Elaboracja rewolwer Nagant kal 7,62

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

liszak
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 20 listopada 2017, 16:43
Lokalizacja: Pomorskie

Elaboracja rewolwer Nagant kal 7,62

Post autor: liszak »

Dzień dobry. Trochę mnie poniosło i wymyśliłem sobie elaborację tego nietypowego kalibru. Wiem, że to ciężki temat, dlatego go odświeżam, bo pojawiał się dawniej już na naszym forum. Przeczytałem co znalazłem i wiem, że nie będzie lekko. Mam rewolwer z roku 1918, lufa wyczyszczona jak należy łącznie z użyciem chemii do wyeliminowania resztek ołowiu itp. Gwint wyrażny, dość ostry więc powinno być ok. Sprawdzony na amunicji dostępnej czyli PPU i sowieckiej chyba sportowej z glęboko osadzonym pociskiem w żółtych kartonikach, chyba sportowej. Efekt niezadowalający. PPU w miarę, ale nie tak jak bym chciał, natomiast sowiecka to porażka, do tego łuski nie nadające się dla mnie do elaboracji. Robię tylko na boxerach. Więc pomysł z własną elaboracją. Może uda się złożyć coś co będzie lepiej latać. Matryce Lee czekają, wiem, że nie najlepsze do akurat tego kalibru, komponenty też mam. Ale nie mam tabel i naważek. Dlatego proszę o pomoc i podstawienie do programu QL jeśli by był ktoś tak miły i uczynny.

Pocisk PPU 7,62 (.307) FPJ (6,35g) 98gr PPU1901
Łuska PPU
Proch DO36 lub SO11 (najlepiej dla obydwu jak by to było możliwe i komuś się chciało)
Spłonka CCI Small Pistol lub Fionchi SP

Od razu dziękuję z góry za pomoc i za sugestie kolegów którzy przerobili już ten temat na własnym doświadczeniu.
Pozdrawiam.
liszak
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 20 listopada 2017, 16:43
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: liszak »

Tak myślałem, że ciężko będzie ogarnąć temat, bo nie ma zbyt wielu ludzi elaborujących ten specyficzny kaliber.
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

A jakie masz dokładnie te matryce? Takie do robienia amunicji jak oryginalna, z uszczelnieniem i pociskiem schowanym w łusce?

Czy amerykański wynalazek do robienia na łuskach .32-20 z pociskiem wystającym jak do zwykłego rewolweru?
liszak
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 20 listopada 2017, 16:43
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: liszak »

Wygląda, że na to, że te drugie. Więc będzie trochę kombinowania.
ODPOWIEDZ