308 w pocisk Hornady 165G SST lufa 60 cm Voere 2165

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

arewus
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 10 czerwca 2012, 10:39
Lokalizacja: Sopot

308 w pocisk Hornady 165G SST lufa 60 cm Voere 2165

Post autor: arewus »

Witam uprzejmie. Zestaw jak wyżej.
Z postu poniżej wynika że proch HOGDON BL-C do strzelań myśliwskich będzie najbardziej odpowiedni. Pytanie dotyczy spłonki. Jaką polecacie z tych dostępnych w Parabellum.
Cisza i spokuj
Alphamale
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 05 kwietnia 2012, 03:40

Re: 308 w pocisk Hornady 165G SST lufa 60 cm Voere 2165

Post autor: Alphamale »

arewus pisze:Witam uprzejmie. Zestaw jak wyżej.
Z postu poniżej wynika że proch HOGDON BL-C do strzelań myśliwskich będzie najbardziej odpowiedni. Pytanie dotyczy spłonki. Jaką polecacie z tych dostępnych w Parabellum.
Kazda splonka zadziala.
Tu bardziej jestesmy zapatrzeni w kierunku kilku wyprobowanych przez nas firm i np. ja stosuje do polowan CCI-zoltych, a do tarczy Federal Gold Match, zdajac sobie sprawe, ze i Winchester, Remington, Wolf, SB beda pracowac. :mrgreen:
arewus
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 10 czerwca 2012, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Post autor: arewus »

I Bardzo dziękuję wyczerpująca i pełna odpowiedz.
Cisza i spokuj
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Z tego co widzę to w "Para" w tej chwili nie ma żadnych dużych spłonek :(
Są w Incorsie ale cena z kosmosu i oby Parabellum nie poszło w ich ślady bo tam co nowa dostawa to "nowe" ceny....
Pozdrawiam
Maciek
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Re: 308 w pocisk Hornady 165G SST lufa 60 cm Voere 2165

Post autor: PiotrL »

Alphamale pisze:
arewus pisze:Witam uprzejmie. Zestaw jak wyżej.
Z postu poniżej wynika że proch HOGDON BL-C do strzelań myśliwskich będzie najbardziej odpowiedni. Pytanie dotyczy spłonki. Jaką polecacie z tych dostępnych w Parabellum.
Kazda splonka zadziala.
Tu bardziej jestesmy zapatrzeni w kierunku kilku wyprobowanych przez nas firm i np. ja stosuje do polowan CCI-zoltych, a do tarczy Federal Gold Match, zdajac sobie sprawe, ze i Winchester, Remington, Wolf, SB beda pracowac. :mrgreen:
Tak dla zasady - każda która w opisie ma symbol LR.... no chyba ze uzyc łusek od .308 Palma - wiec może być SR... :D
Piotr
Alphamale
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 05 kwietnia 2012, 03:40

Post autor: Alphamale »

Jeszcze jedno o splonkach.
W sztucerach typu 'Bolt' uzywalem roznych splonek, ale mam swoje preferencje, ktore wczesniej wymienilem.
Jednak w broni typu polautomat czy pistolet rozne splonki, roznie dzialaja i mam z nimi swoje doswiadczenia.
Najlepsze jakie sa moim zdaniem, tzn zero niewypalow to Federal i Winchester. Federal chyba jest najlepszy.
Za to SB to ciasne splonki, zdarzaja sie niewypaly i ciezko je sie osadza. Remington, maja taki platynowy kolor i mialem niewypaly,
CCI to moim zdaniem porazka jesli chodzi o pistolet. Sa bardzo twarde, wygladaja na solidne, ale mysle, ze sa pod mocna sprezyne kurka,
bardziej do ammo na samoobronne niz wyczyn.
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Re: 308 w pocisk Hornady 165G SST lufa 60 cm Voere 2165

Post autor: Maciej Krawczak »

arewus pisze:Witam uprzejmie. Zestaw jak wyżej.
Z postu poniżej wynika że proch HOGDON BL-C do strzelań myśliwskich będzie najbardziej odpowiedni.
Dobre też będą N540 i N550 Vihtavuori - przy podobnym ciśnieniu dadzą większą prędkość.
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

"CCI to moim zdaniem porazka jesli chodzi o pistolet. Sa bardzo twarde, wygladaja na solidne, ale mysle, ze sa pod mocna sprezyne kurka,
bardziej do ammo na samoobronne niz wyczyn."

