowej nadaje się tylko do pocisków płaszczowych, na miedziowanych, malowanych czy ołowianych będziesz strugał płaszcz przy próbie jednoczesnego wciskania pocisku i zwężania średnicy łuski, jeśli podzielisz ten proces na osadzanie w jednym przebiegu i zacisk w kolejnym to OK.

Przy robieniu 9x19 do strzelania precyzyjnego zaczynałem od odzielnej matrycy H-DY Taper Crimp (bo osadzająca robiła tylko roll crimp), potem miałem osadzającą H-DY z taper crimp, skończyłem na Lee FCD i nie mogę stwierdzić że któraś z nich dawała mi lepsze rezultaty na tarczy, za to Lee daje największą pewność działania amunicji. H-DY Taper Crimp Die 9mm używam do tej pory do wystających wad cutterów w 38 special - bo tam osadzająca zawsze robi roll crimp.
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
zoom2
Posty: 282
Rejestracja: wtorek, 19 września 2017, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zoom2 »

Dziękuję za info.
Mam jeszcze takie pytanie:

Czym różni się efekt pracy Lee Bullet Seating Die ( która też robi crimp) od Hornady Taper Crimp/Seating Die?
ODPOWIEDZ