Problem z przełądowanie MP15 na prochu D063

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

lemuchr
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 08 kwietnia 2021, 10:05

Problem z przełądowanie MP15 na prochu D063

Post autor: lemuchr »

Koledzy mam problem.
Zacząłem bawić się w elaborację .223.
No i mam problem z przeładowywaniem w moim mp15.
Na żadnej z przetestowanych naważek uzyskanych od kolegów jak i z internetu nie udało mi się uzyskać porpawnego przeładowania/pozostawienia zamka w tylnej pozycji po ostatnim naboju.
Naważki testowałem najróżniejsze aż do przepalenia wgniecenia po iglicy w spłonce. OAL również od długich po krótkie.
To co u innych działa poprawnie niestety u mnie nie. Winę widzę w zbyt mocnej sprężynie powrotnej. Czy jej skrócenie powinno pomóc w tej sytuacji?
de Fresz
Posty: 182
Rejestracja: czwartek, 27 grudnia 2018, 16:50

Post autor: de Fresz »

Zmień proch. U mnie automatyka działa poprawnie od 19,3-19,5 graina, a maks to 19,8. To jest naprawdę kiepski wybór do ARa, mało uniwersalny (tylko pociski 55). Na dość słabych naważkach na D73.5 nie ma żadnych problemów z automatyką, można go używać z pociskami 55-77. Tylko w tym roku już się go pewnie nie kupi, może w drugiej połowie...
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Jeżeli na fabrycznej amo przeładowuje poprawnie to ... zmieniłbym proch...
SlaweQ
Posty: 29
Rejestracja: piątek, 25 sierpnia 2017, 23:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

U mnie testowałem od naważki startowej z tabel dla LOVEX-a D063 -> 18,5 gr i dojechałem do 19,3 gr
Pociski o masie 55 gr Hornady i PPU, magazynki Magpul i Fab Defence, karabin nie grzebany w środku po za wyciszeniem sprężyny buffera.
Automatyka działa poprawnie, zamek zostaje w tylnym położeniu po ostatnim naboju.
Proch został po przygodzie z 7,62x39 i grzechem byłoby go nie wykorzystać 8-)

Sprężynę buffera u siebie poprawiałeś/wymieniałeś czy to oryginał?
Podmiana sprężyny od innego MP15 w którym Twoja elaboracja działa, pomogłaby wyjaśnić sprawę.
.223Rem .32S&WL 9x19 .38Spec .45ACP
Kajor
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2018, 03:35

Post autor: Kajor »

Lekko odkopię temat - składam tanie kulki do plumkania właśnie na D.063 i właśnie do S&W M&P-15, ale z lufą 12,5" bez ruszonego systemu gazowego.
"Normalny" szesnastocalowy M&P-15 jest mocno przegazowany, dlatego działa na absolutnie wszystkim co się załaduje do magazynka, do tego stopnia, że pomimo urżnięcia 3,5 cala z lufy, cały czas ekstrakcja jest na godzinę 4-4:30.

Do takiego setupu składałem kulki z pociskiem LOS 55g FMJ i OAL 56,0mm, najpierw na 1,230g/19gn, później na 1,270g/19,6gn, a ostatnio 1,205g/18,6gn - cała rozbieżność tabeli Lovexa. Każda z ww. elaboracji działała bez żadnego problemu z tłumikiem i bez. Naboje są wyraźnie słabsze od amunicji fabrycznej, a testowane na automatycznym M16 dawały dużo niższy ROF (+/- 100-150 strz./min mniej). Prędkości wylotowe wahały się między 700m/s a 780 m/s.

Jeśli w twoim S&W kulki robione na D.063 z naważką z tabeli Lovexa nie uruchamiają automatyki, to masz coś nie tak z bronią - miałem taki sam objaw podczas składania sprzętu, gdy blok gazowy był luźno obsadzony na lufie i przepuszczał.
STR80
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2020, 18:22

Post autor: STR80 »

Mój S&W MP15 z lufą16" miał problemy z przeładowywaniem fabrycznej amunicji, lekarstwem na to było skrócenie sprężyny. Wczoraj testowałem pierwszą elaborację na prochu D063, pociski Hornady 55gr, naważka 18,5gn i 19.0gn. Na pierwszej strzelał ale nie pobierał naboi z magazynka a przy drugiej próbował pobierać ale zamek przycinał naboje w połowie bo nie cofał się dostatecznie daleko. Sprężynę jeszcze muszę przyciąć.
Skupienie na 100m wyszło tak :

Obrazek
kluska
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek, 09 stycznia 2017, 08:34

AR-15 i DC063

Post autor: kluska »

ODPOWIEDZ