Szafka na amunicję i broń krótką

Moderatorzy: wierzba, P_iter

wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 714
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Szafka na amunicję i broń krótką

Post autor: wierzba »

Witam,
szukam namiarów na kogoś kto by wykonał szafkę na broń krótka i amunicję na wymiar, mam wnękę do zagospodarowania, z błogosławieństwem od żony.
Wysyłałem maile do różnych firm produkujących szafki na broń (Metalowiec Białystok itp) i albo bez odpowiedzi albo ceny z kosmosu. Życie by mi to uratowało bo z dużej szafy już się wysypuję, jak mam coś wyjąć to muszę wszystko wyjąć a na drugą dużą szafę nie mam szans. Macie może jakieś sprawdzone namiary ? Potrzebuję szafki 600x500x450 żeby optymalnie wykorzystać miejsce.

pozdrawiam
wierzba
mkowalczuk
Posty: 189
Rejestracja: wtorek, 01 listopada 2011, 13:11
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: mkowalczuk »

Zagadaj z Sebastianem na iwebie. Wydaje mi się, że pracuje w firmie zajmującej się takim sprzętem i może ... . Sam nie wiem czy to dobry pomysł, ale spróbować chyba warto.
Jak nie pomoże to sam zespawaj lub zleć wykonanie jakiemuś ślusarzowi.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Anmar robił szafki na zamówienie w jakiejś szkole. Tanio jakoś wyszło. Dzwon do niego.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Kupiłem w ubiegłym roku w Bricomanie sejf na zamek szyfrowy z 4 ryglami. Co prawda wbudowałem go do środka szafy jako dodatkowe zabezpieczenie, ale jak masz wyrozumiałego dzielnicowego powinno przejść. Koszt ok 300 zł. Do wyboru kilka modeli.
forester
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Raczej nie liczyłbym na wyrozumiałego dzielnicowego bo jeżeli przy kontroli wyjdzie że szafka nie posiada atestowanego zamka mogą być spore kłopoty do cofnięcia pozwolenia włącznie. Oprócz kontroli przez miejscowy organ może zdarzyć się kontrola bezpośrednio z KW. Moja KW parę lat temu przeprowadzała masowe kontrole w terenie i wielu kolegów w tym i ja musiało kupić nowe szafki. Od ponad roku obowiązuje nowa ustawa o broni i amunicji i nie radziłbym nikomu liczyć na wyrozumiałość policji.
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Jaka ustawa zezwala policji na kontrolę szaf i kaset, w których przechowujemy broń?
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

No i tradycyjnie pytanie: O jaki atest chodzi? Ustawa tego nie precyzuje.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
sniper4
Posty: 154
Rejestracja: środa, 07 marca 2012, 15:57

Post autor: sniper4 »

Jeśli trzeba, mam dostęp do tanich, solidnie zrobionych szafek.
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Ustawa faktycznie nie precyzuje kto ma wydać ten atest więc wystarczy jakikolwiek atest. Takie atestowane zamki można kupić już od 70zł. W ustawie o broni i amunicji nic faktycznie nie pisze o kontroli sposobu przechowywania ale myślę że policja ma jednak do tego jakieś prawo, sam zresztą 3 tygodnie temu miałem taką kontro zresztą nie pierwszą w swoim życiu.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Jak w żadnym § o tym nie pisze, to nie ma takiego prawa, ale nie martwcie się, w ramach dopasowywania się do wielkiej i nieomylnej Uniji Europejskiej dostanie takie prawo prędzej, czy później... :(
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Jeżeli w ustawie o broni i amunicji nic nie ma o kontroli sposobu przechowywania broni to nie znaczy że nie ma o tym gdzieś indziej napisane. Można by rozwiać wszystkie wątpliwości w tym temacie pytając o to kolegę 9x19 z innego forum. On na pewno będzie znał odpowiedź.
W UoBiA nic nie pisze np o wykorzystaniu alkomatu czy testów na narkotyki ,jedynie że noszenie broni pod ich wpływem skutkuje cofnięciem pozwolenia na broń. Wnioskuje że według niektórych kolegów to też martwy przepis skoro policja nie może użyć narko i alkotestów.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Kolego Winek, zauważ ze napisałem: "Jak w żadnym § o tym nie pisze". :wink:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
tomaszlam
Posty: 23
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 10:08

Post autor: tomaszlam »

Atest musi być na piśmie najlepiej ksero,oryginał co ważne musi byś przeprowadzony przez firmę co ważne polską,
która posiada możliwość to się chyba nazywa certyfikacją wyrobu.Na przykład zamki firmy a-----us posiadają certyfikat
Instytutu Budownictwa i są ok.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

tomaszlam pisze:Atest musi być na piśmie najlepiej ksero,oryginał co ważne musi byś przeprowadzony przez firmę co ważne polską,
która posiada możliwość to się chyba nazywa certyfikacją wyrobu.Na przykład zamki firmy a-----us posiadają certyfikat
Instytutu Budownictwa i są ok.
A dlaczego te które mają atest unijny niemieckiego Instytutu Sadownictwa nie są OK?
Piotr
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

nigdzie nie jest to powiedziane jaki to ma być atest tak że atest instytutu sadownictwa może też być jeżeli w/w taki atest wyda. Poza tym atest dotyczy tylko zamka nie samej szafki która ma być tylko metalowa czyli teoretycznie może być wykonana z puszek po piwie.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

tomaszlam pisze:Atest musi być na piśmie najlepiej ksero,oryginał co ważne musi byś przeprowadzony przez firmę co ważne polską,
która posiada możliwość to się chyba nazywa certyfikacją wyrobu.Na przykład zamki firmy a-----us posiadają certyfikat
Instytutu Budownictwa i są ok.
A jakąś podstawę prawną do tego "musi" mogę prosić?
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
ODPOWIEDZ