Gdzie można kupić?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
zajcev
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 12:21
Lokalizacja: Szczecin

Gdzie można kupić?

Post autor: zajcev »

Witam wszystkich kolegów

Pytanie zasadnicze - gdzie można się zaopatrzyć w potrzebny sprzęt:

- prasa wielostopniowa
- matryce

(kal. 30-06, ewentualnie 308 W)
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

A co to jest prasa wielostopniowa ?
darzbór!
Paweł Morawski
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mateusz »

Pewnie chodzi o prase wielostanowiskową (Multi stage reloading press)
Awatar użytkownika
zajcev
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 12:21
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: zajcev »

An automatic, five-station press, like Hornady&#8217;s Lock-N-Load AP

Myślę, że to taka jak napisał kolega Mateusz.
Czy, ktoś w Polsce posiada podobny sprzęt? Prośba by podzielił się informacją gdzie udało mu się zakupić taką prasę.
Pozdrawiam.
Wojtek
Posty: 373
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojtek »

DB
SP9IUM
Awatar użytkownika
zajcev
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 12:21
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: zajcev »

Awatar użytkownika
Marek Biały
Posty: 809
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 23:21

Post autor: Marek Biały »

Zajcev, a do czego zamierzasz ją wykorzystywać?
Marek

tel.603930452
Awatar użytkownika
zajcev
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 12:21
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: zajcev »

Do elaboracji :-k
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Taki zestaw ma sens tylko kiedy idzie się na ilość / np. pistelotowe ammo do IPSC/. Przy elaboracji kuli do strzelania precyzyjnego / w szerokim tego słowa znaczeniu / lepiej postawić na pojedynczą prasę....
Piotr
Awatar użytkownika
zajcev
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 12:21
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: zajcev »

Ad PiotrL

Pomyślałem o takim zestawie, ponieważ umożliwia on wykonanie podstawowych czynności bez konieczności wymiany, za każdym razem matrycy? Czy mam rację? Czy powtarzalność w dawkowaniu naważki oraz osadzeniu łuski dla multi zestawu jest niewystarczająca w porównaniu z pojedynczą prasą? Wydaje mi się, że więcej uwagi należy poświęcić przygotowaniu łuski do eleaboracji a sama czynność scalenia powinna przebiegać dość szybko i sprawnie. Czy wymiana matrycy w prasach pojedynczych, po każdej operacji, nie stwarza zagrożenia powtarzalności scalania? Dopiero zapoznaję się z tematem, więc każda podpowiedź mile widziana.

Pozdrawiam
Wojtek
Posty: 373
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojtek »

Witam, jestem zdania że wielostanowiskowa prasa do amunicji śrutowej jest o niebo wygodniejsza od pojedyńczej. Jedynym mankamentem - choć nie zawsze - jest dawkowanie prochu metodą objętościową. Dokładność - powtarzalność parametrów jest wystarczająca. W scalaniu kulowej zwłaszcza dla strzelania precyzyjnego obowiązuje wyższy reżim i tu jedostanowiskowe są lepsze.
DB
SP9IUM
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Wojtek juz częśc napisał.Używanie zsypu/dozownika prochu/ daje dokładnośc rzędu 0,1-0.3 grn - w 3006 to niewiele - ale w 6BR czy 223 to już bardzo dużo.Podstawa rewolwerowej prasy też ma niewielki luz...Uważam że każda czynnośc przy elaboracji - od przygowtowania łuski do wsadzenia gotowego, obejrzanego naboju do pudełka powinna być wykonana dokładnie i powoli. Tylko strzelając dynamiczne konkurencje jak pistoletowe czy wielobojowy przebieg dzika - kiedy z założenia strzał jest szybki i mniej precyzyjny - jest powodem dla którego warto przyspieszać. Matryce ustawione i zablokowane śrubami czy pierścieniami wkręcane w dość gruby gwint prasy praktycznie nie zmieniają ustawienia i nie zużywają się - zawsze mozna użyć systemu bagnetowego montowania - jak Hornady Lock-n-Load - tu juz ani czas aniustawienie nie jest problemem. Co najważniejsze - to ulubiony system Krakusa.... :D .
Piotr
grzybon
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 31 maja 2008, 15:11

Post autor: grzybon »

ja kupuje wszystko na egun.de lub ebay.wszystko czyli wszystko prócz prochu i spłonek:)
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 czerwca 2008, 19:40 przez grzybon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marek Biały
Posty: 809
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 23:21

Post autor: Marek Biały »

Do elaboracji :-k

Zajcev...???

Przemyslenia masz genialne jednakże spróbuję Cię oświecić jeżeli wypowiedzi moich kolegów jeszcze Cię nie przekonały.
Mam Dillona 550, elaboruję na nim 38spec, 9para i 223rem, przy czym ta ostatnia amunicja wykorzystywana jest WYŁĄCZNIE do AR15 ponieważ dokładność jej wykonania nie predysponuje jej do strzelań precyzyjnych. Będąc dobitnym jakość tekiego ammo jest jak arogancja młodego elaboranta ... można zaakceptować, ale nie budzi zachwytu. Skupienia uzyskiwane przeze mnie z Dillona w 223rem są rzędu 4-6 cm/100m. Od czasu wymyślenia krojonego chleba nie wymyślono nic lepszego do elaboracji precyzyjnej amunicji niż single stage. Szybko to mozna mieć syfilis, a nie dobrą i dokładną amunicję. Amen :)
Marek

tel.603930452
Awatar użytkownika
zajcev
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 12:21
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: zajcev »

Ok rozumiem i dziękuję za wyjaśnienia
ODPOWIEDZ