Łuski 223wssm do 243wssm

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

sowland
Posty: 306
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:21

Łuski 223wssm do 243wssm

Post autor: sowland »

Koledzy.Jestem bardzo bliski robienia amunicji /tak mi się przynajmniej wydaje hi hi zabieram sprzęt i czytam czytam czytam/I jak zawsze każdy na początku swojej drogi ku elaboracji mam kilka pytań.Mam łuski po 223 wssm ale mam też kaliber 243wssm i właśnie w tym kalibrze chciałbym /nie tylko w tym;-)/ robić amunicje do mojego Winchestera.Czy jest możliwość sformatowania łuski z 223 wssm na 243wssm?.Czy nie osłabi się przez rozciągnięcie szyjka łuski różnica 0,5mm w średnicy?

Pozdrawiam
R8 6,5x55 se 8x57 is T3 6,5x55 CZ Shadow2 Sig
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Łuski 223wssm do 243wssm

Post autor: SławekP »

sowland pisze:Koledzy.Jestem bardzo bliski robienia amunicji /tak mi się przynajmniej wydaje hi hi zabieram sprzęt i czytam czytam czytam/I jak zawsze każdy na początku swojej drogi ku elaboracji mam kilka pytań.Mam łuski po 223 wssm ale mam też kaliber 243wssm i właśnie w tym kalibrze chciałbym /nie tylko w tym;-)/ robić amunicje do mojego Winchestera.Czy jest możliwość sformatowania łuski z 223 wssm na 243wssm?.Czy nie osłabi się przez rozciągnięcie szyjka łuski różnica 0,5mm w średnicy?
Pozdrawiam
Mam Winchestera Coyote w .243WSSM , amunicję robię na łuskach 223WSSM po fire formingu.
Wprawdzie odstrzeliłem z niego zaledwie kilkanaście sztuk ammo ale żadnych niepokojących objawów nie zauważyłem.
Wcześniej elaborowałem amunicję do 300WSM na łuskach 270WSM, i w tym przypadku zdarzały się pęknięcia wzdłużne szyjek.
Jednak teraz przyszła pora na powrót do pierwotnego wymiaru, bo kupiłem broń w tym kalibrze... :lol:
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Przeformatowywalem juz 270win i 25-06 na 30-06 ,bez problemowo ,chociaz z 25-06 luski sa troche za krotkie.
Podstawa to dobrze odpuscic szyjke luski i dobrze smarowac expander.
Pozdrawiam Bready
ODPOWIEDZ