Tutaj nie zgodzę się z Kolegą, odstrzeliłem tysiące spłonek CCI różnego rodzaju i miałem zero niewypałów, a co ciekawe z powodzeniem stosuję spłonki Small Rifle (właśnie CCI) do elaboracji .38 Spl i .357 Mag i działają nawet w mroźnej zimie.
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Przy pustych około 120 paletkach z opakowań spłonek CCI nie odnotowałem ani jednego niewypału. Chyba w porównaniu do przytoczonej wypowiedzi wyżej MIAŁEM NIESAMOWITEGO FAHRTA.....
"Uwielbiam chorał ruski..."
Alphamale
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 05 kwietnia 2012, 03:40

Post autor: Alphamale »

RC, Stefan Bazyluk
przeczytajcie najpier dobrze co napisalem. Jesli masz fabryczna sprezyne kurka, wtedy nie ma znaczenia jaka jest splonka, aby tylko weszla do gniazda i byla 'flash'.
Jesli masz bron typu custom, gdzie sprezyny sa powimieniane azby poprawic funkcjonalnosc broni to CCI nie dziala tak dobrze jak inne.
CCI holduje zasadzie grubszej scianki w porownaniu do Federala i mysle, ze stal ktorej uzywaja jest rowniez mniej plastyczna niz ta u Winchestera na przyklad.
Z 4tys splonek CCI, mialem okolo 15-20 niewypalow!, z okolo 8 tys Winchestera moze 1, Federala okolo 30 tys zero, aczkolwiek raz mi wypadla splonka,
6 tys SB, mialem problemy podobne do tych co z CCI, Remingtona uzywalem tylko w malym zakresie, okolo 2tys i mialem z 6 niewypalow.
Liczy sie rowniez osadzenie splonki, ze wzgledu na to, ze wiekszosc jest ladowana na kombajnach Dillona to docisk jest rozny, twarda splonka nie wchodzi tak samo do srodka jak
miekka, a nikt nie bawi sie w czyszczenie gniazd.
To sa moje ostatnie trzy lata, od kiedy spisuje z czego strzelam. Wczesniej jechalem przewaznie na Winchester i CCI :(( do momentu kiedy nie odkrylem Federala.

CCI w broni dlugiej spisuje sie znakomice, ale w pistoletach wielu moich kolegow mialo i ma te same problemy, iglica nie zbija splonki.
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Jeśli wolno zapytać, na czym polega funkcjonalność broni poprzez osłabienie sprężyny kurka?
sniper4
Posty: 154
Rejestracja: środa, 07 marca 2012, 15:57

Post autor: sniper4 »

Potwierdzam wypowiedź Kolegi RC, gdzie mówi że spłonki CCI są dobre w .38 SPECIAL. Stosuję CCI500 small pistol i jak do tej pory 0 niewypałów. Strzelałem we wszystkich porach roku(nawet tej zimy gdzie temp. dochodziła -30 stopni). Działają niezawodnie.
Alphamale
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 05 kwietnia 2012, 03:40

Post autor: Alphamale »

RC pisze:Jeśli wolno zapytać, na czym polega funkcjonalność broni poprzez osłabienie sprężyny kurka?
Pewnie, ze mozesz. :D
Bron polautomatyczna w skrocie piszac, dziala na zasadzie odprowadzania gazow i pracy sprezyn.
Funkcjonalnosc broni do strzelania sportowego, czy to w AR czy w pistoletach, mozna poprawic poprzez tunningowanie broni, oczywiscie jesli jest to dopuszczalne w danej dyscyplinie.
Ja strzelam z pistoletow tzw. 1911-ek, ale w wersji dwurzedowego magazynka.
Pistolet ten przychodzi fabrycznie zreguly z sprezyna kurka 19lbs, i sprezyna oporopowrotna 15lbs.
Obnizenie, lub zmiana wartosci sprezyn moze zmienic to jak pistolet strzela i wchodzi w tarcze, jest to bardzo istotne w strzelaniu dynamicznym.
Np., podczas doprowadzana spustu, poprzez wymiane: kurek, sear, disconnector, sear spring oraz sprezyna kurka mozemy zmienic spust na krotki reset, ale taki plynny, ktorego sie nie uzyska podczas regulacji srubka w spuscie i obnizyc wartosc spustu z 2.5-3kg na jakies 0.8-1kg. Czy jest to potrzebne?? #-o Jesli sie strzela raz na jakis czas, jakies tam strzelanie, pewnie nie. Jesli sie strzela zawody co tydzien, to tak, jest to bardzo potrzebne.
Jest jeszcze sprezyna oporopowrotna, ona ma tez swoje zadanie i zmiana jej moze doprowadzic do poprawy w strzelaniu w zaleznosci od techniki jaka posluguje sie strzelec.

