ceny pocisków

Moderatorzy: wierzba, P_iter

walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

ceny pocisków

Post autor: walther »

Lektura cennika pociskow Nosler Accubond w warszawskim sklepie Hubertus Pro Hunting przyprawiła mnie o zawrot głowy

Pociski Nosler Accubond kal 300 WSM kosztuja 295 zł za 20 szt czyli wychodzi 14,75 za jeden pocisk

Koledzy uswiadomcie mnie -czyzby rozpetała się u nas szalejaca inflacja a ja na tym Dolnym Ślasku nic nie wiem 8-[ i dolar amerykański oscyluje juz za okolo 40 zl za jednego :?:
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Może Poklewski wie cos o czym my jeszcze nie wiemy #-o

Moze Donald z całym Rządem zbiegl juz do Rumuni [-o<
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

No ja tam widzę cene ale za 20 naboji, nie pocisków.
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Sorry :bh|:

szukalem pociskow przekierowalo mnie na amunicje
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Accubondy do .30 są w besthunterze. O ile pamiętam to coś około 170 złotych trzeba beknąć.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Wielkie Dzieki P_iter
potrzebuje tez 323 czyli 8 mm

tak na marginesie czy ktos polowal z Accubondem ? -jak sprawuje sie pocisk w tuszy ?

to swierzyzna i jeszcze na dodatek droga tak że nie licze na odpowiedzi :(
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

walther, jest co prawda po niemiecku, ale z obrazkami... :D
http://kupferjagdgeschoss.de/Nosler/Accubond.htm
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
DEDEk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 10:47
Lokalizacja: Legnica

Post autor: DEDEk »

Władziu ja się ostatnio przerzuciłem na accubonda w 6,5x55 jak coś to tyrknij, pogadamy.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

DEDEk, rozumiem, ze stukać w klawiaturę się nie chce... jaki masz numer? :wink:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Wielkie Dzięki wozzi
niemiecki nie sprawia mi kłopotow w czytaniu i pisaniu od czasów licealnych -gorzej z mówieniem
Nie spotkałem "prawdziwego" Niemca od lat

Ondruś - zadzwonie dziekuje

Dotychczas uzywałem Sierry - skupienie znośne do celów mysliwskich obalanie też
ale juz dwa razy z małego dziczka wyjąłem pocisk w kilku fragmentach -osobno płaszcz osobno ołów -zniszczenia tuszy spore
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

wozzi

Czy nie sadzisz ze Lutz (delikatnie mówiąc ) nie jest zbyt obiektywny w tym co pisze ?

Moze warto byłoby zainteresowac sie jego pociskami ?

Ubawiła mnie ta wypowiedz z acht/acht i Papenheimerem na defiladzie w Moskwie
Jack
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 23 stycznia 2012, 15:50
Lokalizacja: Warszawa / Białystok

Post autor: Jack »

P_iter

170 zł ale za 50 szt. :(

DEDEk

proszę pochwal się na forum odnośnie elaboracji Accubond 6,5x55. Też przymierzam się do elaboracji tego pocisku. Proszę napisz jaki proch i jakie efekty w obalaniu (Osobiście testowo kupiłem Hodgdon Hybrid 100v - według QL ładne wypełnieni łuski i spalanie na 100% w dużym zakresie prędkości).

Pozdr Jack
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Nosler pakuje po 50 szt
cena srednia -prawie taka sama jak w Niemczech ale droższa jak w USA

cenowo wychodzi to samo co za Lapua Mega 9.3


Tak na marginesie to w 9.3 wracam do Lapua Mega po próbach z Hornady i PPartizanem
DEDEk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 10:47
Lokalizacja: Legnica

Post autor: DEDEk »

ad walther
Władziu jeśli szukasz kuli, która nie będzie się rozpadała w tuszy i zawsze da przestrzał to polecam Speer DeepCurl. Używam od pewnego czasu do 300WM i powiem Ci, że jest super. W zeszłym roku strzelałem z Barnes 180grs ttsx a w tym roku z DeepCurl. Jeśli chodzi o cenę wiadomo... Barnes 40euro za 50szt DC 33 za 100szt. Z DC strzeliłem już pare dzików i jedno koźlę. Dziki strzelone na komorę w ogniu, zawsze przestrzał i co śmieszne za każdym razem rana wylotowa jest w kształcie X. Jeden dzik poszedł 30m po spóźnionym strzale z farbą z kawałkami płuc. Speer to firma może nie tak znana jak Nosler czy Hornady ale DeepCurl zaskoczył mnie pozytywnie.


