6 mm BR

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

T'J
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2011, 04:28
Lokalizacja: Opolskie

6 mm BR

Post autor: T'J »

Witam. ; )

Czy na Forum są Osoby które strzelają / elabrorują 6 mm BR ?

Pozdrawiam
msol5
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 19 września 2011, 07:43
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: msol5 »

Witam! podłączam się pod temat[jeśli można], podejrzewam ,że jest trochę takich osób, które zajmują się tym kalibrem sprecyzuję moje pytanie. Czy dla początkującego elaboranta, powyższy kaliber jest wdzięcznym [mało kapryśnym] do elaboracji, czy przeciwnie. Mam zamiar dokupić lufę właśnie w tym kalibrze do polowań [dalekie strzały do lisa] i na strzelnicę, jestem dość słabym strzelcem, z amunicji przeze mnie elaborowanej osiągam takie same wyniki jak z fabrycznej tj ok. 2-3cm skupienia, natomiast samodzielna elaboracja sprawia mi dużą frajdę, pozdrawiam M.
abersfelderami
Posty: 1273
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Sołtys Mirosław pisze:Witam! podłączam się pod temat[jeśli można], podejrzewam ,że jest trochę takich osób, które zajmują się tym kalibrem sprecyzuję moje pytanie. Czy dla początkującego elaboranta, powyższy kaliber jest wdzięcznym [mało kapryśnym] do elaboracji, czy przeciwnie. Mam zamiar dokupić lufę właśnie w tym kalibrze do polowań [dalekie strzały do lisa] i na strzelnicę, jestem dość słabym strzelcem, z amunicji przeze mnie elaborowanej osiągam takie same wyniki jak z fabrycznej tj ok. 2-3cm skupienia, natomiast samodzielna elaboracja sprawia mi dużą frajdę, pozdrawiam M.
2-3cm skupienia nie ma co sie wstydzic, szczegolnie jezeli jest powtarzalne.
Elaboracja do 6mm jest taka sama jak inne, te same wady i zalety, mozesz smialo probowac.
Jedyna wada to ze lufa wytrzymuje o duzo mniej niz .223 czy .308, chociaz w myslistwie chyba duzo sie nie strzela.
T'J
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2011, 04:28
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: T'J »

Czyli że 6 mm BR jest lufożernym kalibrem ? : )
msol5
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 19 września 2011, 07:43
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: msol5 »

abersfelderami, widzę,że zawsze można na Ciebie liczyć[dzięki] , takie skupienie nie jest powtarzalne, to moje najlepsze osiągnięcia w kal 222rem[oryks 55gr i wolna elaboracja 50gr hornady SPSX prochem Trial Boss ], w czwartek lub piątek będę testował 308w TAG breneke i 308w 180 gr SST hornady. Wracając do 6Br, wydawało mi się,że ten kaliber będzie mniej "lufożerny" niz 243 w, i troche cichszy, mam zamiar trochę z tej lufy postrzelać, głównie na strzelnicy. M.
abersfelderami
Posty: 1273
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Sołtys Mirosław pisze:abersfelderami, widzę,że zawsze można na Ciebie liczyć[dzięki] , takie skupienie nie jest powtarzalne, to moje najlepsze osiągnięcia w kal 222rem[oryks 55gr i wolna elaboracja 50gr hornady SPSX prochem Trial Boss ], w czwartek lub piątek będę testował 308w TAG breneke i 308w 180 gr SST hornady. Wracając do 6Br, wydawało mi się,że ten kaliber będzie mniej "lufożerny" niz 243 w, i troche cichszy, mam zamiar trochę z tej lufy postrzelać, głównie na strzelnicy. M.
Jak zaczniesz elaborowac to moze skupienia sie pomniejsza.
.222 i .243 tez naleza do bardzo celnych kalibrow ,wiekszosc strzelcow taktycznych uzywa .243 i masz racje .243 jest o duzo bardziej "lufozerny" niz 6mmBR.
T'J
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2011, 04:28
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: T'J »

Koledzy ;
Czy jak któryś z posiadaczy QL będzie miał czas, mógłby dla mnie sprawdzić minimalną oraz maksymalną naważkę dla Hornady A-Max 105 gr ?
Proch: Hodgdon H 322
Oczywiście dla kalibru 6mm BR Norma.

Dla wyjaśnienia, nie zamierzam składać amunicji, jestem za młody, chcę po prostu wyliczyć koszt jednego naboju, o tak dla rozgrzewki łepetyny przez rokiem szkolnym. :D
ODPOWIEDZ