różnica w ciśnieniu

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Wojciech
Posty: 137
Rejestracja: środa, 08 września 2010, 19:48

różnica w ciśnieniu

Post autor: Wojciech »

Witam

Proszę Kolegów o pomoc w interpretacji różnicy.
Podstawiłem do QLoad dane producenta VV i mam duże wątpliwości co do naważki , o ile prędkość jest w miarę zbliżone to ciśnienie jest w programie ogromnie zaniżone.

Dane które wprowadziłem do programu z tabeli producenta Vv
pocisk 243 win 87 gr hornady BTHP 2442
długość łuski 51,80
COL 68.30
pojemność 54
lufa 600
proch VV n140 min naważka 31.6 jaką wskazał producent prochu
Przy tych parametrach program wskazuje na V 785 ms, a ciśnienie tylko 2246 bar co jest znacznie poniżej żółtego pola.
W przypadku max naważki 36.3 program wskazuje prędkość 875 ms, a ciśnienie tylko 3164 bar.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, sądzę ze to ja gdzieś popełniłem gafę w Qload ale chciałbym to skonsultować z Kolegami bo obawiam się robić naważki różnica jest w ciśnieniu spora.
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Dane wprowadziłeś raczej poprawnie.
Mała uwaga:
- w danych producenta jest V-Max, Ty używasz BTHP, będą się różnić długością, zapewne.
Postawiałeś rzeczywistą długość kulki?
- przy naważce startowej jest małe wypełnienie wg QL'a. Sprawdź jak to wygląda w rzeczywistości, tzn jak masz możliwość zasyp łuskę VV140.
Dla niektórych prochów QL ma trochę rozjechane dane...
Wojciech
Posty: 137
Rejestracja: środa, 08 września 2010, 19:48

Post autor: Wojciech »

Masz rację nie podstawiłem rzeczywistej długości kuli. Na pewno zmieni trochę ciśnienie, ale to i tak nadal będzie duża rozbieżność.
Dzięki za pomysł z sprawdzeniem faktycznego wypełnienia, zasypię łuskę i zobaczę czy pokrywa się z QL.
Poszukam jeszcze w necie może znajdę naważki startowe dla tej kulki i prochu, żeby mieć pewność ;-)
ODPOWIEDZ