ad Jack

Accubonda robię na IMR 4350. Dlaczego? A no zobaczyłem na stronie noslera, że do 130grs Accu jest podany IMR 4350 z max naważką 43.5grs. Osadziłem pocisk 0,010' od gwintu nasypałem 43grs i na strzelnicy miłe zaskoczenie bo skupienie 12mm. Do polowania więcej nie potrzebuję. Strzeliłem z niego dzika i kozę. Dzik po komorowym strzale zrobił rakiete i wywalił się na plecy. Wylot jak 5zł. Koza po strzale za łopatkę (odstrzelona dolna część serca) zrobiła 5m chwiejnym krokiem i się wywaliła. Rana wylotowa wielkości 5-7cm.
Na wiosnę będą testy z N560. Spróbuję bardziej rozpędzić. Przy 43grs IMR 4350 osiągam prędkość ok 2680FPS

P.S
Jak tylko pojawi się w sprzedaży deepcurl do 6,5 od razu przechodze na ten pocisk.
8x64s
Posty: 116
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 17:05
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: 8x64s »

ad walther
Witam. Co nie pasowało w 9,3 z hornady i lapuą?
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

walther pisze: Czy nie sadzisz ze Lutz (delikatnie mówiąc ) nie jest zbyt obiektywny w tym co pisze ?

Moze warto byłoby zainteresowac sie jego pociskami ?

Ubawiła mnie ta wypowiedz z acht/acht i Papenheimerem na defiladzie w Moskwie
walther, mam ogromny szacunek do Lutza, za to jak opisał swoją przygodę z LongShotem z przed roku, czy dwóch. Inny by to przemilczał, lub "wyłagodził" a Lutz opisał wszystko tak, jak faktycznie się odbyło, chociaż nie za bardzo miał się czym pochwalić... Trochę poszukałem w sieci i znalazłem jego opis: http://lutz-moeller-jagd.de/Zielfernroh ... gshot_2010

Z drugiej jednak strony Lutz tez musi żyć, wiec zachwala swoje produkty jak może. Nie będąc myśliwym i nie mając potrzeby i możliwości testowania jego pocisków, nie mogę się na temat ich jakości, zarówno jeśli chodzi o celność, jak i działanie, wypowiadać. Przypuszczam jedynie, że nie są gorsze od Impala: http://www.impalabullets.at/index.htm Natomiast na bron którą Lutz robi, czy też która jest według jego planów robiona, mnie po prostu nie stać... Pewnie nie byłbym tez w stanie wykorzystać jej możliwości.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

dzieki wozzi

8x64s= z Lapuą wszystko mi pasowalo ale szukałem lepszych

PPartizan jest niezły ale kwitnie i zmienia tor lotu na byle krzaczku- w zeszłym sezonie padło z niego 6 dzików i łania - przestrzał czysty tusza bez większych krwiaków -wlot i wylot prawie jednakowe - przy przeładowaniu scina ołów i zasmieca rygle

Hornady- miałem problemy z ustablizowniem pocisku 286 gr na N140 wreszcie jak sie udalo (to przy wydatnej pomocy Piotra moderatora doktora L.) ale na < max nawazki
Bron troche mocniej "kopie" jak przy innych -dlatego sa lekie problemy z celnoscia (na razie tylko na strzelnicy )
zachowanie pocisku Hornady w tuszy testuje w tym sezonie od jutra
DEDEk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 10:47
Lokalizacja: Legnica

Post autor: DEDEk »

I jak Władku wypadły testy? Słyszałem, że ostro strzelaliście ok 14.
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

5 dziczkow i dwa rudzielce
strzelalem pociskiem Hornady na okolo 40 m do dzika 60-80 kg przez wysoka trawe -padl w ogniu ale wydaje mi sie ze kula wyszła bokiem

trudno jeszcze cos powiedziec po jednym trafieniu
ODPOWIEDZ