Pozdrawiam
Alphamale
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 05 kwietnia 2012, 03:40

Post autor: Alphamale »

sniper4 pisze:Potwierdzam wypowiedź Kolegi RC, gdzie mówi że spłonki CCI są dobre w .38 SPECIAL. Stosuję CCI500 small pistol i jak do tej pory 0 niewypałów. Strzelałem we wszystkich porach roku(nawet tej zimy gdzie temp. dochodziła -30 stopni). Działają niezawodnie.
Temperatura nie jest istotna, technika wykonania splonki i jej osadzenie ma wieksze znaczenie przy strzelaniu z automatow.
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Alphamate

"CCI to moim zdaniem porazka jesli chodzi o pistolet" -
wydawało mi się, że język polski mam opanowany perfekt: czytam i piszę ze zrozumieniem w tym języku od ponad czterdziestu lat a co w rozumieniu "potocznym i dosłownym " znaczy słowo "porażka" też wiem..... .
"Jesli masz bron typu custom, gdzie sprezyny sa powimieniane azby poprawic funkcjonalnosc broni to CCI nie dziala tak dobrze jak inne" -
to proste, masz niefachowo zrobiony "custom"......
"Uwielbiam chorał ruski..."
Alphamale
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 05 kwietnia 2012, 03:40

Post autor: Alphamale »

Stepanie,
nie rozumiem Twojej zlosliwosci do mnie. Kiedys pytales sie mnie o elaborowanie i nie bylo wtedy u Ciebie uszczypliwosci.
Po co te Twoje zlosliwosci? Co chesz tym osiagnac? Jesli uwazasz, ze masz racje to udowodnij to.

Bron wykonana na zamowienie jest wykonana w okreslonym celu. Ona ma dla tego celu dzialac. Moja jest robiona pod:
celnosc, stress, funkcjonalnosc i niezawodnosc. Firma ktora taka bron robi, ma w tej chwili 2 letni okres oczekiwania a ludzie wciaz ja chca.
W Polsce jest jej bardzo malo, mozna naliczyc na palcach jednej, moze dwoch rak. Bron jest bardzo droga, ale najlepsza tego typu jaka znam.
Jesli chcesz kontynowac broczenie sie ze mna, bardzo prosze, zapraszam na email.
To sa dwie sztuki, ktore maja juz na swoim koncie po okolo 30 tys na glowe, przy PF 180


Obrazek
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Alphamale pisze:
Obrazek
Ja pierniczę. Strayer - Voigt. Zamawiałeś przez ich stronę? Kiedyś, jak bawiłem się w IPSC, tak sobie marzyłem o Stock Modified. Ale nikt tego u nas nie sprzedawał a Polska dla Europy, to był dziki kraj. Może i dobrze, bo bym musiał dzieci na części sprzedać. Super broń. Może chcesz się zamienić na Siga 210?
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Nigdy w życiu nie zamieniłbym SIG-a P210 nawet za te dwa kustomy.
Jak chodzi o pracę spustu, to po niewielkich zabiegach powiedziałbym kosmetycznych, w moim CZ 75 i S&W 686 są jak miód ze smalcem, wcale nie trzeba zmiękczać sprężyn kurka.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

RC pisze: w moim CZ 75 i S&W 686 są jak miód ze smalcem, wcale nie trzeba zmiękczać sprężyn kurka.
S&W686 tak ma. Chodzi jak masełko. Miód ze smalcem, to chyba tylko dla tych z mocnym żołądkiem... :lol:
Regulację sprężyny kurka robi się jedną śrubką. Ale im lżej chodzi, tym większa szansa na nie zbicie spłonki.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Alphamale
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 05 kwietnia 2012, 03:40

Post autor: Alphamale »

