Co wybrać?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Wolf77
Posty: 53
Rejestracja: niedziela, 09 stycznia 2011, 13:54

Co wybrać?

Post autor: Wolf77 »

Mam dylemat co wybrać Zeiss Conquest 6,5-20x50 czy Sightron SIII SS 6-24x50? Lunetka ma być na varmint 6,5x55 strzelnica oraz kozły lisy, myślałem też o Leupold-zie ale jest sporo droższy a nie wiem czy 50% lepszy, siatka mil-dot zeiss (tak myślę), sightron moa-2. Byłbym wdzięczny za informację od osób które korzystają z którejś z lunet.
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Mam od 2-3 lat Zeissa Conquesta 6,5-20x50 i jestem z niego bardzo zadowolony. Kupiłem go z podobnym przeznaczeniem co Ty czyli strzelnica, rogacz i lis. Luneta ma świetny obraz i doskonale sprawdza się w terenie w dzień. Duża krotność pozwala na oddanie precyzyjnego strzału na dystans powyżej 200m, a świetny i ostry jak żyleta obraz pozwala na ocenę rogacza nawet z odległości 300m. Ja mam krzyż nr 4. Cienkie nitki w środku nie zasłaniają celu a grube belki na zewnątrz pozwalają oddać strzał w nocy. Miałem okazję porównywać tego Zeissa z Leopoldem i mogę stwierdzić że jest on o conajmniej 50% ale gorszy. Sightrona nie miałem niestety w rękach.
Alphamale
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 05 kwietnia 2012, 03:40

Post autor: Alphamale »

Mam Sightrona SIII ale 10-50 i Zeissa Conquesta ale w 3-9 do polowan.
Jesli szukasz lunety przede wszystkim do polowania bierz Zeissa, moim zdaniem jest lepszy.
Lzejszy, dobra optyka, fajny krzyz.
SIII ma inna przewage, jest to luneta z tuba 30mm, wiekszym zakresem regulacji na bebnach.
Moim zdaniem jesli Twoje strzelanie bedzie ocieralo sie o zawody to bralbym SIII ale w zakresie 8-32.
Przy dobrych warunkach pogodowych mozesz nawet urzyc caly zakres powiekszenia, mysle, ze 70MOA regulacji jest super.
Luneta jednak jest ciezsza.
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Podobnie jak Winek64 mam i jestem zadowolony.
Zalety zostały już opisane :wink:
Maksymalna korekta krzyża "do góry" to 23 Moa pozwala przy 223 na strzał "bez poprawek" na ponad 600m.
Zdaje sobie sprawę,że ten kaliber nie jest predysponowany to tak dalekich strzałów ale trzeba było spróbować :)
Pozdrawiam
Maciek
Wolf77
Posty: 53
Rejestracja: niedziela, 09 stycznia 2011, 13:54

Post autor: Wolf77 »

Koledzy dziękuję za opinię.
ODPOWIEDZ