.243 Win. jaka masa pocisku

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

kacper7x64
Posty: 16
Rejestracja: środa, 13 marca 2013, 20:53

.243 Win. jaka masa pocisku

Post autor: kacper7x64 »

Jeszcze raz witam wszystkich jako nowy forumowicz :)

Powoli przymierzam się i zbieram sprzęt i komponenty do swojej pierwszej elaboracji. Kaliber jak w temacie .243 Win.

- wybrałem proch Hodgdon Hybrid 100V,
- mam spłonki Murom,
- do tego brno vz. 24 made in Czechoslovakia w pełnym drewnie z lufą 60 cm,

nie znam skoku gwintu a metoda z wyciorem nie bardzo mi idzie :-k . Z fabrycznej ammo Privi SP 6,5 g kulki latają tak sobie. Znalazłem w necie dwa pociski które by mnie interesowały 6,5 g sierra prohunter lub 5,8 sako gamehead. Który wybrać? Może ktoś zna skok gwintu brna .243? Mysliwsko chyba każdy z nich by mi odpowiadał, więc który warto kupić (żeby był celniejszy)?

PS. Dziekuję koledze Willie za pomoc w zakupach i bardzo ciekawą rozmowę o kalibrze 45-70 Gov. :D

Pozdrawiam,
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Robiłem 243W na proszku Hybrid 100V i było bardzo dobrze. Ja mam skok gwintu 10 cali a latały mi dobrze kulki od 58gr do 90gr. Cięższych i zresztą lżejszych nie próbowałem z tym że lżejszych to nie ma już za dużo natomiast cięższych 100gr jest sporo. Najlepiej by było dowiedzieć się jaki jest skok gwintu u Ciebie. Najprościej jest sprawdzić to wyciorem, lub ewentualnie poszukać na necie informacji o tej czeskiej broni. Tutaj Ci nie pomogę bo jakoś od małego myśliwego czułem wstręt do czeskiej broni i już tak mi zostało. Mam małe rozeznanie w broni czeskiej ale myślę że koledzy z forum pomogą w tym temacie.
ODPOWIEDZ