RC pisze:Nigdy w życiu nie zamieniłbym SIG-a P210 nawet za te dwa kustomy.
Jak chodzi o pracę spustu, to po niewielkich zabiegach powiedziałbym kosmetycznych, w moim CZ 75 i S&W 686 są jak miód ze smalcem, wcale nie trzeba zmiękczać sprężyn kurka.
Akurat wszystkie przez Ciebie wymienione jednostki posiadalem i uważam, ze jest to tylko solidna broń do samoobrony.
Sportowo nie da się za bardzo z tego strzelać, bez wymiany większości części.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Alphamale pisze:
RC pisze:Nigdy w życiu nie zamieniłbym SIG-a P210 nawet za te dwa kustomy.
Jak chodzi o pracę spustu, to po niewielkich zabiegach powiedziałbym kosmetycznych, w moim CZ 75 i S&W 686 są jak miód ze smalcem, wcale nie trzeba zmiękczać sprężyn kurka.
Akurat wszystkie przez Ciebie wymienione jednostki posiadalem i uważam, ze jest to tylko solidna broń do samoobrony.
Sportowo nie da się za bardzo z tego strzelać, bez wymiany większości części.
Hi, hi. Znam lepsze modele do stosowania jako broń do ochrony osobistej niż SW686 z 6 calową lufą :D CZ75/85 to też raczej broń "mundurowa" do noszenia na wierzchu. Ma doskonałe działanie prewencyjno-obronne. Jak się kulki skończą, to i kolbą jak melem przyłożyć można. Moja czesia przewyższała swoimi możliwościami moje umiejętności. Smith też to robi, ale to rewelacyjny rewolwer i chyba nigdy się go nie pozbędę. Obydwa modele jak najbardziej nadają się do sportu w kategorii powszechnej IPSS lub IPSC (pistolet).
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Alphamale:

jestem daleki od myśli o jakichkolwiek złośliwościach a tym bardziej personalnych: NIE POSIADAM ŻADNYCH NEGATYWNYCH DOŚWIADCZEŃ ZE SPŁONKAMI FIRMY CCI - Fix und Fertig.
Jakiekolwiek skojarzenia co do podtekstów w moich wypowiedziach są w mojej ocenie nieuprawnione: ....
Pozdrawiam
PS: Rozumujmy bez emoci, pragmatycznie.
"Uwielbiam chorał ruski..."
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

"Sportowo nie da się za bardzo z tego strzelać, bez wymiany większości części."

To ze mną chyba jest coś nie tak, strzelam sportowo konkurencje ISSF z tego badziewia, bez wymiany chociażby jednej śrubk,i i wyczynowe Walthery, Pardini, Hammerli nieraz zostały w tyle :D.
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

RC pisze:"Sportowo nie da się za bardzo z tego strzelać, bez wymiany większości części."

To ze mną chyba jest coś nie tak, strzelam sportowo konkurencje ISSF z tego badziewia, bez wymiany chociażby jednej śrubk,i i wyczynowe Walthery, Pardini, Hammerli nieraz zostały w tyle :D.
Polski lotnik też zdaniem pewnych ludzi (tzn. polityków) poleci na drzwiach od stodoły, ale znacznie bardziej wygodnie lata się nowym F-16.
Dla mnie też do niedawna najlepsza była czeska ciężka.
Reasumując: dobry lotnik poleci na wierzejach, kiepskiemu nie uda się to nawet na F czy Su. Ci najlepsi na F będą Asami Przestworzy =D>
forester
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Akurat syn mojego sąsiada z "rancha", niejaki Rościsław Stepaniuk ( w moich stronach jesteśmy w większości na "-uk") jako pierwszy pilotował F-16 do Polski... . Nie były to nowe F-16 ale latały.... .Doleciał, .... .
"Uwielbiam chorał ruski..."
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Stepan Bazyluk pisze:Akurat syn mojego sąsiada z "rancha", niejaki Rościsław Stepaniuk ( w moich stronach jesteśmy w większości na "-uk") jako pierwszy pilotował F-16 do Polski... . Nie były to nowe F-16 ale latały.... .Doleciał, .... .
W moich stronach też większość na -uk. Tylko jeden na -ski : Skiryluk :eeg/:
A ten F-16 musiał być trochę stuningowany, miał przynajmniej nową awionikę O:) :evil: O:)
forester
ODPOWIEDZ