Elaboracja 20

Elaboracja amunicji do broni gładkolufowej

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Bazyli7
Posty: 97
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2012, 00:16
Lokalizacja: podlaskie

Elaboracja 20

Post autor: Bazyli7 »

Czy ktoś na forum z kolegów ma doświadczenie z tym kalibrem, jaki to koszt? Jaka dostępność sprzętu i kompozytów.Mam kaliber 20/76 i zastanawiam się nad poświęceniem swojego czasu bo naboje są dość drogie. I chyba warto powalczyć. Gdzieś na czeskich stronach widziałem taki kombajn do elaboracji amunicji w tym kalibrze.
Wesołych Świąt
Marzenia pomagają w życiu i nie szkodzą zdrowiu...
wodnikszuwarek
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 05 września 2009, 21:29
Lokalizacja: południe Polski

Post autor: wodnikszuwarek »

Nie wiem jaki jest koszt elaboracji 20 bo ja elaboruję 12 (breneka) ale jeżeli strzelasz więcej jak 500 sztuk rocznie to warto zainwestować w sprzęt .Taka prasa w zupełności Ci wystarczy http://parabellum.pl/elaboracja-amunicj ... ll-ii.html,spłonki ,proch w Czechach kupisz a łuski musisz zbierać .
Awatar użytkownika
Bazyli7
Posty: 97
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2012, 00:16
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: Bazyli7 »

Znaczy dwudziestka jest dość droga i myślę że nawet przy mniejszych ilościach amunicji się opłaca, Dzięki za podpowiedź
Marzenia pomagają w życiu i nie szkodzą zdrowiu...
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Witam.
Mogę dodać, że w Parabellum dostaniesz też spłonki CCI do amunicji śrutowej oraz proch nadający sie do takiej elaboracji a dane np. ze strony Hodgdona.
Łuski rzeczywiście najlepiej (i najtaniej) pozbierać na strzelnicy. Jedynym problemem mogą być koszyczki na śrut - nie wiem czy do 20/76 będą pasowały od typowego 20/70 (większa naważka śrutu).
Ale i tak chyba trzeba będzie kupować w zagranicznych sklepach bo w Polsce elaboracja śrutu jest traktowana po macoszemu. Czasem można dostać takie koszyczki na Allegro w dziale dla czarnoprochowców (sam kupowałem do 16). Ostatecznie pozostaje elaboracja na przybitkach filcowych własnej produkcji jak w dawnych czasach.
Co do zakupu śrutu to trzeba by przejrzeć inne tematy w tym dziale - były namiary na sprzedawców.
Sprawdź ten link http://www.mp153.pl/elaboracja.php
Pozdrawiam, Tomek
ODPOWIEDZ