która lepsza????

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Wojciech
Posty: 137
Rejestracja: środa, 08 września 2010, 19:48

która lepsza????

Post autor: Wojciech »

Witam

Jeżeli sformatujemy szyjkę łuski w matrycy Neck ,a drugą w matrycy FL Die ( formatujemy również szyjkę) to czy jest różnica w jakości sformatowanej łuski, czy jakość jest identyczna . Nie bierzemy tutaj różnicy pomiędzy matrycami , zakładamy ze matryce są identycznie dokładnie wykonane.
sniper4
Posty: 154
Rejestracja: środa, 07 marca 2012, 15:57

Post autor: sniper4 »

Jeśli używasz danych łusek wyłącznie do swojego karabinu to wystarczy matryca typu neck. Gdy chcesz już użyć innych łusek niż te odstrzelone z własnej broni musisz użyć matryc typu FL.
Głównie w tym jest różnica. Wymiary średnic szyjek(tych samych łusek) powinny być takie same.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Lepsza jest Lapua Match :lol:
Piotr
Stanisław
Posty: 313
Rejestracja: poniedziałek, 05 grudnia 2011, 00:10
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Post autor: Stanisław »

Szyjka musi być sformatowania reszta łuski nie. po odstrzeleniu luska powinna sie dopasaowac do twojej komory. Więc jak strzelasz ze "swoich" łusek to lepiej formatowac tylko szyjkę. Na marginesie na tarczy nie zauważyłem istotnych różnic a łuski nie są na tyle wyekspalatowanie by zauważyć różnicę w ich zużyciu ( 2 - 3 napełnienia). :lol:
Alphamale
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 05 kwietnia 2012, 03:40

Post autor: Alphamale »

Podczas formatowania szyjki, dochodzi do zmian w ramionach tejrze szyjki, jesli naboj ustawia sie (head spacing) na ramiona i od czasu do czasu nalezy sformatowac ja cala, lub zrobic 'bump' specjalna matryca. Darzenie do uzyskania powtarzalnosci powoduje, ze chwytamy sie roznych metod, ktore pozwola osiagnac lepsza celnosc, lepsze skupienie. Formatowanie szyjki moim zdaniem ma duzy sens w komorach 'custom', gdzie nalezy robic neck turning, ale w zwyklych fabrycznych sztucerach nie ma to az takiego znaczenia. Nie zostalo ani udowodnione, ze to pomaga, ani szkodzi. Jest to po prostu metoda, ktora stosujemy, ja rowniez, moze bardziej dlatego, ze mam wszystko poustawiane pod szyjke i kiedy zaczynalem elaborowac to tak mi mowiono.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Z tego co "mi mówiono" to zimne odkształcanie metali nie jest dla nich najzdrowszym, wiec dbając o zdrowie moich łusek odkształcam najmniej jak mogę... :D
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
ODPOWIEDZ